Jakie suplementy na zdrowe serce? Podpowiadamy!

Układ krążenia dostarcza do komórek tlen i substancje odżywcze. Warto więc zadbać o jego prawidłowe funkcjonowanie, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Choć zdrowa dieta i ruch to podstawa, również suplementy diety wspierają pracę serca. Jakie suplementy na zdrowe serce warto stosować?

Chcąc zadbać o prawidłową pracę układu krążenia, wiele osób stara się wybrać najlepszy suplement diety, który w tym pomoże. Duży wybór preparatów sprawia jednak, że nie zawsze wiemy, jaki produkt wybrać, aby zadbać o wzmocnienie serca. Na jakie składniki warto zwrócić uwagę, wybierając suplementy na zdrowe serce?

Jak wzmocnić serce i układ krążenia?

Układ krążenia jest jednym z najważniejszych układów ciała, a od jego kondycji zależy jakość naszego życia. Warto więc postarać się, aby nic nie zaburzało jego prawidłowej pracy. W tym celu należy zadbać o zdrową dietę i aktywność. Te elementy to podstawa, aby zadbać o układ krwionośny i prawidłowe funkcjonowanie serca. W diecie nie powinno zabraknąć zielonych warzyw, bogatych w sterole i stanole roślinne, ponieważ obniżają one wchłanianie złego cholesterolu. Istotnym składnikiem diety są też tłuszcze, zawierające kwasy omega-3, które ułatwiają przepływ krwi i regulują poziom cholesterolu. Zdrowe kwasy tłuszczowe znajdziemy w tłustych rybach morskich, oleju rzepakowym, oleju lnianym, oliwie z oliwek czy orzechach włoskich. Należy też ograniczać sól, ponieważ jej nadmiar naraża nas na nadciśnienie tętnicze. Dzienna dawka soli nie powinna przekraczać 5 g, co odpowiada jednej łyżeczce. Również stres i brak ruchu źle wpływają na serce. Warto więc uprawiać sport co najmniej przez 30 minut dziennie, dobierając rodzaj aktywności do swoich możliwości. Sport nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie i kondycję, ale pozwala też zmniejszyć poziom stresu.

Przeczytaj również:  Rostil – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Czy warto stosować suplementy na zdrowe serce?

Aby wspomóc swój organizm, warto włączyć do codziennej diety preparaty, które pozytywnie działają na serce. Suplementy na zdrowe serce uzupełniają niedobór witamin, zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, magnez, koenzym Q-10, czy resweratrol. W zależności od składu mogą mieć różne działanie, dlatego warto określić swoje potrzeby i wybrać produkt, który je spełni. Naturalne suplementy pomagają dbać o prawidłowe ciśnienie krwi, stanowią profilaktykę zawału i miażdżycy. Z kolei tradycyjne krople nasercowe działają uspokajająco i wspomagają pracę serca. Choć żadne preparaty nie zastąpią prawidłowo zbilansowanej diety, zdrowego snu i dbania o aktywność fizyczną, pomogą zadbać o serce i zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Duży wybór suplementów na zdrowe serce znajdziesz na stronie: https://nabea.pl/pl/menu/suplementy/dzialanie/serce-385.html.

Jakie preparaty wzmacniające serce wybrać?

Duży wybór suplementów na serce sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Niektóre z nich wspomagają tylko układ krążenia, inne natomiast mają szersze działanie i wspomagają też pozostałe funkcje organizmu. Wybierając suplement, należy zwrócić uwagę na zawartość składników aktywnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku przyjmowania jednocześnie kilku preparatów. Spożywanie kilku suplementów o podobnym składzie mogłoby doprowadzić do nadmiernego spożycia danej substancji. Składniki, które pozytywnie wpływają na serce i często znajdują się w składzie suplementów to m.in.: koenzym Q-10, kwasy omega, resweratrol, pycnogenol, magnez, czy witamina D. Wśród suplementów na serce popularne są też naturalne produkty ziołowe. W ich składzie znajdziemy czosnek zwyczajny, serdecznik pospolity, czy głóg, które również wspomagają pracę układu krążenia. Warto więc wybrać odpowiedni suplement, który będzie jednym z elementów zróżnicowanej diety wspomagającym pracę serca.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *