Kolagen – sposób na młodą skórę

Kolagen to jeden z najważniejszych elementów budulcowych skóry. Odpowiada za jej młody wygląd, elastyczność i jędrność. Jednak jego produkcja spowalnia już po ukończeniu 20. roku życia. Warto wspomóc organizm suplementacją kolagenu.

Dlaczego kolagen jest ważny dla skóry?

Kolagen pełni liczne funkcje w naszym organizmie. Jego wpływ m.in. na wygląd i stan skóry jest nie do przecenienia. Kolagen bywa nazywany białkiem młodości i jest jednym z kluczowych budulców tkanek. Dzięki niemu skóra jest piękna, zdrowa, sprężysta, gładka i wygląda młodo. Stanowi 30% znajdujących się w organizmie człowieka białek. To spoiwo, które łączy skórę, ścięgna, chrząstki, więzadła i kości, odpowiada za sprężystość i gładkość skóry.

Peptydy kolagenowe stymulują różne funkcje ciała:

  • zwiększają poziom masy mięśniowej,
  • zmniejszają poziom tkanki tłuszczowej i cellulitu,
  • redukują zmarszczki,
  • dbają o zdrowe stawy, kości, włosy i mocne paznokcie,
  • poprawiają stan tkanek łącznych, wzmacniają ścięgna i więzadła.

Nasz organizm potrafi go sam wyprodukować, ale już po 20. roku życia odbywa się to coraz mniej efektywnie. Tego procesu nie da się zatrzymać, ale kolagen można suplementować, by zadbać o kondycję i wygląd skóry. Regularne stosowanie kolagenu doda skórze blasku i jędrności. Dzięki niemu skóra zacznie odzyskiwać elastyczność i jędrność, cellulit zmniejszy swoją widoczność, a zmarszczki się spłycą.

Collagen For Your Beauty od Nature Essence

Jednym z polecanych preparatów jest Collagen For Your Beauty od Nature Essence, który zawiera kompleks cennych składników. Hydrolizat kolagenu VERISOL ® to opatentowany i przebadany kolagen. Stanowi ważny budulec włókien kolagenowych w skórze. Jednak Collagen For Your Beauty zawiera też inne składniki niezbędne do utrzymania optymalnej kondycji skóry.

Kolejne z nich to koenzym Q10 i kwas hialuronowy. Koenzym Q10 słynie z właściwości utleniających i redukujących. Zwalcza wolne rodniki, które są odpowiedzialne za starzenie się i przyspiesza procesy regeneracyjne naskórka. Kwas hialuronowy z kolei jest naturalnym składnikiem skóry, odpowiada za jej nawilżenie i przynosi jej ukojenie i odświeżenie. Niestety, wraz z wiekiem, jego ilość w organizmie ludzkim także stopniowo maleje.

Dodatkowo w składzie Collagen For Your Beauty od Nature Essence znajduje się retinol, czyli witamina A z beta karotenu, która pomaga zachować zdrową skórę, a także witamina C chroniąca komórki przed stresem oksydacyjnym. Cynk jest ważny dla skóry, włosów i paznokci, a miedź chroni przed wolnymi rodnikami i zwiększa odporność.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *