Cynarex – Opinie i analiza. Efekty i aktualna cena

Cynarex to wyrób farmaceutyczny w tabletkach przyjmowany doustnie, stosowany przy niestrawności. Produkt może być stosowany jako środek pomocniczy w przypadku hipercholesterolemii, ponieważ ma działanie obniżające poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów w surowicy krwi pacjenta. Jest to działanie zapobiegające wystąpieniu miażdżycy. Stosowany jest też profilaktycznie przez osoby narażone na problemy zdrowotne wywołane toksycznymi substancjami wydzielanymi wraz z żółcią (na przykład dwusiarczek węgla), które uszkadzają wątrobę. Pobudza wydzielanie żółci. Może być stosowany u osób powyżej 14 roku życia. CYNAREX to lek bez recepty. Przed użyciem warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza w przypadku kobiet w ciąży, karmiących piersią, podejrzewających u siebie ciążę i planujących zajście w ciążę oraz w przypadku osób przyjmujących jednocześnie inne substancje lecznicze, choć badania nie wykazały, aby ten lek wchodził w reakcje chemiczne ze związkami zawartymi w innych wyrobach farmaceutycznych. Jedno opakowanie leku CYNAREX zawiera 30 tabletek (250 mg).

Opinie Cynarex

Cynarex opinieWarto zwrócić uwagę na fakt, że CYNAREX jest lekiem, a nie suplementem diety, co dla wielu osób wiąże się z większą szansą na to, że dany wyrób farmaceutyczny będzie wykazywał lepsze działanie. Jednak z drugiej strony osoby przyjmujące CYNAREX zauważają, że jest to produkt oparty o naturalne składniki – niemal pozbawiony nieorganicznych związków chemicznych wytwarzanych w warunkach laboratoryjnych. Wiele osób przyjmujących lek CYNAREX poleca go i chwali jego działanie. Lek skutecznie redukuje cholesterol i zmniejsza zawartość trójglicerydów we krwi. Lek działa szybko, zmniejsza ból brzucha wynikający z problemów z wątrobą i niedostatecznym wydzielaniem żółci. Wspomaga trawienie. Polecany jest przez lekarzy.

Podkreśla się jednak, że przy stosowaniu leku kluczowa jest systematyczność i konsekwencja – przy częstym pomijaniu porcji leku lub zmniejszaniu dawki bez konsultacji z lekarzem lek może nie zadziałać. Niewiele osób zgłasza skutki uboczne czy niepożądane działanie leku. Zdecydowanym atutem leku jest jego niska cena i łatwa dostępność. Koszt wahający się od 11 złotych do 17 złotych to wydatek, na który większość osób jest w stanie sobie pozwolić bez zbytniego obciążania swojego portfela. Lek jest też dostępny w większości aptek w Polsce, można go również zamówić przez Internet.

Choć CYNAREX zbiera w większości pochwalne opinie na temat swojego działania, znajdują się także negatywne głosy, które twierdzą, że lek nie spełnił ich oczekiwań. Niektórzy zwracają uwagę na to, że naturalne substancje, takie jak wyciąg z karczocha zawarty w leku CYNAREX, z reguły mają znikome działanie, natomiast środki zawierające związki nieorganiczne, produkowane w warunkach laboratoryjnych budzą – ich zdaniem – większe zaufanie. Inni z kolei podkreślają, że lek trzeba brać bardzo długo i systematycznie, aby zobaczyć rezultaty jego działania. Przekonują, że zanim przyjmowanie leku zacznie dawać jakiekolwiek efekty mija mnóstwo czasu, a pacjent nie odczuwa żadnej doraźnej ulgi.

Większość jednak osób opowiada się za dobrym działaniem leku CYNAREX. Jego niska cena i łatwa dostępność są zdecydowanie dodatkowymi atutami i sprawiają, że warto sięgnąć po ten wyrób farmaceutyczny w przypadku problemów z wątrobą czy wysokim cholesterolem, aby samemu przekonać się, czy lek podziała. Portfel niewiele na tym straci, a może się okazać, że pozytywne opinie na temat leku CYNAREX potwierdzą się. Negatywne opinie mogą brać się z nieprawidłowego stosowania leku CYNAREX lub z indywidualnych różnic między jednym organizmem a drugim, które sprawiają, że na niektórych pewne substancje działają gorzej, a na innych lepiej.

Jak zauważa wielu pacjentów, aby pomóc wątrobie lub uregulować poziom cholesterolu i zawartość trójglicerydów znajdujących się w surowicy krwi, przyjmowanie samych produktów farmaceutycznych może nie wystarczyć. Zdecydowanie warto zadbać o swój organizm, prowadzić zdrowy styl życia i przestrzegać odpowiedniej diety, która zapewni organizmowi wszystkie niezbędne substancje odżywcze w odpowiednich ilościach.

Efekty Cynarex

CYNAREX poprawia wydalanie żółci w przypadku jego obniżenia. Redukuje podwyższony poziom cholesterolu LDL i przeciwdziała zbyt wysokiej zawartości trójglicerydów w surowicy krwi, dzięki czemu zapobiega pojawieniu się miażdżycy, zwężeniu światła naczyń krwionośnych, a w rezultacie – wystąpieniu udaru, zatoru płucnego lub zawału serca. Działa na niestrawność i podobne problemy gastryczne. Zmniejsza bóle brzucha wynikające z nieprawidłowej pracy wątroby oraz zaburzeń układu trawiennego, które prowadzą do niestrawności. Działa profilaktycznie i chroniąco w przypadku osób zagrożonych infekcjami spowodowanymi przez toksyczne substancje uwalniane wraz z żółcią, które negatywnie wpływają na pracę wątroby i mogą trwale uszkadzać jej komórki.

Co ważne, kluczowym punktem stosowania leku jest systematyczność i regularność przyjmowania tabletek. Należy to robić zgodnie z zaleceniami lekarza lub wynikającymi z informacji na ulotce dla pacjenta.

Skład Cynarex

Głównym składnikiem leku CYNAREX jest wyciąg suchy z ziela karczocha (Cynarae herbae extractum siccum 3-5:1), który zawiera znaczne ilości cynaryny i flawonoidów. Cynaryna to organiczny związek chemiczny, który szczególnie pozytywnie wpływa na pracę wątroby i ma działanie żółciotwórcze oraz żółciopędne, dzięki czemu usprawnia trawienie pokarmów, zwłaszcza tych o dużej zawartości tłuszczu. Wspomaga regenerację komórek wątroby. Lek jest też polecany pacjentom, u których stwierdzono zbyt wysoki cholesterol i zwiększoną zawartość trójglicerydów we krwi – za te właściwości lecznicze są odpowiedzialne flawonoidy. Wyciąg z karczocha ma także właściwości moczopędne, dzięki czemu wspomaga organizm w procesie oczyszczania się ze szkodliwych oraz zbędnych produktów przemiany materii.

Skład CYNAREX zawiera następujące substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna z dodatkiem koloidalnego dwutlenku krzemu, krospowidon typ A, stearynian magnezu i talk.

Stosowanie Cynarex

Lek CYNAREX należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem i przestrzegać zaleceń na ulotce dla pacjenta. Przed użyciem warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek CYNAREX może być stosowany przez osoby powyżej 14 roku życia.

Dawkowanie Cynarex

Zalecana dawka leku CYNAREX przy niestrawności raz na dobę (o dowolnej porze) po 2 tabletki, natomiast przy stwierdzonym podwyższonym poziomie cholesterolu we krwi oraz u osób narażonych na problemy zdrowotne wywołane substancjami wydzielanymi wraz z żółcią 3 razy na dobę po 2 tabletki. Produkt powinien być stosowany systematycznie.

Przeciwwskazania Cynarex

  • Leku NIE MOGĄ stosować dzieci i osoby poniżej 14 roku życia.
  • Leku NIE MOGĄ stosować osoby mające uczulenie na którykolwiek ze składników leku CYNAREX, a także osoby mające uczulenie na karczochy i pozostałe rośliny z rodziny Astrowatych (Asteraceae).
  • Leku NIE MOGĄ stosować osoby cierpiące na niedrożność dróg żółciowych, a osoby z kamicą żółciową powinny przed zażyciem leku skonsultować się z lekarzem.
  • Kobiety w ciąży, karmiące piersią, planujące ciążę lub przypuszczające, że są w ciąży przed zażyciem leku CYNAREX powinny skonsultować się z lekarzem.
  • Leku NIE POWINNY przyjmować osoby, u których stwierdzono nietolerancję na niektóre cukry. Takie osoby powinny przed zażyciem leku zasięgnąć porady lekarza.

Nie należy przyjmować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia poprzednio pominiętej dawki. W przypadku pominięcia pojedynczej dawki leku nie ma potrzeby uzupełniania jej w żaden sposób. Nie należy przyjmować leku po upływie terminu jego zdatności do spożycia zaznaczonego na opakowaniu.

Skutki uboczne Cynarex

Podczas stosowania leku CYNAREX mogą pojawić się skutki uboczne, ale dochodzi do tego bardzo rzadko. Przypuszcza się, że skutki uboczne i niepożądane objawy występują u od 1 do 10 na 10 000 osób przyjmujących lek CYNAREX, choć te liczby są jedynie szacunkowe, ponieważ nie jest możliwym zebranie dokładnych danych w celu ustalenia bardziej szczegółowego stosunku liczbowego.

Możliwe i najczęściej odnotowywane skutki uboczne przyjmowania leku CYNAREX to niegroźne zaburzenia pracy żołądka i jelit, dolegliwości układu pokarmowego.

U osób, u których występuje alergia na substancję czynną leku lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych przyjmowanie leku może wywoływać zaburzenia układu immunologicznego. Do objawów tych należy pojawienie się reakcji skórnych – wysypka, pieczenie – oraz problemy ze strony układu oddechowego. W takim przypadku należy natychmiast zaprzestać stosowania leku CYNAREX. Warto skonsultować się z lekarzem, który potwierdzi możliwość zajścia reakcji alergicznej i przepisze inny lek, niezawierający substancji uczulającej.

Nie odnotowano znaczącego wpływu leku na płodność, ani na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn u osób przyjmujących ten lek.

Cena Cynarex

Lek sprzedawany jest w przystępnej cenie. W zależności od miejsca zakupu, cena waha się od 11 złotych do 17 złotych za opakowanie leku zawierające 30 sztuk tabletek.

Gdzie kupić Cynarex?

Lek jest produkowany przez Wrocławskie Zakłady Zielarskie “Herbapol” S.A. CYNAREX można znaleźć w większości stacjonarnych aptek w Polsce. Można go też kupić przez Internet na wielu stronach internetowych aptek i hurtowni farmaceutycznych oferujących sprzedaż internetową artykułów i wyrobów. Do aptek internetowych, które w sprzedaży mają produkt CYNAREX należą m.in.: e-zikoapteka.pl, doz.pl, czy drmax.pl. W tym przypadku należy jednak wziąć pod uwagę dodatkową cenę przesyłki kurierskiej lub innej formy dostarczenia leku CYNAREX, która znacząco wpływa na ostateczną kwotę, jaką należy zapłacić za produkt. Biorąc pod uwagę standardową cenę wysyłki produktu, bardziej opłacalnym wydaje się zakup leku w stacjonarnej aptece, choć chcąc zaopatrzyć się w większy zapas wyrobu farmaceutycznego CYNAREX można postawić na internetowe apteki i hurtownie farmaceutyczne.

Przedstawione wyżej szczegóły Cynarex oparte zostały na podstawie zewnętrznych źródeł dostępnych na forum, blogach oraz portalach społecznościowych i stronach producenta. Pozostałe dane na temat można znaleźć pod adresem https://www.webmd.com/heartburn-gerd/default.htm pod którym udostępniono badania w tym analizy i inne właściwości.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *