Miralo – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Miralo to suplement diety w formie kapsułek, który działa wspomagająco u osób narażonych na stres, poprawia nastrój oraz wycisza.

Efekty Miralo

Miralo opinieStres, szczególnie ten przewlekły, ma znamienny wpływ organizm, zarówno na ciało, jak i umysł i jego funkcje poznawcze. Wzmożone napięcie mięśni, problemy z koncentracją i pamięcią potrafią utrudnić życie oraz być przyczyną kłopotów w codziennym życiu. Dlatego wiele osób rozważa lub korzysta już z suplementacji, która, wraz ze zmianą codziennych nawyków i dbałością o szeroko pojętą higienę, przyczynia się do zredukowania tych negatywnych oddziaływań.

Wysoka skuteczność preparatu Miralo opiera się na działaniu trzech składników aktywnych, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie, wspomagają codzienne funkcjonowanie i podtrzymują równowagę emocjonalną.

Melisa jest rośliną popularną i docenianą w ziołolecznictwie już od czasów starożytnych. Działa uspokajająco, redukuje napięcie i stres. Polecana jest szczególnie osobom, które mają trudności w zasypianiu lub prowadzą nieregularny tryb życia. Wykazuje działanie przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne (zawiera między innymi witaminę C), dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się komórek. Szczególnie silne działanie antyoksydacyjne wykazuje dzięki obecności flawonoidów. To organiczne związki chemiczne, zawarte w roślinach, które wykazują działanie lecznicze. Poza tym, że są przeciwzapalne i przeciwutleniające uszczelniają naczynia krwionośne. To sprawia, że wzmacnia i uelastycznia się tkanka łączna, a to prowadzi do mniejszej szansy na przykład na występowanie obrzęków. Bogactwo witamin i minerałów w niej zawartych poprawia ogólną kondycję organizmu. Pomaga wyciszyć ciało i umysł, narażone na nadmierną ilość bodźców oraz przeciążone licznymi obowiązkami. Wpływa na poprawę pamięci i koncentracji.

Ekstrakt z ashwagandy, zwanej także żeńszeniem indyjskim, zwiększa wytwarzanie dopaminy i serotoniny w mózgu. Ma również szereg innych, prozdrowotnych właściwości. Zawartość żelaza sprawia, że może stanowić element leczenia niedokrwistości (anemii). Pomaga regulować poziom cukru oraz cholesterolu we krwi. Obniża poziom stresu, a także zwiększa libido. Istnieją badania, które potwierdzają jej dobroczynne działanie u osób z chorobami neurodegeneracyjnymi (takimi jak choroba Alzhaimera) oraz w profilaktyce występowania nowotworów. Systematyczne przyjmowanie ashwagandhy zawartej w Miralo pomaga obniżyć poziom kortyzolu (jednego z hormonów odpowiedzialnych za stres) we krwi. Jedną z najbardziej drogocennych cech tej rośliny są jej właściwości adaptogenne. Pomaga organizmowi przystosować się do trudnych warunków. Może okazać się nieocenionym wsparciem w nowych sytuacjach życiowych, takich jak podjęcie studiów, zmiana pracy czy przeprowadzka. Zawiera witanolidy, które działają przeciwbakteryjnie. Suplementacja preparatami z shwagandhy u osób nadreaktywnych, które często odczuwają nieuzasadniony niepokój, połączona z nauką relaksacyjnych technik oddechowych okazała się przynosić ulgę. W badaniu trwającym 12 tygodni respondenci zadeklarowali spadek niepokoju o ponad 56% w porównaniu z grupą kontrolną.

Szafran to roślina od stuleci znana z zastosowań kulinarnych, zyskała sławę jako najdroższa przyprawa świata. Używali jej już starożytni Sumerowie oraz Grecy. Kiedyś używana była jako barwnik. Dziś znana jest nie tylko dzięki zastosowaniu w kuchni. Ma również liczne właściwości mające pozytywny wpływ na ciało i umysł, a w szczególności na układ nerwowy. Pobudza działanie neuroprzekaźników, co poprawia nastrój, zmniejsza lęk oraz drażliwość. Może zredukować uczucie przygnębienia i apatii. Wpływ szafranu na ludzki organizm jest podobny do tego, który wywołują leki antydepresyjne (choć delikatniejszy i nie może ich zastąpić). Dlatego warto sięgać po niego, żeby ustabilizować równowagę emocjonalną oraz pozbyć się codziennego rozdrażnienia. Dla kobiet jest polecany zwłaszcza w okresie występowania zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), ponieważ obniża poziom kortyzolu, co potwierdzają niezależne badania. Jego dobroczynne działanie obejmuje leczenie problemów z erekcją u mężczyzn. Wykazuje także pozytywny wpływ na libido. Dodatkowym atutem przyjmowania szafranu jest kontrola masy ciała, dzięki zmniejszeniu łaknienia. W przeprowadzonych testach kobiety suplementujące szafran wyraźnie mniej podjadały między posiłkami, co przełożyło się na skuteczność odchudzania.

Skoncentrowana dawka wszystkich trzech składników aktywnych suplementu Miralo powoduje, że wystarczy jedna kapsułka dziennie dla osoby dorosłej, aby skutecznie zapobiegać skutkom nadmiernego stresu oraz przemęczenia. Systematyczne przyjmowanie może przynieść ulgę w problemach z zasypianiem, również u osób, które pracują w systemie zmianowym. Stosowanie Miralo może dać efekty zmniejszenia ryzyka występowania chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie.

Efekty Miralo będą pozytywne również dla osób uprawiających sport. Regularne spożywanie naturalnych ekstraktów z ashwagandhy zwiększa wydolność mięśni oraz ogólną wytrzymałość organizmu. Melisa natomiast poprawia metabolizm, co może przyczynić się do zachowania prawidłowej masy ciała.

Na co dzień niemal każdy narażony jest na natłok informacji, nieoczekiwanie wydarzenia i napięcie. Działanie Miralo jest pomocne, jeśli odczuwa się wzmożone napięcie, drażliwość, brak stabilności emocjonalnej. Sprawdzi się w diecie osób, które są obciążone wzmożonym wysiłkiem fizycznym i intelektualnym, co zdarza się w dzisiejszych czasach niemal każdemu.

Pozytywny wpływ Miralo na samopoczucie potwierdzają badania kliniczne wykonane przez producenta. U osób skarżących się na przewlekły stres, które przyjmowały ashwagandhę przez 60 dni odnotowano spadek uczucia niepokoju o ponad 75%. Działanie szafranu zostało potwierdzone w badaniu trwającym cztery tygodnie, a jego uczestnicy zadeklarowali znaczącą redukcję napięcia, złości oraz niepokoju, odnotowali natomiast widoczną poprawę witalności w swoim codziennym funkcjonowaniu. Badanie odbyło się na grupie zdrowych osób między 18 a 77 rokiem życia, które zgłosiły się do niego z powodu odczuwania obniżonego nastroju.

Skład Miralo

  • ekstrakt z ashwagandhy (Withania somnifera); ekstrakt z liści melisy lekarskiej (Melissa officinalis); otoczka kapsułki roślinnej: hydroksypropylometyloceluloza; substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, fosforany wapnia (fosforan diwapniowy); ekstrakt ze znamion słupka szafranu (Crocus sativus); substancja glazurująca: talk; substancja wypełniająca: dwutlenek krzemu, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Jedna kapsułka zawiera:

  • Ekstrakt z liści melisy lekarskiej Melissa officanalis (standaryzowany na 2% kwasu rozmarynowego) 100 mg (w tym min. 2 mg kwasu rozmarynowego)
  • Ekstrakt z ashwagandhy Withania somnifera (standaryzowany na min. 7% witanolidów) 100 mg (w tym min. 7 mg witanolidów)
  • Ekstrakt ze znamion słupka szafranu Crocus sativus (standaryzowany na min. 12% safromotivines, 3% krocyny i 2% safranalu) 28 mg (w tym min. 3,36 mg safromotivines, 0,84 mg krocyny i 0,56 mg safranalu)

Skład Miralo opiera się na standaryzowanych ekstraktach, dlatego każda kapsułka zawiera dokładnie taką samą ilość substancji czynnych. Każdy ze składników tego suplementu jest dobrze przebadany i ma niewielki potencjał do wywoływania skutków ubocznych.

Stosowanie Miralo

Preparat Miralo może być stosowany wyłącznie przez osoby dorosłe. Zalecana dzienna dawka wynosi jedną kapsułkę. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Producent rekomenduje przyjmowanie suplementy w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim. Z założenia dedykowany jest osobom przemęczonym, zabieganym, odczuwającym stres oraz niepokój.

Przeciwwskazaniami do stosowania Miralo jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie powinien być stosowany również przez osoby, które przyjmują leki o działaniu przeciwlękowym, nasennym, uspokajającym oraz przeciwpadaczkowym. W razie wątpliwości przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

Suplement diety Miralo nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Jak większość dostępnych na rynku leków i suplementów diety nie został dostatecznie dobrze przebadany pod kątem bezpieczeństwa tych grup odbiorców.

Skutki uboczne Miralo

Ze względu na obecność ashwagandy skutki uboczne Miralo mogą obejmować nasilenie działania alkoholu. W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik suplementu może pojawić się reakcja ze strony układu pokarmowego. W takim wypadku należy zaprzestać jego stosowania. W razie wątpliwości co do bezpieczeństwa przyjmowania leków i suplementów diety należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Cena Miralo

Cena Miralo nie jest wygórowana. Waha się od 15 do ponad 21 złotych za opakowanie 20 tabletek. Wydaje się być bardzo konkurencyjna, szczególnie biorąc pod uwagę dobry, naturalny skład. Na tle rynku przesyconego ziołowymi tabletkami ułatwiającymi zasypianie stosowanie Miralo również ze względu na cenę jest warte rozważenia. Produkt nie jest refundowany.

Gdzie kupić Miralo?

Nie wiesz gdzie kupić Miralo? Ten suplement diety jest powszechnie dostępny na rynku. Można nabyć go w aptekach stacjonarnych oraz internetowych w całej Polsce. Dostępny jest bez recepty. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę producent zaleca skorzystanie z wyszukiwarki Ceneo.pl lub serwisu Allegro. Zakup w trybie stacjonarnym ułatwi serwis KtoMaLek.pl, w którym wystarczy podać swój adres, aby dowiedzieć się gdzie kupić Miralo w swojej najbliższej okolicy.

Produkt można znaleźć również w polskich aptekach działających na rynkach zagranicznych, na przykład na terenie Wielkiej Brytanii.

Opinie Miralo

Pozytywne efekty Miralo są zauważane przez zdecydowaną większość użytkowników. Osoby, które włączyły suplementację nim do swojej codziennej diety podkreślają szczególnie jego szybkie działanie, już po kilku dniach jest odczuwalna poprawa samopoczucia. W dłuższej perspektywie poprawia ogólną odporność na stres i zmniejsza napięcie wywołane natłokiem codziennych obowiązków.

Opinie Miralo są w przeważającej części pozytywne. Należy jednak pamiętać, że suplement diety nie może zastąpić zrównoważonej diety i aktywności fizycznej, a poważne kłopoty ze zdrowiem powinny być zawsze przedmiotem konsultacji lekarskiej oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia pod kontrolą specjalisty. Działanie suplementu wydaje się więc być potwierdzone nie tylko licznymi badaniami na temat składników, testami samego producenta, który weryfikował skuteczność dawkowania, ale także przez samych odbiorców.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *