FortuFlex krem – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Coraz częściej żyjemy w ciągłym biegu, co powoduje że nasze stawy są bardzo mocno obciążone. Możemy oczywiście korzystać z zabiegów które pomogą w regeneracji stawów, jednak nie zawsze mamy na to czas. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z FortuFlex.

Co to jest FortuFlex?

FortuFlex opinieTo preparat stosowany w bólu stawów. Jest w postaci kremu, czyli działa miejscowo przeciwbólowo. To oczywiście oznacza, że nie ma dodatkowych skutków w postaci obciążenia żołądka, tak jak w przypadku tabletek.

Jakie działanie ma FortuFlex?

Krem FortuFlex ma za zadanie stymulowanie mięśni oraz stawów, by same się regenerowały. Pomaga w lepszym przepływie krwi, co skutkuje szybszym gojeniem ran. Ponieważ działa tylko miejscowo, często stosowany jest z innym rodzajem leczenia, czyli z lekami oraz dodatkowymi zabiegami terapeutycznymi.

Czy może być stosowany sam?

Z reguły jest uzupełnieniem leczenia, jednak jeśli są to początkowe bóle, zapobiegawcze działanie kremu może być rozwiązaniem. Warto jednak sięgnąć po pomoc lekarską, czy rzeczywiście sam krem wystarczy do konkretnych bólów.

Co daje stosowanie FortuFlex?

 • Poprawa jakości przepływu krwi.
 • Regeneracja ścięgien i stawów.
 • Eliminacja bólu.
 • Szybsze wchłanianie składników odżywczych.

Dla kogo przeznaczony jest FortuFlex?

Każdy, kto ma problemy ze stawami, z bólami, może spokojnie go zastosować. Nawet dzieci powyżej 12 lat mogą z powodzeniem tak leczyć stłuczenia czy skręcenia. Warto jednak wspomnieć o grupie ryzyka, w której są sportowcy, trenerzy czy osoby z chorobami zwyrodnieniowymi, którym szczególnie FortuFlex jest zalecany.

Czy osoby starsze, z powodu bólu pleców lub stawów mogą go stosować?

Nie ma górnej granicy wieku, w której można lub nie używać kremu FortuFlex. W każdym wieku ludzie mogą sobie ulżyć w ból i dyskomforcie, z powodu problemów ze stawami.

Skład FortuFlex

 • Glukozamina odpowiada za odbudowę chrząstki stawowej.
 • Arnika – wspaniałe zioło poprawiające krążenie krwi.
 • Witaminy E i B3 są niezbędne do chronienia komórek przed wolnymi rodnikami.
 • Mięta pieprzowa działa przeciwbólowo.
 • Olejek eukaliptusowy ma działanie podobne do mięty pieprzowej.
 • Cynamon jest uzupełnieniem działań mięty i eukaliptusa.
 • Pantenol to element bardzo ważny, ponieważ działa nawilżająco i natłuszczająco.
 • Alantoina przyspiesza gojenie ran i wspomaga wzrost nowych komórek.

Skutki uboczne FortuFlex

Choć jest to naturalny produkt, może posiadać składniki uczulające, dlatego zapoznanie się ze składem jest obowiązkowe. Producent zaleca także, by dla kobiet w ciąży oraz dzieci dla lat 12 to lekarz zadecydował, czy FortuFlex może być zastosowany.

Ponieważ FortuFlex jest stosowany zewnętrznie i miejscowo, nie ma potrzeby konsultować z lekarzem nawet przy chorobach przewlekłych. Można jednak wspomnieć lekarzowi, jeśli leczymy si,e z powodu bólów stawów. Taka informacja będzie raczej uzupełniająca dla lekarza, by wiedział, jakie środki są stosowane w leczeniu. Nie ma wpływu na ewentualne zmiany leków.

Stosowanie FortuFlex

Jak niemal każdy krem, tak i FortuFlex nakłada się podobnie. Na rękę lub bezpośrednio na chore miejsce nałożyć odrobinę kremu i okrężnymi ruchami wcierać je w bolące miejsce. Nie powinno być go dużo. Powinna to być bardzo cienka warstwa. Po wtarciu należy odczekać godzinę i wstrzymać się od mycia tego miejsca.

Jak często aplikować FortuFlex?

Zaleca się dwa razy dziennie wcierać krem w chore miejsce, najlepiej przez okres około 30 dni. Nic się nie stanie, jeśli będzie krócej, jednak jest to w miarę optymalny czas na leczenie.

Efekty FortuFlex

Dzięki FortuFlex z chorego miejsca ustępują obrzęki oraz ból stawów. Osoby chore mogą znowu poruszać się bez problemu, dzięki czemu wracają do normalnego życia. Ten krem eliminuje sztywność stawów spowodowaną bólem i opuchlizną.

Nie zawsze ból stawów spowodowany jest zwyrodnieniami czy starszym już wiekiem. Często jest to nadwerężony bark czy skręcona kostka, która tez potrzebuje natychmiastowej pomocy. W takiej sytuacji FortuFlex powinien być pierwszym lekiem, jaki zastosujemy, gdyż od razu działa miejscowo i na świeżo leczy uszkodzenia ścięgien oraz chrząstki. Zatem jak najbardziej może i powinien być stosowany przy jednorazowym uszkodzeniu.

Jak długo można stosować FortuFlex?

Produkt ten nie ma terminu, kiedy i jak długo można go stosować. Ponieważ jest zupełnie bezpieczny, bez obaw można nim się leczyć nie tylko jednorazowo ale też w dłuższym czasie.

Opinie FortuFlex

Wielu użytkowników FortuFlex zgodnie przyznaje, że krem szybko zmniejsza ból i dyskomfort w poruszaniu się. Pomaga nie tylko na zwyrodnienie ale też uszkodzenie przez uderzenia oraz zwichnięcia. Wszystko to sprowadza się do poprawy życia nawet po skręceniu czy zwichnięciu nogi.

Cena FortuFlex

Koszt jednej tubki FortuFlex wynosi 129 zł. Taka ilość wystarcza na bardzo długo, ponieważ wciera się bardzo niewielką ilość.

Gdzie kupić FortuFlex?

Jedyne miejsce, w którym można zakupić oryginalny FortuFlex to strona producenta. Nie ma innej możliwości, ponieważ w żadnym innym miejscu nie jest wystawiany. Można trafić na zamienniki, jednak nie będą miały takiego działania. Jedyny oryginalny produkt jest na stronie producenta.

Na stronie producenta są często promocje, z których z powodzeniem można korzystać. Niestety produkt kupiony w innym miejscu nie będzie oryginalny, co znaczy, że może nie działać tak jak powinien. Nie zaleca się szukania takiego rodzaju oszczędności.

Wielu lekarzy, zajmujących się chorobami stawów, czy nawet pierwszego kontaktu, gdy trafiamy do nich z urazami, często poleca właśnie FortuFlex, ponieważ działa szybko bezpiecznie i bez skutków ubocznych. Przede wszystkim zaś jest stosowany miejscowo, więc można go zalecić bez uprzednich badań. Opublikowana wyżej w publikacji analiza FortuFlex zawarta została na podstawie zewnętrznych źródeł na forum oraz blogach z recenzjami i portalach społecznościowych a także ofertach producenta tego produktu. Inne dane udostępnione zostały pod adresem https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/joints oraz na https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=85&contentid=P00044 pod którym opublikowano badania i inne właściwości.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *