Mangostan – właściwości i przeciwwskazania. Gdzie kupić mangostan?

Mangostan – owoc o egzotycznie brzmiącej nazwie jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, tropikalne owoce zawsze potrafią zaskoczyć, jeśli chodzi o zastosowanie i składniki. Nawet jeśli nazwa na to wskazuje, nie mają one nic wspólnego z mango, ale są spokrewnione z liczi i rambutanami. W tym artykule opowiemy Wam, co potrafią i jak można wykorzystać owoce, które swój przydomek “Królowej Owoców” zawdzięczają angielskiej królowej Wiktorii.

Co to jest mangostan?

Mangostan to tropikalny owoc pochodzący z Azji, który rozwija się tylko w tropikalnych temperaturach. Najprawdopodobniej pochodzi on z Malezji. Obecnie owoce o skórzastej skórce uprawia się również w Indonezji, Tajlandii, Sri Lance, Wietnamie, na Filipinach, w Ameryce Środkowej, Brazylii i Australii. Drzewa mogą dorastać do 100 m wysokości. Zanim jednak uda się zebrać pierwsze owoce mangostanu, mija kilka lat – ale wtedy natura rozpieszcza nas swoją obfitością, drzewo daje dobre 5000 owoców rocznie i może żyć nawet 100 lat.

Pochodzenie mangostanu

Jak już wspomniano, faktyczne pochodzenie tego owocu jest od dawna przedmiotem sporów i obecnie przyjmuje się, że pochodzi on z Malezji.

Smak mangostanu

Jako bliski krewny tych dwóch owoców, smak tego tropikalnego owocu jest podobny do smaku liczi lub rambustanu. Dojrzałe owoce są bardzo soczyste.

Test Mangostan

Owoce drzewa mangostanu, jak już wspomniano, zawsze potrafią zaskoczyć – są prawdziwym superfood i znajdują się już w wielu ziołowych suplementach diety.

Oprócz dolegliwości i chorób takich jak wysypki, egzemy, stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej, nosa, gardła, pęcherza moczowego i problemy jelitowe, oferowane są preparaty zawierające wyciągi z mangostanu, które mają pozytywny wpływ na metabolizm i wagę. Chcieliśmy się temu bliżej przyjrzeć. Czy dzięki tym preparatom rzeczywiście można zredukować wagę? Aby się o tym przekonać, zamówiliśmy kapsułki Magosteen Plus, które są oferowane wyłącznie przez sprzedawcę internetowego.

Nasza czytelniczka Irena zgłosiła się na ochotnika jako obiekt testu. Irena ma 43 lata i waży 67 kg. Chciałaby zredukować swoją wagę, próbowała już różnych diet i zawsze potem przybierała na wadze. Dlatego też była podekscytowana, gdy usłyszała o kapsułki odchudzające i chciała je wypróbować.

Zanim zaczęła przyjmować kapsułki, poprosiliśmy ją, aby przyszła i porozmawiała z nami o procedurze badania. Irena obiecała, że będzie dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących dawkowania, nie zmieni diety ani nie będzie więcej ćwiczyć podczas czterotygodniowego testu.

Test mangostan – Tydzień 1

Rozpoczyna się test: producent zaleca przyjmowanie 2 kapsułek dziennie, popijając dużą ilością płynu, przed posiłkami. Są łatwe do połknięcia i całkowicie pozbawione smaku. Już pod koniec pierwszego tygodnia Irena zauważyła, że ma znacznie mniejszy głód.

Test mangostan – Tydzień 2

Pierwsze badanie kontrolne: Preparat jest dobrze tolerowany i nie wystąpiły żadne efekty uboczne. Z pomocą kapsułek uczucie głodu zostało znacznie zmniejszone. Ponadto, Irena czuła się już znacznie bardziej energiczna.

Test mangostan – Tydzień 3

Nasz stan pośredni: Spojrzenie w lustro – Irena schudła. Waga potwierdziła wynik – było to już dumne 3,2 kg mniej.

Test mangostan – Tydzień 4

Zakończenie naszego testu praktycznego: Nasz test zakończył się po czterech tygodniach. Irena jest bardzo zadowolona z nowej wagi. Schudła 5,5 kg w ciągu 4 tygodni – bez głodzenia się. Dla niej przyjmowanie kapsułek naprawdę się opłaciło.

Opinie mangostan

Czy ten wynik był przypadkowy? Chcieliśmy wiedzieć, co inni użytkownicy mają do powiedzenia na temat produktów z mangostanu. Szybko znaleźliśmy wiele opinii klientów o internacie. Oprócz samych owoców, które można wykorzystać do przyrządzania pysznych potraw, oceniane są różne suplementy diety zawierające ten aktywny składnik. Opinie klientów malują bardzo pozytywny obraz, dobrze tolerowane preparaty nie tylko wspomagają odchudzanie, ale także pomagają przy różnych innych dolegliwościach.
awatar mały

Uwielbiam mangostan i jego wszechstronność. Jem je jako owocową przekąskę i wykorzystuję w wielu potrawach. Jeśli nie mam czasu z powodu stresu w pracy, biorę suplementy z mangostanu, które pomagają mi utrzymać wagę.

Z czego zbudowany jest mangostan?

Owoce mają fioletową skórkę i biały miąższ, który jest dość twardy. Zawiera wiele antyoksydantów, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Zawarte nasiona mogą być bez problemu spożywane.

Efekty mangostan

Same owoce:

  • wzmacniają system odpornościowy;
  • są bogate w wodę i prawie nie zawierają tłuszczu;
  • zawierają wiele zdrowych składników.

Zastosowanie mangostanu

W tradycyjnej medycynie naturalnej krajów azjatyckich, owoce i skórka mangostanu są od wieków stosowane w leczeniu wielu dolegliwości i chorób. Pomagają w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami, są stosowane m.in. w leczeniu bólów brzucha i problemów trawiennych.

Czy podczas spożywania mangostanu możliwe są również skutki uboczne?

Nie, efekty uboczne nie są znane do tej pory.

Czy dostępne są oficjalne testy i wyniki badań?

Oficjalne wyniki badań nie są dostępne. Jednak, jak już wspomniano, owoce te są od wieków stosowane w azjatyckiej medycynie naturalnej. Mangostan jest również coraz częściej stosowany w suplementach diety. Wiele pozytywnych opinii klientów oraz wyniki naszego testu sugerują, że są to wysoce skuteczne preparaty, które są dobre dla naszego zdrowia.

Stosowanie i spożycie mangostanu

Dojrzałe owoce są obierane, a miąższ spożywany. Owoce można jeść jako przekąskę lub wykorzystać w pysznych przepisach. Dawkowanie różnych preparatów zawierających mangostan można znaleźć w odpowiedniej ulotce dołączonej do opakowania.

Przepis na mangostan

Jak już wspomniano, z egzotyków można również wyczarować pyszne dania. W internecie można znaleźć wiele przepisów, nam szczególnie przypadło do gustu danie curry z małżami, które było doprawione magostanem.

Herbata z mangostanu

Skórkę mangostanu tradycyjnie pije się jako herbatę. W krajach, z których pochodzą, herbatę tę pije się często w przypadku złego samopoczucia.

Jedzenie z mangostanem

Mangostan może być spożywany jako owocowa przekąska lub używany do przyrządzania wielu egzotycznych potraw. Pomysły i inspiracje można znaleźć nie tylko w różnych książkach kucharskich, ale także na wielu forach czy w zbiorach przepisów w Internecie.

Gdzie kupić Mangosteen Plus z naszego testu?

Kapsułki Mangosteen, które testowaliśmy, można łatwo zamówić w sklepie internetowym lub u samego producenta.

W jakiej cenie oferowany jest Mangosteen Plus?

Sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosi 210 PLN za opakowanie. Kapsułki można dostać znacznie taniej w sklepie internetowym, który oferuje opakowanie za 40 PLN.

Najczęściej zadawane pytania

Nie udało nam się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania? Tutaj zebraliśmy dla Ciebie trochę więcej informacji.

Jaki jest smak mangostanu?

Owoce mają smak owocowy, lekko słodki.

Gdzie rośnie mangostan?

Ten egzotyczny owoc pochodzi z tropików, ale jest również zbierany w Australii.

Czy sok z mangostanu jest zdrowy?

Tak, sok z tego owocu jest zdrowy i zawiera wiele przeciwutleniaczy.

Gdzie mogę kupić napój z mangostanu?

Napoje można łatwo zamówić online, np. w Amazon.

Czy produkty z mangostanu są dostępne w Kauflandzie?

W dyskoncie sprzedawane są same owoce, w momencie przeprowadzania badań nie udało nam się znaleźć żadnych innych produktów.

Analiza mangostanu

Mamy nadzieję, że nasza krótka informacja o produkcie pokazała Państwu jak wszechstronne i zdrowe są owoce mangostanu. Wytwarzane z nich suplementy diety charakteryzują się również wysoką skutecznością i dobrą tolerancją. Taki preparat znaleźliśmy wyjątkowo tanio w sklepie internetowym. Więcej na temat mangostan można odszukać pod adresem https://www.healthline.com/nutrition/mangosteen oraz na https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1081/mangosteen pod którym opublikowano badania i inne szczegóły mangostanu.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *