Ekstrakt z zielonej herbaty – Jaki najlepszy? Opinie oraz właściwości

Ekstrakt z zielonej herbaty jest naturalnym suplementem diety stosowanym przede wszystkim jako wsparcie diety. Uważa się, że substancje roślinne zawarte w tym wyciągu przyspieszają spalanie tłuszczu i optymalizują jego utratę w ramach diety o obniżonej kaloryczności. Aby zweryfikować te obietnice producentów, postanowiliśmy przeprowadzić duży test z użyciem 10 różnych ekstraktów z zielonej herbaty w suplementach diety pochodzących od 10 różnych producentów.

Przetestowaliśmy i porównaliśmy naszych kandydatów do testów na podstawie różnych, starannie dobranych kryteriów oceny. W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o ekstrakcie z zielonej herbaty i który ekstrakt z zielonej herbaty jest naprawdę godny polecenia.

Zwycięzca porównania
Produkt Biotiva
Bulk
Zielone odżywianie
Funkcje
Vegan
Bez dodatków
Organiczna jakość
600 mg zielonej herbaty
100% naturalny
Vegan
100 % naturalny
6 substancji witalnych
Vegan
Potencjalne zagrożenia
BRAK SKUTKÓW UBOCZNYCH brak skutków ubocznych brak skutków ubocznych
Zawartość 150 kapsułek 500 gramów 60 kapsułek
Konsumpcja 3 kapsułki dziennie 200 mg dziennie 1 kapsułka dziennie
Wystarczające dla
50 dni W zależności od potrzeb 60 dni
Cena 16,90 euro 27,99 euro 19,90 euro
+ 2 puszki GRATIS
Punkty 5/5 5/5 5/5

Spis treści

1. miejsce: Green Nutrition

 • 15 mg ekstraktu z zielonej herbaty
 • Wysokiej jakości kapsułki z substancjami witalnymi
 • Wegańska
 • 19,90 EUR

Zwycięzca naszego testu, kapsułki Green Nutrition Vital Substance Capsules z ekstraktem z zielonej herbaty, zawierają łącznie 6 różnych substancji witalnych, które są ważne dla Twojego zdrowia. Zawarty w tych kapsułkach booster substancji witalnych zapewnia wystarczającą podaż ważnych substancji witalnych. Kapsułki, produkowane w Niemczech zgodnie z obowiązującymi tu rygorystycznymi przepisami dotyczącymi higieny i jakości, zawierają cynk, jod, krzem, wyciąg z pestek winogron, wyciąg z głogu i wyciąg z zielonej herbaty w zrównoważonej kombinacji i dawce.

Ze względu na brak produktów pochodzenia zwierzęcego oraz otoczkę kapsułki wykonaną z hydroksypropylometylocelulozy, kapsułki Green Nutrition z ekstraktem z zielonej herbaty są odpowiednie dla wegan. Producent zaleca przyjmowanie 1 kapsułki dziennie bez rozgryzania, popijając dużą ilością płynu, podczas posiłku. Zaleca się przyjmowanie kapsułek z wodą, najlepiej niegazowaną, niegazowaną.

Posiłek, podczas którego przyjmowana jest kapsułka, nie ma znaczenia dla efektu działania. Kapsułki Green Nutrition z ekstraktem z zielonej herbaty i innymi substancjami witalnymi są dostarczane w pudełku zawierającym 60 kapsułek. Przy dziennym spożyciu jednej kapsułki, zawartość puszki wystarcza na 60-dniowe zaopatrzenie w ważne substancje witalne.

Cechy produktu:

 • Zawartość: 60 kapsułek
 • Dawka dzienna: 1 kapsułka
 • Wystarczające dla: 60 dni
 • Cena: 19,90 euro

Podsumowanie Kapsułki Green Nutrition vital substance z ekstraktem z zielonej herbaty mogą przekonać użytkowników i nas we wszystkich punktach. Stanowią one doskonałe i zrównoważone połączenie ważnych substancji witalnych i są dobrze tolerowane. Ponadto kapsułki są odpowiednie również dla wegan. Stosunek ceny do jakości można określić jako bardzo dobry. Kapsułki z substancjami witalnymi firmy Green Nutrition otrzymały od nas 5 gwiazdek i maksymalną liczbę punktów za wszystkie kryteria oceny. Dzięki temu ogólnemu wynikowi kapsułki Green Nutrition zdobyły 1. miejsce w naszym dużym teście ekstraktu z zielonej herbaty.

2. miejsce: Ekstrakt z zielonej herbaty w proszku Bulk

 • 200-600 mg
 • 100 % naturalny
 • Wegańska
 • 27,99 EUR

Balg Green Tea Extract Powder to produkt bardzo wysokiej jakości, składający się w 100% z czystego ekstraktu z zielonej herbaty. Dzięki wysokiej czystości, ten suplement diety zawiera dużą ilość polifenoli EGCG, a także wiele (20%) katechin. Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie rośliny z rodzaju Camellia sinensis. Według producenta, proszek nadaje się do dodawania do koktajli i smoothie lub w celu uzyskania zastrzyku kofeiny.

Firma Bulk zaleca przyjmowanie od 1 do 3 porcji ekstraktu z zielonej herbaty dziennie. Zaleca się zmieszanie 2/3 miarki (ok. 200 mg) z 50 ml wody i przyjmowanie na pusty żołądek. Odpowiada to dziennej dawce od 200 do 600 mg ekstraktu. Do opakowania dołączona jest łyżka miarowa do przygotowywania poszczególnych porcji.

Jedna saszetka zawiera 500 g proszku. Prawie bez wyjątku proszek firmy Bulk jest oceniany przez użytkowników jako skuteczny i dobrze tolerowany. Tylko w nielicznych, wyjątkowych przypadkach krytykuje się zapach preparatu. Naszym zdaniem zależy to jednak od osobistych preferencji.

Cechy produktu:

 • Producent: Bulk
 • Zawartość: 500 g
 • Dawka dzienna: 200 – 600 mg
 • Wystarczające dla: W zależności od potrzeb
 • Cena: 27,99 euro

Podsumowanie Sproszkowany ekstrakt z zielonej herbaty luzem wykazuje dobre działanie i bardzo dobrą tolerancję. Proszek można bardzo łatwo dozować i stosować na różne sposoby. Zgadzamy się z większością kupujących, którzy poleciliby ten produkt. Proszek sypki otrzymuje od nas ocenę bardzo dobrą, 5 gwiazdek i rekomendację. Dzięki takiemu przygotowaniu uzyskano drugie miejsce w tym teście, z niewielką różnicą do zwycięzcy testu.

3. miejsce: Biotiva

 • Wegańska
 • Jakość ekologiczna
 • Bez dodatków
 • 16,90 EUR

Ekstrakt z zielonej herbaty zawarty w kapsułkach Biotiva jest uzyskiwany ze zrównoważonej kombinacji wybranych zielonych herbat. Herbata jest delikatnie suszona, dzięki czemu cenne składniki zostają zachowane, a ekstrakt zawiera 50% naturalnych polifenoli. Wszystkie surowce użyte do produkcji tych kapsułek pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych. Kapsułki są produkowane w bawarskiej fabryce, która ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji suplementów diety.

Kapsułki z ekstraktem z zielonej herbaty Biotiva są w 100% wegańskie. Nie zawierają laktozy ani glutenu. Producent nie stosuje żadnych dodatków ani środków rozdzielających, takich jak stearynian magnezu i dwutlenek krzemu, a często także żadnych substancji pomocniczych ani środków upłynniających. Regularne kontrole laboratoryjne prowadzone przez niezależne instytuty zapewniają zawsze wysoką jakość tego preparatu. Zaleca się przyjmowanie maksymalnie 3 kapsułek dziennie, popijając dużą ilością płynu, podczas posiłku. Jedna puszka preparatu Biotiva zawiera 150 kapsułek.

Biotiva Green Tea Extract Capsules został oceniony przez wszystkich dotychczasowych nabywców jako dobry lub bardzo dobry. Z całego serca możemy potwierdzić te pozytywne opinie.

Cechy produktu:

 • Producent: Good Organics GmbH
 • Zawartość: 150 kapsułek
 • Dawka dzienna: 3 kapsułki
 • Wystarczające dla: 50 dni
 • Cena: 16,90 euro

Podsumowanie Kapsułki Biotiva Green Tea Extract to bardzo dobry suplement diety na bazie zielonej herbaty z kontrolowanych upraw ekologicznych. Kapsułki wykazują dobre i szybkie działanie. Są one również dobrze tolerowane. Kapsułki Biotiva otrzymały od nas 5 gwiazdek i rekomendację. Kapsułki te zajęły 3. miejsce w teście ekstraktu z zielonej herbaty.

4. miejsce: ekstrakt z zielonej herbaty Sanuvit

 • 400 mg
 • Zawiera witaminę C
 • Bez dodatków
 • 29,90 EUR

Jedna kapsułka Sanuvit Green Tea Extract zawiera 400 mg czystego EGCG (galusan epigallokatechiny), który jest pozyskiwany z wysokiej jakości zielonej herbaty. Preparat zawiera również naturalną witaminę C pochodzącą z wysokiej jakości ekstraktu z owoców amli produkowanego w USA. Ekstrakt z owoców amla jest znany z doskonałego i naturalnego kompleksu witaminy C, który jest otrzymywany w procesie fermentacji owoców cytrusowych i kukurydzy.

Witamina C chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym podczas odchudzania. Kapsułki Sanuvit z ekstraktem z zielonej herbaty zawierają wyłącznie czyste składniki aktywne. W tym preparacie nie występują dodatki technologiczne, takie jak środki powlekające lub rozdzielające, które są często stosowane przez innych producentów do produkcji kapsułek.

Przeczytaj również:  Suplementy diety – Czym są? Czy warto je przyjmować?

Sanuvit zaleca przyjmowanie 1 kapsułki ekstraktu z zielonej herbaty dziennie, popijając dużą ilością płynu, podczas posiłku. Czas przyjmowania leku nie odgrywa roli w tym działaniu. Jedna puszka zawiera 60 wegańskich kapsułek. Przy stosowaniu zalecanej dziennej dawki zawartość puszki wystarcza na 60 dni.

Cechy produktu:

 • Producent: SAN-U-VIT GmbH
 • Zawartość: 60 kapsułek
 • Dawka dzienna: 1 kapsułka
 • Wystarczające dla: 60 dni
 • Cena: 29,90 euro

Podsumowanie Sanuvit Green Tea Extract Capsules to 4 produkt w naszym teście, który możemy polecić. Kapsułki zawierają jedynie wysokiej jakości ekstrakt z zielonej herbaty oraz skuteczny kompleks witaminy C. Kapsułki są dobrze tolerowane, łatwe do połknięcia i ogólnie oferują dobry stosunek jakości do ceny. Przyznajemy im 5 na 5 możliwych gwiazdek, dobrą ocenę we wszystkich kryteriach i tym samym zapewniamy im 4. miejsce w naszym teście.

5. miejsce: Sport i zdrowie

 • 1.000 mg
 • Bez dodatków
 • Wegańska
 • 19,95 EUR

Sports & Health dostarcza 1000 miligramów ekstraktu z zielonej herbaty na dzienną porcję bez żadnych dodatków. Kapsułki są wykonane w 100% z surowców odpowiednich dla wegan. Są one produktem całkowicie naturalnym. W procesie produkcji nie stosuje się żadnych dodatków, takich jak stearynian magnezu, celuloza mikrokrystaliczna, środki aromatyzujące lub konserwujące. Sports & Health gwarantuje niezmiennie wysoką jakość kapsułek dzięki regularnym kontrolom przeprowadzanym przez niezależne laboratoria. Kontrole wewnętrzne zapewniają również wysoki standard jakości kapsułek z zieloną herbatą.

Zaleca się przyjmowanie maksymalnie 2 kapsułek dziennie, popijając dużą ilością płynu. Kapsułki należy przyjmować z dwoma różnymi posiłkami, w niewielkich odstępach czasu w ciągu dnia. Jedna zamykana torebka zawiera 200 kapsułek z ekstraktem z zielonej herbaty. Zawartość saszetki wystarcza na 100 dni, jeśli nie zostanie przekroczona maksymalna dawka dobowa.

Cechy produktu:

 • Producent: Sport i Zdrowie
 • Zawartość: 200 kapsułek
 • Dawka dzienna: 2 kapsułki
 • Wystarczające dla: 100 dni
 • Cena: 19,95 euro

Podsumowanie Kapsułki z ekstraktem z zielonej herbaty Sports & Health oferują ogólnie dobry stosunek jakości do ceny. Skuteczność i tolerancję można ocenić jako dobrą. Jednak fakt, że kapsułki są dostarczane w torebce, a nie w puszce, spowodował odjęcie punktu. Ogólnie jednak możemy przyznać 5 gwiazdek za ten preparat. Biorąc pod uwagę liczbę punktów uzyskanych w poszczególnych kryteriach oceny, preparat ten zajął 5. miejsce w naszym teście porównawczym.

6. miejsce: Gym Nutrition Ekstrakt z zielonej herbaty

 • 1200 mg
 • Wegańska
 • Zadowalający stosunek ceny do jakości
 • 15,99 EUR
 • Niestety nie otrzymaliśmy rekomendacji

Dzienna porcja Gym Nutrition Green Tea Extract Capsules dostarcza 1200 mg wysokiej jakości ekstraktu z zielonej herbaty. Witaminy, polifenole i kofeina optymalizują działanie preparatu. Zaleca się stosowanie kapsułek w celu wspomagania redukcji masy ciała w ramach diety o obniżonej kaloryczności. Kapsułki Gym Nutrition Green Tea Capsules nie zawierają żelatyny wołowej ani wieprzowej, stearynianu magnezu, barwników ani dodatków. Są w 100% odpowiednie dla wegan. Ponadto kapsułki zawierające kofeinę są wolne od laktozy i glutenu.

Regularne testowanie kapsułek i procesu produkcji przez niezależne laboratoria zapewnia niezmiennie wysoką jakość. Gym Nutrition zaleca przyjmowanie przed treningiem dwóch kapsułek z ekstraktem z zielonej herbaty, popijając dużą ilością płynu. Jedna puszka zawiera 120 kapsułek, a zatem wystarcza na dostarczenie ekstraktu z zielonej herbaty przez okres 60 dni.

Gym Nutrition Green Tea Extract Capsules został już bardzo wysoko oceniony przez użytkowników. Jednak tylko około połowa dotychczasowych nabywców jest zadowolona z tego preparatu. Niektórzy zgłaszają brak efektu, a w niektórych przypadkach poważne, długotrwałe działania niepożądane.

Cechy produktu:

 • Producent: Gym Nutrition
 • Zawartość: 120 kapsułek
 • Dawka dzienna: 2 kapsułki
 • Wystarczające dla: 60 dni
 • Cena: 15,99 euro

Podsumowanie Oceniając kapsułki Gym Nutrition Green Tea Extract Capsules okazało się, że nie dorównują one jakością preparatom z miejsc od 1 do 5. Przyznaliśmy tym kapsułkom 3 gwiazdki. W ogólnym rozrachunku zajmują 6. miejsce na 10 w naszym teście porównawczym.

7. miejsce: ProFuel

 • 600 mg
 • Częściowo nie wykryto żadnych skutków
 • Mogą wystąpić działania niepożądane
 • 19,95 EUR
 • Niestety nie otrzymaliśmy rekomendacji

Kapsułki ProFuel Green Tea Extract są produkowane w Niemczech. Firma ProFuell twierdzi, że liście zielonej herbaty wykorzystywane w tych kapsułkach są specjalnie uprawiane w celu uzyskania wysokiej zawartości EGCG. W wyniku delikatnego procesu ekstrakcji ekstrakt jest ostatecznie pozyskiwany z dojrzałych liści i dalej przetwarzany. Producent twierdzi również, że wysoki udział polifenoli w kapsułkach zapewnia dobre działanie preparatu.

ProFuel zaleca przyjmowanie 1 do 2 kapsułek ekstraktu z zielonej herbaty, popijając dużą ilością płynu, w zależności od potrzeb. Dwie kapsułki odpowiadają dziennej dawce 1330 mg ekstraktu o łącznej zawartości 600 mg EGCG. Zawartość puszki 120 wegańskich kapsułek wystarcza na 60 do 120 dni, w zależności od dziennej dawki. Tylko 2 na 3 kupujących jest zadowolonych z tych kapsułek z ekstraktem z zielonej herbaty. Niektórzy donoszą o braku efektów, inni o poważnych skutkach ubocznych.

Cechy produktu:

 • Producent: ProFuel
 • Zawartość: 120 kapsułek
 • Dawka dzienna: 1 – 2 kapsułki
 • Wystarczające dla: od 60 do 120 dni
 • Cena: 19,95 euro

Podsumowanie 3 na 5 gwiazdek to raczej przeciętny wynik, który wystarczył tylko na 7. miejsce w naszym teście. W opinii wielu użytkowników kapsułki ProFuel green tea extract nie są zbyt skuteczne i nie można ich polecić. Zgadzamy się z tą opinią.

8. miejsce: Ekstrakt z zielonej herbaty FSA

 • 500 mg
 • Częściowo nie stwierdzono żadnych skutków
 • Możliwe działania niepożądane
 • 18,90 EUR
 • Niestety nie otrzymaliśmy rekomendacji

Zamawiając kapsułki z ekstraktem z zielonej herbaty FSA, otrzymasz puszkę z 90 wegańskimi kapsułkami. Według FSA, każda kapsułka zawiera 500 mg ekstraktu o zawartości EGCG wynoszącej 50%. Ze względu na roślinne otoczki kapsułek, kapsułki z zieloną herbatą FSA są odpowiednie dla wegan. Podczas produkcji FAS nie stosuje niepożądanych dodatków, takich jak gluten, laktoza, fruktoza, barwniki i konserwanty. W procesie produkcji nie stosuje się również stabilizatorów ani stearynianu magnezu. Kapsułki są produkowane w Niemczech zgodnie z surowymi normami higieny i jakości.

FSA zaleca przyjmowanie 1 kapsułki ekstraktu z zielonej herbaty dziennie, bez rozgryzania, popijając dużą ilością płynu. 90 kapsułek wystarcza na okres 90 dni. Spośród dotychczasowych użytkowników kapsułek z ekstraktem z zielonej herbaty FSA, tylko około połowa jest naprawdę zadowolona. Prawie co drugi kupujący zgłasza brak efektów, a czasem poważne skutki uboczne, które pojawiają się w krótkim czasie po zażyciu produktu.

Cechy produktu:

 • Producent: FSA Nutrition
 • Zawartość: 90 kapsułek
 • Dawka dzienna: 1 kapsułka
 • Wystarcza na: 90 dni
 • Cena: 18,90 euro

Podsumowanie Na pierwszy rzut oka kapsułki FSA Green Tea Extract Capsules wydają się być starannie wyprodukowanym produktem. Jednak negatywne opinie klientów nie potwierdzają tego wrażenia. Ogólnie rzecz biorąc, kapsułki FSA Nutrition otrzymały od nas tylko 2 gwiazdki. Wynik ten plasuje je na rozczarowującym 8. miejscu w naszym teście obejmującym 10 różnych produktów.

9. miejsce: Fairvital

 • 1 500 mg
 • Częściowo nie można określić wpływu
 • Mogą wystąpić działania niepożądane
 • 21,95 EUR
 • Niestety nie otrzymaliśmy rekomendacji

Kapsułki Fairvital z ekstraktem z zielonej herbaty dostarczają 1500 mg EGCG z zielonej herbaty na dawkę dzienną. Według producenta, tak wysoka dawka zapewnia doskonałe działanie. Kapsułki wegańskie są produkowane w Niemczech, zgodnie z obowiązującymi tu rygorystycznymi przepisami dotyczącymi jakości i higieny. Fairvital twierdzi, że w procesie produkcji nie stosuje żadnych zbędnych składników ani wypełniaczy. Kapsułki nie zawierają glutenu, fruktozy ani laktozy. Producent nie stosuje również stearynianu magnezu, dwutlenku krzemu i środków konserwujących.

Fairvital zaleca przyjmowanie 2 kapsułek dziennie, popijając dużą ilością płynu. Kapsułki Fairvital z ekstraktem z zielonej herbaty są dostarczane w puszce zawierającej 90 kapsułek. Zawartość puszki wystarcza na 45 dni przy stosowaniu 2 kapsułek dziennie.

Nie wszyscy dotychczasowi użytkownicy są zadowoleni z tego preparatu. Kapsułki Fairvital z wyciągiem z zielonej herbaty często nie są dobrze tolerowane. Według opisu niektórych kupujących efekt również pozostawia wiele do życzenia.

Cechy produktu:

 • Producent: Fairvital
 • Zawartość: 90 kapsułek
 • Dawka dzienna: 2 kapsułki
 • Wystarczające dla: 45 dni
 • Cena: 21,95 euro

Podsumowanie Ze względu na liczne negatywne opinie klientów, kapsułki z ekstraktem z zielonej herbaty Fairvital zajęły w naszym teście dopiero 9. miejsce z 2 gwiazdkami. Kapsułki są często opisywane jako nieskuteczne. Z drugiej strony, niektórzy kupujący zgłaszają mniej lub bardziej nasilone działania niepożądane po ich zastosowaniu.

10. miejsce: Witamina Trend Ekstrakt z zielonej herbaty

 • 750 mg
 • Wegańska
 • Brak sensownych opinii klientów
 • 21,95 EUR
 • Niestety nie otrzymaliśmy rekomendacji

Kapsułki Vitamintrend Ekstrakt z Zielonej Herbaty są produkowane w Niemczech. Zawierają 750 mg EGCG z zielonej herbaty w jednej kapsułce. Kapsułki są, przynajmniej według producenta Vitamintrend, wolne od fruktozy, laktozy, glutenu, żelatyny, aromatów i drożdży. Pestycydy i środki grzybobójcze również nie występują. Ponadto ekstrakt jest pozbawiony kofeiny. Producent twierdzi jednak, że do produkcji używane są surowce zarówno z UE, jak i z krajów spoza UE.

Przeczytaj również:  Hondrowell krem – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Do opakowania dołączona jest puszka zawierająca 180 kapsułek z ekstraktem z zielonej herbaty. Vitamintrend zaleca przyjmowanie 2 kapsułek dziennie, popijając dużą ilością płynu. Zawartość puszki wystarcza na 90 dni. Do tej pory pojawiło się bardzo niewiele opinii klientów na temat tego preparatu z zielonej herbaty Vitamintrend. Dlatego nie byliśmy jeszcze w stanie sami dokonać rozstrzygającej oceny tego przygotowania.

Cechy produktu:

 • Producent: Vitamintrend BV
 • Zawartość: 180 kapsułek
 • Dawka dzienna: 2 kapsułki
 • Wystarcza na: 90 dni
 • Cena: 21,95 euro

Podsumowanie Chociaż kapsułki z ekstraktem z zielonej herbaty firmy Vitamintrend są dostępne od 1,5 roku, rzadko były kupowane i recenzowane. Ze względu na małą liczbę opinii klientów musieliśmy odjąć kilka punktów od tego produktu. Z tylko jedną gwiazdką ten preparat z zielonej herbaty zajmuje zatem dopiero 10. miejsce i jest w naszym teście porównawczym w tyle.

Co to jest ekstrakt z zielonej herbaty?

Ekstrakt z zielonej herbaty jest naturalnym ekstraktem roślinnym uzyskiwanym z liści zielonej herbaty. W Azji zielona herbata od dawna jest popularnym i korzystnym napojem o wielu właściwościach zdrowotnych. W tradycyjnej medycynie chińskiej zielona herbata jest stosowana w leczeniu wspomagającym, np. trądziku, dolegliwości żołądkowo-jelitowych, zapalenia pęcherza moczowego, w celu zmniejszenia masy ciała i ogólnej detoksykacji organizmu. Wyciąg z zielonej herbaty zawiera te same składniki aktywne, co nieprzetworzone liście, ale w skoncentrowanej formie.

Dla kogo przeznaczony jest ten wyciąg?

Te wtórne związki roślinne wykazują silne działanie przeciwutleniające. W szczególności galusan epigallokatechiny (EGCG), należący do podgrupy flawonoidów, jest bardzo skutecznym przeciwutleniaczem. EGCG stanowi ponad 50% suchej masy zielonej herbaty. Suplementy diety z wyciągiem z zielonej herbaty są stosowane przede wszystkim w celu wspomagania redukcji masy ciała i utraty tkanki tłuszczowej w ramach diety o obniżonej kaloryczności.

Jak powstał nasz test ekstraktu z zielonej herbaty?

Jedną z pierwszych rzeczy, które robimy podczas wszystkich naszych testów suplementów diety, jest przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań na temat produktów i tematu. Zbieramy wszystkie dostępne informacje, a następnie określamy kryteria, które są istotne dla naszego testu. W naszym teście ekstraktu z zielonej herbaty ważnymi kryteriami oceny były: Działanie, składniki, cena, skutki uboczne i opinie klientów.

Efekty

Mimo że efekt działania ekstraktu z zielonej herbaty może być postrzegany subiektywnie, to jednak jest on ważnym kryterium oceny. W końcu każdy, kto wydaje pieniądze na suplement diety o określonym działaniu, chce, aby to działanie rzeczywiście wystąpiło. W związku z tym w ocenie ogólnej zważyliśmy wpływ poszczególnych preparatów.

Skład

Wiele składników nie zawsze wpływa korzystnie na działanie i tolerancję suplementu diety. Nie inaczej jest w przypadku ekstraktu z zielonej herbaty. Niektórzy producenci próbują poprawić efekt poprzez dodanie większej ilości składników, ale często osiągają odwrotny skutek. Dlatego zawsze krytycznie przyglądamy się składnikom podawanym i stosowanym przez producentów i bierzemy je pod uwagę w naszej ocenie.

Cena

Niektóre preparaty z ekstraktem z zielonej herbaty są naszym zdaniem absolutnie przesadzone cenowo. Z tego powodu cena była również ważnym kryterium oceny poszczególnych kandydatów do testu w tym badaniu. Ze względu na znaczenie ceny, a zwłaszcza stosunku ceny do wydajności, uwzględniliśmy je w wynikach naszego testu.

Skutki uboczne

Skutki uboczne są niepożądane nie tylko w przypadku leków, ale także suplementów diety, takich jak wyciąg z zielonej herbaty. Nie zawsze jednak można ich uniknąć. Dzięki starannemu przetwarzaniu i stosowaniu surowców wysokiej jakości w wielu przypadkach można zminimalizować, a czasem nawet całkowicie wykluczyć skutki uboczne. Działania niepożądane były zatem ważnym kryterium oceny w tym teście w każdym przypadku.

Opinie

Analiza i ocena opinii klientów na temat produktu, takiego jak ekstrakt z zielonej herbaty, często zajmuje dużo czasu. Jednak wysiłek ten prawie zawsze się opłaca. Opinie klientów dają nam głębszy wgląd w efekty i skutki uboczne poszczególnych kandydatów do testów. Dlatego opinie klientów są przez nas zawsze brane pod uwagę w zależności od ich znaczenia w ocenie poszczególnych produktów i mają wpływ na ogólną ocenę poszczególnych preparatów.

Wyciąg z zielonej herbaty – doświadczenia i opinie

Podczas naszych badań do tego testu ekstraktu z zielonej herbaty, natknęliśmy się na liczne doświadczenia i referencje od kupujących i użytkowników tych preparatów. Zdecydowana większość użytkowników ma bardzo pozytywne doświadczenia. Niektóre z nich były jednak negatywne, na przykład dlatego, że obiecany efekt nie wystąpił. Uważamy, że to, czy wystąpi pożądany efekt, zależy zawsze od preparatu, jego składników i sposobu przetwarzania.

Jakie działanie ma wyciąg z zielonej herbaty?

Działanie wyciągu z zielonej herbaty może być bardzo różne u różnych osób. Zasadniczo wiadomo, że ekstrakt ten wspomaga utratę i spalanie tłuszczu. Ponadto ekstrakt z zielonej herbaty może mieć pozytywny wpływ na wrażliwość na insulinę oraz, w niewielkim stopniu, zwiększać czujność. Ponadto ekstrakt ten ma wspomagać zdrowie naczyń krwionośnych i obniżać ciśnienie krwi. Mówi się również, że stosunek cholesterolu LDL do HDL można poprawić, przyjmując wyciąg z zielonej herbaty.

Jak szybko można spodziewać się efektów?

Po zażyciu wyciągu z zielonej herbaty musi upłynąć trochę czasu, zanim poczuje się efekt. Już po kilku dniach od zażycia ekstraktu zauważysz, że szybciej tracisz tkankę tłuszczową, a tym samym szybciej chudniesz. Efekt działania jest odczuwalny stosunkowo szybko, na przykład w przypadku przyjmowania wyciągu w celu obniżenia ciśnienia krwi do normalnego poziomu. Jeśli będziesz uważnie obserwować swoje ciało, z czasem zauważysz, że czujesz się sprawniejszy i ogólnie zdrowszy.

Dlaczego nie należy rezygnować z wyciągu z zielonej herbaty?

Ekstrakt z zielonej herbaty oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Przyjmując wygodne w użyciu kapsułki lub proszek z tego ekstraktu wraz z codziennymi posiłkami, można poprawić ogólny stan zdrowia i wspomagać go bez większego wysiłku. Szczególnie cenione są skuteczne przeciwutleniacze z zielonej herbaty, a ekstrakt z niej może również przyczynić się do zauważalnej poprawy i przyspieszenia utraty i spalania tłuszczu w ramach diety o obniżonej kaloryczności.

Przyczyny, dla których efekt nie pojawia się

Podczas naszych testów wielokrotnie przekonaliśmy się, że producenci starają się zwiększyć swoje zyski, stosując gorsze surowce. Często efekt przygotowań schodzi na dalszy plan. Nawet w przypadku suplementów diety z wyciągiem z zielonej herbaty niskiej jakości surowce, nieodpowiednie połączenie z innymi składnikami lub brak staranności w procesie produkcji mogą prowadzić do braku działania preparatów.

Jakie formy ekstraktu z zielonej herbaty są dostępne?

Wyciąg z zielonej herbaty można nabyć w wielu punktach sprzedaży w dwóch różnych formach dawkowania. Ekstrakt jest oferowany w postaci kapsułek i sypkiego proszku. Obie formy dawkowania mają swoje zalety i wady, które przedstawimy bardziej szczegółowo w kolejnych rozdziałach.

Kapsułki

Najbardziej rozpowszechnioną formą ekstraktu z zielonej herbaty są kapsułki wypełnione proszkiem. W kapsułkach, które zazwyczaj posiadają roślinną otoczkę, ekstrakt może być przechowywany przez długi czas, chroniony przed szkodliwym wpływem środowiska, na przykład tlenem atmosferycznym i światłem słonecznym. Ponadto kapsułki z wyciągiem z zielonej herbaty można doskonale i bardzo łatwo dozować. Jednakże, w zależności od wielkości, przyjmowanie kapsułek nie dla każdego jest łatwe. Dla osób, które nie mogą dobrze połykać kapsułek, w handlu dostępny jest proszek.

Proszek

Ekstrakt z zielonej herbaty w proszku ma niezaprzeczalną przewagę nad kapsułkami. Proszek można mieszać z napojami lub jedzeniem i spożywać według uznania. Z drugiej strony, dawkowanie jest nieco bardziej skomplikowane. Na przykład, jeśli w opakowaniu nie ma łyżki do odmierzania. Inną możliwą wadą jest smak samego proszku. Nie wszyscy lubią smak ekstraktu z zielonej herbaty, który czasami określany jest jako mocny.

Jak wybrać odpowiedni ekstrakt z zielonej herbaty?

Obecnie istnieje wielu producentów oferujących suplementy diety z wyciągiem z zielonej herbaty lub na jego bazie. Jeśli zdecydujesz się na zakup jednego z nich, powinieneś wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby móc kupić odpowiedni produkt o optymalnym działaniu, dostosowany do Twoich potrzeb. Najważniejszymi kryteriami wyboru przy zakupie tych produktów są czystość, tolerancja i miejsce produkcji.

Czystość

Czystość jest prawdopodobnie najważniejszym punktem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze suplementu diety opartego na ekstrakcie z zielonej herbaty. Im większa czystość produktu i im bardziej naturalne składniki, tym lepszy efekt. Szczególnie w przypadku składników wrażliwych, takich jak wyciągi roślinne, dodatkowe składniki zwykle zakłócają działanie i mogą powodować skutki uboczne. Dlatego należy upewnić się, że wybrany preparat jest możliwie najczystszy.

Tolerancja

Wyciąg z zielonej herbaty jest ogólnie uważany za bardzo dobrze tolerowany. Ważne jest jednak, aby przestrzegać zaleceń producenta. Dotyczy to zwłaszcza osób, które po raz pierwszy stosują preparat z wyciągiem z zielonej herbaty. Należy uważnie przeczytać opinie innych kupujących, aby dowiedzieć się więcej na temat tolerancji danego produktu. Należy również zwrócić uwagę na to, jakie inne składniki są wykorzystywane w procesie produkcji. Powinno być ich jak najmniej.

Miejsce produkcji

Podobnie jak w przypadku wielu suplementów diety, ważnym kryterium wyboru ekstraktu z zielonej herbaty jest miejsce produkcji. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia z licznymi testami suplementów diety możemy potwierdzić, że praktycznie tylko produkty wyprodukowane w Polsce lub UE są naprawdę skuteczne i wywołują niewiele skutków ubocznych. Lepiej unikać tanich preparatów, których pochodzenia nie można określić, lub które pochodzą z Dalekiego Wschodu.

Przeczytaj również:  FitBerry - Opinie i analiza produktu na odchudzanie

Przyjmowanie i dawkowanie wyciągu z zielonej herbaty

Zalecenia dotyczące przyjmowania i dawkowania ekstraktu z zielonej herbaty w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia wynoszą od 90 do 300 mm dziennie. W celu optymalizacji utraty tłuszczu zaleca się stosowanie od 400 do 500 mg EGCG dziennie. Należy pamiętać, że stężenie antyoksydantów z zielonej herbaty w suplementach diety jest zwykle znacznie wyższe niż np. w naparze z liści zielonej herbaty.

Badania laboratoryjne wykazały, że uszkodzenie wątroby może być spowodowane przyjmowaniem około 800 mg wyciągu z zielonej herbaty dziennie. Dlatego przy przyjmowaniu i dawkowaniu ekstraktu należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Czy należy wcześniej poddać się badaniom lekarskim?

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma konieczności przeprowadzania badań lekarskich przed przyjęciem wyciągu z zielonej herbaty. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta i nie przyjmować zbyt dużej ilości ekstraktu dziennie. Jeśli po zastosowaniu wyciągu wystąpią nietypowe objawy, takie jak zawroty głowy, nudności lub dyskomfort żołądkowo-jelitowy, należy zaprzestać jego stosowania i w razie potrzeby porozmawiać z lekarzem, jeśli te działania niepożądane nie ustąpią w krótkim czasie.

Kiedy wyciąg z zielonej herbaty jest przydatny?

Regularne przyjmowanie wyciągu z zielonej herbaty może być bardzo przydatne w wielu sytuacjach życiowych. W szczególności wyciąg z zielonej herbaty jest stosowany w przypadku, gdy należy zoptymalizować utratę i spalanie tłuszczu. Wyciąg ten może w zauważalny sposób wspomagać odchudzanie. Innym obszarem zastosowania jest poprawa stosunku cholesterolu LDL do HDL lub obniżenie ciśnienia krwi. Ogólnie rzecz biorąc, wyciąg z zielonej herbaty jest przydatny do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Co mówi Stiftung Warentest?

Suplementy diety z wyciągiem z zielonej herbaty nie zostały jeszcze przebadane i ocenione przez Stiftung Warentest. Testerzy testowali różne preparaty herbaciane dopiero w ostatnich latach. Testerzy nie wydali żadnych oświadczeń na temat efektu. Tyle tylko, że w niektórych herbatach stwierdzono zbyt wysokie stężenia różnych substancji szkodliwych. Jak tylko Stiftung Warentest przeprowadzi oddzielne badanie z użyciem ekstraktów z zielonej herbaty, poinformujemy Cię o jego wynikach tutaj.

Gdzie można kupić ekstrakt z zielonej herbaty?

Ze względu na znaczny wzrost popularności ekstraktu z zielonej herbaty w ostatnich latach, preparaty z tym składnikiem można obecnie kupić praktycznie w każdej drogerii, np. w DM i Rossmannie, a także w aptekach i sklepach internetowych. Duże platformy sprzedażowe, takie jak Amazon, również oferują obecnie szeroki asortyment tych ekstraktów.

Z naszego wieloletniego doświadczenia z suplementami diety wynika, że zalecamy kupowanie ich bezpośrednio od producenta. Tutaj wiesz, co kupujesz i zazwyczaj masz bardzo duże prawo do zwrotu produktu, jeśli nie spełnia on Twoich oczekiwań.

Po jakiej cenie oferowany jest ekstrakt?

W zależności od formy dawkowania, cena ekstraktu z zielonej herbaty jest bardzo zróżnicowana. Za miesięczny zapas kapsułek z ekstraktem z zielonej herbaty należy zapłacić od 10 do 15 euro. Jeśli wolisz puder sypki, to wysokiej jakości puder, taki jak preparat, który zajął drugie miejsce w naszym teście, będzie Cię kosztował około 5-7 euro za 100 g. Nie powinnaś wydawać więcej. Nie należy wydawać więcej. Ale też nie mniej. Jeśli natrafisz na bardzo tanią ofertę, powinieneś nabrać podejrzeń. Większość z nich to prawie nieskuteczne preparaty nieznanego pochodzenia.

Czy wyciąg z zielonej herbaty ma skutki uboczne?

Spożywanie wyciągu z zielonej herbaty może powodować różne skutki uboczne, których nasilenie zależy od stanu fizycznego danej osoby. Na przykład możliwe jest, że po przyjęciu dziennej dawki 800 mg EGCG z ekstraktu z zielonej herbaty znacznie wzrasta ciśnienie krwi i należy obawiać się uszkodzenia wątroby.

Inne możliwe skutki uboczne to nerwowość i zaburzenia snu, które mogą być wywołane przez kofeinę zawartą w ekstrakcie. Niepokój może być wywołany przez L-teaninę, również zawartą w ekstrakcie. Inne możliwe działania niepożądane to nudności oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowe i bóle brzucha.

Kto powinien raczej powstrzymać się od jej używania?

Ze względu na kofeinę zawartą w wyciągu z zielonej herbaty, kobiety w ciąży powinny powstrzymać się od jej przyjmowania. Ponadto należy pamiętać, że zielona herbata może zasadniczo hamować wchłanianie folianów. Dlatego też osoby z niedoborem kwasu foliowego powinny unikać przyjmowania ekstraktu. Osoby ze skłonnością do tworzenia się kamieni nerkowych również powinny powstrzymać się od przyjmowania ekstraktu. Nie jest to jeszcze całkowicie pewne, ale naukowcy przypuszczają, że wyciąg z herbaty może powodować tworzenie się kryształów szczawianów w nerkach.

Czy istnieją oficjalne testy i badania dotyczące jego skuteczności?

W ostatnich latach przeprowadzono liczne badania nad skutecznością wyciągu z zielonej herbaty. Liczne efekty działania EGCG, zawartego w dużych ilościach, można udowodnić i odtworzyć przynajmniej w doświadczeniach na zwierzętach. Na przykład, EGCG może zmniejszyć o połowę wzrost poziomu cukru we krwi po spożyciu posiłku bogatego w węglowodany.

Działanie to opiera się na fakcie, że EGCG hamuje rozkład skrobi we krwi. Wyniki dalszych badań sugerują, że wyciąg z zielonej herbaty może mieć również pozytywny wpływ na nowotwory.

Dlaczego ekstrakt z zielonej herbaty jest tak popularny wśród ludzi

Wyciąg z zielonej herbaty staje się coraz bardziej popularny. Powody tego są oczywiste. Nawet przy przyjmowaniu niewielkich ilości preparatu wielu użytkowników odczuwa znaczną poprawę stanu zdrowia. Jedną z zalet wyciągu z zielonej herbaty jest to, że nie trzeba stosować dużych ilości, aby osiągnąć ten pozytywny efekt.

Wyciąg z zielonej herbaty jest również bardzo popularny, ponieważ może w zauważalny sposób pomóc w utracie wagi. Przyspiesza rozkład i spalanie tłuszczu, dzięki czemu szybciej tracimy zbędne kilogramy.

Najczęściej zadawane pytania

W tym teście znaleźliśmy również 5 pytań, które użytkownicy wielokrotnie zadawali w różnych miejscach w Internecie na temat ekstraktu z zielonej herbaty. W poniższych rozdziałach zebraliśmy te pytania i udzieliliśmy na nie odpowiedzi.

Na co przydaje się wyciąg z zielonej herbaty?

Ekstrakt z zielonej herbaty może pozytywnie wpływać na utratę i spalanie tłuszczu. Ponadto ekstrakt może obniżać poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Ekstrakt wykazuje dalsze pozytywne właściwości w zakresie ogólnej poprawy stanu zdrowia.

Czy wyciąg z zielonej herbaty jest szkodliwy?

W pewnych okolicznościach wyciąg z zielonej herbaty może być szkodliwy. Dotyczy to w szczególności uszkodzenia wątroby. Jednak, aby doszło do uszkodzenia, należy przyjmować duże ilości leku – naukowcy zakładają, że ponad 800 mg dziennie.

Czy zielona herbata jest szkodliwa dla wątroby?

Zielona herbata spożywana w dużych ilościach może być szkodliwa dla wątroby. Ekstrakt z zielonej herbaty wykazuje takie działanie nawet przy niższym spożyciu. Jednak normalne spożycie dwóch, trzech lub czterech filiżanek zielonej herbaty w ciągu dnia prawdopodobnie nie będzie miało szkodliwego wpływu.

Ile ekstraktu z zielonej herbaty dziennie?

Ilość ekstraktu, która może lub powinna być przyjmowana codziennie, zależy od celu i przeznaczenia spożycia. Dla ogólnej poprawy stanu zdrowia wystarczy dzienne spożycie około 200 mg. Jeśli utrata tkanki tłuszczowej ma być przyspieszona, należy przyjmować około 400 do 500 mg dziennie.

Czy wyciąg z zielonej herbaty może być stosowany w celu utraty wagi?

Ekstrakt z zielonej herbaty to sprawdzony suplement diety wspomagający odchudzanie. Optymalizując rozkład i spalanie tłuszczu, ekstrakt może w znacznym stopniu przyczynić się do przyspieszenia utraty wagi w ramach diety o obniżonej kaloryczności.

Podsumowanie testu ekstraktu z zielonej herbaty

Wyciąg z zielonej herbaty może przyspieszyć utratę tłuszczu i poprawić jego metabolizm. Jest to jeden z wyników naszego testu. Innym skutkiem jest to, że praktycznie każdy suplement diety zawierający wyciąg z zielonej herbaty ma swoje wady i zalety. Byliśmy bardzo zaskoczeni, że aż 5 preparatów zdołało ukończyć test z dobrym wynikiem. Pomimo tego niezwykłego wyniku, ponownie udało nam się wyłonić wyraźnego zwycięzcę testu.

Kapsułki z substancjami witalnymi firmy Green Nutrition z wyciągiem z zielonej herbaty zasłużenie zostały zwycięzcą naszego testu. Kapsułki te są dobrze tolerowane, wykazują dobre działanie i oferują doskonały stosunek jakości do ceny. Jeśli szukasz suplementu diety z ekstraktem z zielonej herbaty, możemy polecić kapsułki z ekstraktem z zielonej herbaty Green Nutrition. Inne dane na temat ekstraktu z zielonej herbaty dostępne są pod adresem https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-960/green-tea lub na https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=19&contentid=greenteaextract pod którym opublikowano właściwości i badania.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *