Desnoran – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Coraz częściej wiele osób ma problemy z chrapaniem, w szczególności mężczyzn. Rozwiązaniem tego problemu może być Desnoran, który został stworzony dla ludzi posiadających problem chrapania. Jest to lek w formie sprayu, którzy posiada udowodnione działania zarówno kliniczne jak i konsumenckie. Jest możliwy do zrealizowania bez recepty dzięki czemu w szybki sposób można go zakupić. W artykule zostanie przedstawiona lista wszystkich informacji, jakie mogą się przydać. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem tego środka bądź szukacie czegoś co pomoże na te nieprzyjemne dolegliwości. Przedstawiono opinie konsumentów, efekty jakie daje lek. Przeanalizowano skład, jak go stosować oraz możliwe skutki uboczne. Dodatkowo zajęto się tematyką ceny produktu oraz tego gdzie go zakupić. Zapraszamy do czytania.

Opinie Desnoran

Desnoran opinieKonsumenci twierdzą, że zwykle działa. Czasem jego efekt jest opóźniony. W najrzadszych przypadkach zaczyna mieć zamierzony efekt po 14 dniach. Wiele Pań potwierdza skuteczność tego leku, twierdząc że nawet po dwóch nocach od stosowania zaczynają one przesypiać całą noc, a głośne chrapanie zmienia się w pojedyncze rzadkie chrapnięcia. Wiele Pań twierdzi, że pomaga on i chrapanie staje się mniej uciążliwe. Jednak nie znika ono całkowicie. Wiele osób docenia szybkość działania oraz skuteczność. Opinie jednak są dosyć zróżnicowane. Niektórzy zauważają szybkość działania w zaletach, inni za to twierdzą, że działa on wolno. Jeden z użytkowników wystawił opinię 5/5 i tak skomentował: “Zamówiony produkt okazał się strzałem w dziesiątkę – są efekty. Mój mąż może spać spokojnie przez całą noc – bez żadnych przeszkód, czyli mojego pochrapywania. Mój organizm zadziałał rewelacyjnie. Polecam.” Za to inna osoba skomentowała go tak “kompletnie mi nie odpowiada, potęguje chrapanie, utrudnia oddychanie,” potwierdzone badania kliniczne” wydają się być fikcją”. Prawdopodobnie w zależności od problemu z jakim mierzą się osoby chrapiące i przyczyny opinie będą zróżnicowane. Warto jednak podkreślić, że zdecydowana większość opinii jest mimo wszystko pozytywna.

Efekty Desnoran

Jest to wyrób medyczny, który dzięki swoim składnikom ma przeciwdziałać chrapaniu, czyli tak naprawdę zbyt silnemu rozkurczowi mięśni gładkich. Ma on za zadanie poprawić napięcie mięśni gładkich, nawilżać oraz zmiękczać śluzówkę. Przez co przepływ powietrza ma być łatwiej udostępniony przez drogi oddechowego cierpiącego na tę przypadłość. Dzięki temu wibracje, w które wprowadzane jest języczek i podniebienie miękkie są zmniejszane. Dzięki czemu ma pływać na zmniejszenie chrapania. Co w konsekwencji ma poprawiać jakość snu oraz wysypianie się konsumenta. Jednocześnie poprawiając też sen osoby, która jest obok i dzięki temu się nie budzi. Dodatkowo sprawia to, że jesteśmy bardziej wypoczęci i mamy więcej energii w ciągu dnia. Poza tym osoby, które wyleczyły chrapanie oraz przeprowadzone testy konsumenckie potwierdzają mniejszą ilość bólów głowy spowodowanych tym problemem. Podsumowując Desnoran w spray: nawilża i zmiękcza błonę śluzową, poprawia napięcie tkanek w gardle oraz ułatwia przepływ powietrza przez drogi oddechowe dzięki zniwelowaniu wibracji i usuwając odgłos chrapania.

Przeczytaj również:  HIIT - High Intensity Interval Training

Badanie kliniczne potwierdziły 86% skuteczność leku w przypadku osób cierpiących na duże dolegliwości związane z chrapaniem. 78% osób badanych natomiast wyraziło chęć rekomendacji produktu swoim bliskim. Badania kliniczne potwierdziły, że produkt jest łatwy w użyciu, nie posiada smaku ani zapachu, poprawia sen oraz wypoczęcie, zmniejsza liczbę migren oraz bólów głowy. Nawilża również błony śluzowe oraz gardło.
Desnoran świetnie sprawdzi sobie z najczęstszą przyczyną chrapania jaką jest silny rozkurcz mięśni okolic gardła. Jeśli powodem chrapania jest krzywa przegroda nosowa bądź przerost migdałków, Desnoran może okazać się nieskutecznym środkiem.
Produkt działa identycznie na kobiety i mężczyzn u których występuje objaw chrapania.

Skład Desnoran

Składnikami zawartymi w produkcie są:

  • woda oczyszczona
  • chlorek sodu
  • polisorbat 80
  • sorbinian potasu
  • edytynian disodu

Woda oczyszczona jest to produkt służący do przygotowania receptury leków. Wchodzi w skład różnego rodzaju roztworów, różnego rodzaju zawiesin, płynnych leków czy mikstur. Różni się od zwykłej wody tym, że jest ona specjalnie przygotowana oraz ma odpowiednie właściwości np. dotyczące ilości pierwiastków jakie mogą się w niej znajdować, tego jak jest czysta oraz jałowości. Gdy zostanie otwarta może być wykorzystywana jedynie przez 16 godzin. Po tym czasie nie nadaje się do przygotowywania receptur w aptekach. Woda oczyszczona nie posiada skutków ubocznych. Musi jednak spełniać wymogi Farmakoterapii Polskiej dotyczącej jej charakteru i właściwości, by mogła być używana do różnych celów.

Chlorek sodu jest przeznaczany do zewnętrznego stosowania w higienie jak oczy, uszu, nosa bądź w przemywaniu ran. Służy również do rozcieńczania preparatów do inhalacji. Posiada również działanie nawilżające. W przyrodzie występuje jako sól kamienna, znajduje się również w wodzie morskiej oraz wodach mineralnych. Jest również składnikiem płynów pozakomórkowych niektórych zwierząt.

Przeczytaj również:  Varydex krem – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Polisorbat 80 posiada działanie umożliwiające zmycie zanieczyszczeń w całego dnia, Jest emulgatorem dzięki czemu pomaga łączyć wodę z olejami w jedną całość. Dzięki niemu tworzy się pisana. Jego zastosowanie dodatkowo ma możliwość wprowadzania w kompozycję nierozpuszczalnych produktów. Ułatwia dodatkowo tworzenie odpowiedniej konsystencji i aplikacji. Ponadto często stosowany jest również jako produkt uzupełniający w szczepionkach.

Sorbinian potasu posiada właściwości grzybobójcze, dlatego stosuje się go często w lekach, środkach higieny osobistej czy produktach żywnościowych. Jego użycie nie zmienia smaku i zapachu. Jednak nie posiada on właściwości przeciwbakteryjnych. Jest uznawany za w pełni bezpieczny dla zdrowia. Choć niektórzy mogą mieć problem z alergią po jego użyciu.

Stosowanie Desnoran

Sposób użycia tego środka nie jest niezwykle prosty. Jednak by osiągnąć pożądane rezultaty konieczne jest używanie go regularnie, codziennie przed pójściem spać. Gdy użyje się środka nie powinno nic więcej przed spaniem się robić. Nie myjemy zębów, jemy, piejmy gdyż każda z tych czynności zmniejsza skuteczność działania leku.

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest oczyszczenie nosa. Następnie konieczne jest przechylenie głowy do tylu. Najlepiej byłoby przechylić ją podczas leżenia. Do każdej dziurki w nosie wlać od 4 do 6 dawek. Najbardziej optymalny efekt jest wtedy gdy wyrób spływa i pokrywa całą błonę śluzową nosa. Swoje działanie utrzymuje on przez czas spania czyli około 7-8 godzin. Jedno opakowanie starcza na miesiąc, natomiast należy zużyć jest do 3 miesięcy od otwarcia.

Skutki uboczne Desnoran

Skutki uboczne stosowania leku dotyczą głównie uczulenia na którykolwiek ze składników znajdujący się w preparacie. W przeprowadzonych badaniach nie wykryto skutków ubocznych tego leku. Co ciekawe środek ten można stosować również na chrapanie w trakcie ciąży oraz karmienia piersią, pamiętając o nieużywaniu go gdy jest możliwość posiadania alergii. Jeśli dzieci mają problem z chrapaniem, dla nich znajduje się swoje zastosowanie. Warto mieć na uwadze, że produkt ten nie nadaje się do stosowania na bardziej rozwiniętą, nieleczoną część chrapania czyli bezdechu sennego.

Przeczytaj również:  Fleboxin to Oszustwo? Opinie i Efekty?

Cena Desnoran

Ten produkt nie jest bardzo drogi. Najniższa cena jaką udało się znaleźć za niego to 19,32 zł w aptece Tabletka.pl Nieco droższa o parędziesiąt groszy oferta została wystawiona przez aptekę Dr.Max gdzie cena wynosiła 19,62. Najdrożej produkt kosztował 33,99 zł. Najczęstsze ceny za produkt to około 20 zł. Taką cenę trzeba poświęcić, aby przez miesiąc czuć się lepiej oraz wraz z partnerem doceniać wysypianie się.

Gdzie kupić Desnoran?

Jest to produkt OTC, czyli sprzedawany bez recepty. Jego dostępność jest szeroka i można go znaleźć w różnego rodzaju sklepach, drogeriach oraz aptekach internetowych, a także stacjonarnych. Oto lista sklepów gdzie można dostać produkt:

  • Doz
  • Gemini

Podsumowanie

Podsumowując chrapanie to problem z którym coraz częściej prowadzone są badania, a także pacjenci wiedząc jak ważny jest sen decydują się na jak najbardziej skuteczne leczenie tego problemu. Popularność tego zagadnienia oraz jego rozpowszechnienie przyczyniło się do rozwoju produktów medycznych z tej dziedziny. Nieleczone chrapanie sprzyja do problemów dnia codziennego, które przez większą drażliwość potrafią być bardziej uciążliwe. Dodatkowo brak leczenia prowadzi do bardzo groźnego dla życia i zdrowia bezdechu sennego. Jest to wrażenie nocnego duszenia. Po którym następuje z kolei przebudzenie i powrót oddechu. Osoby zwykle nawet nie pamiętają tych epizodów. Bezdech senny zwiększa aż o 70% rozwój cukrzycy, o 50% ma nadciśnienie tętnicze które jest dużo cięższe do wyeliminowania pomimo stosowania leków, które mu zapobiegają. Zwiększa się przez to również ryzyko zawałów, udarów oraz nawet siedmiokrotnie ryzyko wypadku samochodowego. Jak widzimy nieleczenie zwykłego chrapania może powodować wiele problemów, które lepiej leczyć i zapobiegać im wcześniej.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *