Essentiale Forte – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Wątroba jest fantastycznym organem o wprost nieprawdopodobnych zdolnościach regeneracji. Bez niej nie moglibyśmy żyć. Pracuje bez przerwy przez całą dobę. Oczyszcza organizm z toksyn, bierze udział w trawieniu pokarmów, gromadzi witaminy i w razie potrzeby je uwalnia. Produkuje żółć niezbędną w procesie trawienia tłuszczu. O jej pracowitości świadczy fakt, że zużywa 1/4 zapotrzebowania na tlen całego organizmu. Przychodzą jednak chwilę, gdy zaczynasz odczuwać zmęczenie, zaczynają się problemy z koncentracją, masz nudności, wzdęcia lub niestrawność. Ponadto jesz tłusto, niezdrowo i pijesz alkohol. Taki tryb życia i powyższe objawy mogą sugerować, że z Twoją wątrobą dzieje się coś niedobrego. Najczęściej spotykanymi chorobami są:

 • niealkoholowe stłuszczenie wątroby – choroba ta jest związana z otyłością, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą typu 2 i zespołem metabolicznym. Choruje na nią 15% społeczeństwa.
 • alkoholowe stłuszczenie wątroby – nadmierne picie alkoholu jest jedną z przyczyną tego, że podczas metabolizowania alkoholu powstają toksyczne dla wątroby substancje, które ją niszczą.
 • polekowe uszkodzenie wątroby – bardzo wiele leków ma działanie hepatotoksyczne, czyli niszczy komórki wątroby i może prowadzić do ostrej niewydolności wątroby, a także do przewlekłego, toksycznego zapalenia tego narządu.
 • wirusowe zapalenie wątroby – wywołują je wirusy zapalenia wątroby, do których zaliczamy: wirusy zapalenia wątroby typu A, B, C, D, E i G. W Polsce najczęściej spotykane jest wirusowe zapalenie wątroby typu A, B lub C.

Efekty Essentiale Forte

Essentiale Forte opinieSubstancją czynną w Essentiale Forte są fosfolipidy z nasion soi. Lek ma pozytywny wpływ na uszkodzenia komórek wątroby spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu lub tłustym jedzeniem. Jego lecznicze właściwości mają zastosowanie także w terapii zapalenia wątroby lub zażycia toksycznych substancji. Usprawniana jest regeneracja wątroby i nadrabiane ubytki wynikające z przebiegu procesu chorobowego. W istotny sposób ograniczają powstawanie zwłóknień oraz stłuszczeń. Wydzielanie fosfolipidów do żółci wpływa na wzrost rozpuszczalności w niej cholesterolu. Są także ważnym elementem w procesie trawienia tłuszczów oraz wchłaniania witamin. Uelastycznia erytrocyty i usprawnia transport krwi w naczyniach. Wpływa na spadek poziomu cholesterolu i wyrównanie stężenia lipoprotein w surowicy.

Wskazania do stosowania Essentiale Forte

Wszelkie dolegliwości związane z nieprawidłową pracą wątroby, są wskazaniami do stosowania Essentiale Forte. A szczególnie w przypadku takich dolegliwości jak:

 • uczucie ucisku po prawej stronie nadbrzusza wskutek nieodpowiedniej diety
 • wpływ substancji toksycznych
 • przebieg zapalenia wątroby
 • brak apetytu
Przeczytaj również:  Krzem – Opinie i właściwości oraz skutki uboczne

Skład Essentiale Forte

Essentiale Forte jest produkowane zgodnie z unikalną, nowoczesną recepturą, opartą na naturalnych składnikach roślinnych. Producent zapewnia, że środki chemiczne stosowane są w niewielkich ilościach, a ich obecność uwarunkowana jest jedynie wymogami technologicznymi.

 • rafinowany olej sojowy – jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasy Omega-3 oraz Omega-6, odpowiadają za obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi. Ponadto zawiera znaczne ilości fitosteroli, a przede wszystkim sitosterolu. Zapobiega chorobom, takim jak miażdżyca, a także innym chorobom układu sercowo – naczyniowego, w tym zawałowi mięśnia sercowego i chorobie wieńcowej. Jako źródło lecytyny polecany jest w stanach zaburzeń pamięci, osłabionej zdolności koncentracji, nadpobudliwości nerwowej, bezsenności, stanach wyczerpania psychicznego i umysłowego. Stymuluje działanie mózgu i układu nerwowego. Skutecznie hamuje powstawanie kamieni żółciowych. Zapobiegając odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie, znacząco wpływa na jej prawidłowe funkcjonowanie. Tłoczony na zimno jest źródłem witaminy E, która bierze udział w syntezie substancji przeciwkrzepliwych i utrzymaniu odpowiedniej przepuszczalności błon komórkowych.
 • uwodorniony olej rycynowy – otrzymywany przez uwodornienie oleju rycynowego pierwszego tłoczenia. Należy do grupy związków chemicznych powierzchniowo czynnych. Składnik umożliwiający powstawanie emulsji, kompozycji zapachowych, olejków eterycznych i innych układów trudno lub wcale nierozpuszczalnych w wodzie substancji. Wpływa na konsystencję wzrost lepkości produktu. Jest naturalnym emolientem, substancją kondycjonującą i konsystencjotwórczą, lepiszczem. W praktyce prawie nie rozpuszcza się w wodzie.
 • uwodornione glicerydy pochodzenia roślinnego – otrzymywane przez uwodornienie glicerydów pochodzenia roślinnego. Nadaje kremową konsystencję i stabilizuje składniki leku.
 • trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych – organiczne związki chemiczne z grupy lipidów. Są to estry gliceryny i trzech kwasów tłuszczowych. Trójglicerydy są głównym materiałem energetycznym zużywanym według bieżących potrzeb organizmu lub magazynowanym jako materiał zapasowy w postaci tkanki tłuszczowej. Konfiguracja kwasów tłuszczowych w cząsteczce trójglicerydu decyduje o jej właściwościach. Jako wartości prawidłowego stężenia triglicerydów w surowicy lub osoczu krwi przyjmowane jest:
  • 35 – 135 mg/dl u kobiet
  • 40-160 mg/dl u mężczyzn
  • 100 mg/dl u dzieci

Zgodnie z wynikami najnowszych badań podwyższony poziom triacylogliceroli ma większy wpływ na zwiększenie ryzyka wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu niż podwyższony poziom cholesterolu.

 • etanol – znany pod nazwą alkoholu etylowego. W farmacji stosowany jest jako rozpuszczalnik w produkcji leków, środek konserwujący lub jako odtrutka, np. zatrucia alkoholem metylowym.
 • etylowanilina – substancja aromatyczna wielokrotnie silniejsza od waniliny rozpuszcza się w gorącej wodzie i alkoholu. Jest nietoksyczna i szeroko stosowana w perfumach, kosmetykach, dodatkach do żywności, medycynie, farmacji i innych gałęziach przemysłu.
 • p-metoksyacetofenon – p-metyloacetofenon jest ketonową pochodną acetofenonu.
 • alfa-tokeferol – jeden z najważniejszych związków wchodzących w skład witaminy E. Stabilizuje membrany biologiczne. Charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, dużą wchłanialnością, możliwością magazynowania witaminy E w organizmie. Dzięki temu ma właściwości antynowotworowe.
Przeczytaj również:  Cynk na przeziębienie

Otoczka:

 • żelatyna – jest składnikiem otoczek leków i suplementów diety sprzedawanych w formie miękkich kapsułek.
 • tlenek żelaza czerwony, tlenek żelaza czarny, tlenek żelaza żółty – tlenki żelaza stanowią naturalny pigment pozwalający na uzyskanie odpowiedniej barwy otoczki: od żółtego przez czerwony, brązowy i czarny.
 • dwutlenek tytanu – stosowany jako biały barwnik pozwalający na uzyskanie odpowiedniej barwy otoczki leku.
 • laurylosiarczan sodu – pomaga związać ze sobą dwa składniki, takie jak olej i woda, aby zapobiec separacji w formule. Ma również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe. Jest środkiem powierzchniowo czynnym.

Stosowanie Essentiale Forte

Essentiale Forte należy przyjmować w trakcie posiłku, stosując 2 kapsułki, 3 razy dziennie, popijając wodą. Dawka jest identyczna dla dorosłych i dla dzieci powyżej 12 roku życia. Nie stosować u dzieci młodszych. Kapsułki należy połykać w całości, nie rozgryzać. Nie ma ograniczeń co do długości okresu, przez jaki powinno się stosować preparat.

Skutki uboczne Essentiale Forte

Essentiale Forte przeszedł wszystkie konieczne badania kliniczne i testy laboratoryjne, jest więc lekiem bezpiecznym i posiada wszystkie wymagane atesty i pozwolenia. Jednakże podobnie jak w przypadku każdego leku, po przyjęciu Essentiale Forte mogą wystąpić:

 • nudności
 • luźne stolce
 • uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej
 • wysypka
 • pokrzywka
 • świąd

Nie ma dostępnych danych, na podstawie których można wskazać częstotliwość występowania powyższych dolegliwości. Skutki uboczne mogą wystąpić w przypadku przedawkowania leku. Zawarty w preparacie olej sojowy może być przyczyną wystąpienia reakcji alergicznych. Także niewskazane jest stosowanie Essentiale Forte przez osoby z nadwrażliwością na orzeszki ziemne i soję.
Interakcje z innymi lekami

Zasadniczo nie wchodzi w interakcję z inny mi lekami. Jednakże w przypadku pacjentów stosujących leki przeciwzakrzepowe, zalecana jest konsultacją z lekarzem. Ze względu na brak badań klinicznych dotyczących szkodliwego oddziaływania na przebieg ciąży, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży. Jednocześnie do tej pory nie odnotowano negatywnego oddziaływania na przebieg ciąży. Z tych samych względów, Essentiale Forte nie powinny stosować kobiety karmiące piersią.

Środki ostrożności

Zawartość oleju sojowego może być przyczyną poważnych reakcji alergicznych. W takim przypadku kurację należy przerwać i ewentualną dalszą kurację należy skonsultować z lekarzem. Aby zachować bezpieczeństwo, należy przestrzegać kilku zasad:

 • przyjmowanie Essentiale Forte nie usprawiedliwia nadmiernego spożycia alkoholu ani niezdrowej diety
 • w przypadku przewlekłego zapalenia wątroby lek powinno się stosować jedynie wtedy, gdy pacjent odczuwa polepszenie stanu zdrowia.
 • ze względu na brak odpowiednich badań, leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia
 • preparat przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Zabezpieczyć przed zwierzętami domowymi.
 • nie stosować po przekroczeniu terminu ważności. Przeterminowanego nie wyrzucać do domowego śmietnika ani kanalizacji. W trosce o środowisko należy go zanieść do apteki i umieścić w przeznaczonym do tego celu pojemniku.
 • Substancje zawarte w leku nie wpływają na obniżenie czasu reakcji ani innych czynności psychomotorycznych. Zawartość alkoholu jest tak mała, że nie jest wykrywalna we krwi. Dozwolone jest prowadzenie pojazdów mechanicznych i obsługa maszyn.
Przeczytaj również:  Amortyzen - Opinie i analiza produktu na stawy

Opinie Essentiale Forte

Przeglądając fora internetowe, spotkamy przeważnie bardzo dobre lub dobre opinie dotyczące stosowania leku. Pacjenci zauważają poprawę stanu wątroby i mają większy komfort dotyczący układu trawienia. Także dietetycy i lekarze specjaliści chętnie polecają Essentiale Forte. Oczywiście zawsze znajdziemy kilka opinii pacjentów niezadowolonych, ale przeważnie wynika to z nieprzestrzegania zaleceń dawkowania, niestosowania odpowiedniej diety lub spodziewania się wyników w zbyt krótkim czasie.

Cena Essentiale Forte

Cena Essentiale Forte zależna jest zależna od miejsca zakupu i zaczyna się od 10,59 zł za opakowanie zawierające 30 kapsułek. Warto zapoznać się z propozycjami porównywarek cen takich jak: Ceneo lub GdziePoLek, aby znaleźć najkorzystniejszą cenę.

Gdzie kupić Essentiale Forte?

Essentiale Forte jest lekiem ogólnodostępnym, który możemy kupić w każdej aptece, w sprzedaży internetowej i wysyłkowej. Możemy także zainteresować się zamiennikami, takimi jak: Esseliv Forte, Esseliv Max, lub Essentiale Max. Leki te posiadają tę samą dawkę fosfolipidów.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *