Nadmierny apetyt – jakie mogą być przyczyny ciągłego uczucia głodu? Sprawdź!

Sport jest Twoją pasją? Każdego dnia dążysz do osiągnięcia swoich celów treningowych? A może dopiero zaczynasz przygodę z aktywnością fizyczną? Niezależnie od tego, na jakim etapie aktualnie jesteś – nie możesz zapominać o wykonywaniu rozgrzewki przed treningiem. To bardzo ważny element, który wiele osób lekceważy lub po prostu o nim zapomina. Dobrze wykonana rozgrzewka zmniejsza ryzyko nabawienia się kontuzji podczas treningu, a także zapobiega pojawieniu się intensywnego bólu po treningu, czyli zakwasów. Sprawdź, jak wykonać rozgrzewkę!

Dlaczego warto wykonywać rozgrzewkę?

Nadmierny apetytChcesz wiedzieć, jakie są korzyści z wykonywania odpowiedniej rozgrzewki przed każdym treningiem? Rozgrzanie mięśni, które za chwilę będą zmuszone do ciężkiego treningu, znacznie zmniejsza ryzyko nabawienia się kontuzji. Z pewnością zgodzisz się z tym, że każda osoba uprawiająca sport wolałaby uniknąć jakichkolwiek urazów, które mogą pojawić na skutek wykonywanych ćwiczeń. Dobrze dobrane ćwiczenia podczas rozgrzewki mogą Cię przed tym uchronić.

Rozgrzewka uelastycznia i poprawia efektywność mięśni, a także ścięgien. Poza tym zwiększa zakres ruchu, wpływa na lepsze dotlenienie organizmu, aktywuje układ nerwowy, podnosi temperaturę ciała, pobudza do pracy układ krążenia. Wykonując rozgrzewkę, przygotowujesz organizm do intensywnego wysiłku i zwiększasz efektywność ćwiczeń wykonywanych w treningu właściwym.

Jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę przed treningiem?

Musisz pamiętać, że rozgrzewka powinna być nieodłącznym elementem każdego treningu. Odpowiednie przygotowanie mięśni do intensywnego wysiłku jest bardzo ważne. Czas trwania rozgrzewki uzależniony jest od tego, jaki trening będziesz wykonywał i jaka będzie jego intensywność. Rozgrzewka powinna trwać od 5 do 15 minut.

Rozgrzewka u osób początkujących, które nie planują wykonywać bardzo intensywnych treningów, może polegać na spokojnym truchcie, jeździe na rowerze stacjonarnym lub skakaniu na skakance. Osoby bardziej zaawansowane powinny dołączyć ćwiczenia rozgrzewające konkretne partie mięśniowe, które będą zaangażowane podczas właściwego treningu. Popularne ćwiczenia wykonywane w trakcie rozgrzewki to między innymi: krążenie tułowia, krążenie ramion, wymachy nóg, pajacyki, burpeesy, wykroki, przysiady.

Rozciąganie – kiedy je wykonywać?

Rozciąganie również jest bardzo ważne, jeśli chcesz cieszyć się sprawnością i dobrym samopoczuciem. Możesz rozciągać się przed lub po treningu, w zależności od ustalonego celu. Niektórzy jednak wolą poświęcić na tę aktywność osobą jednostkę treningową.

Wybierz rozciąganie w Calypso i zadbaj o swoje ciało, a także samopoczucie. W Calypso znajdziesz najlepszy sprzęt treningowy, doświadczonych trenerów personalnych, a także świetne zajęcia fitness. Z pewnością siłownia stanie się Twoim drugim domem!

Wykonywanie rozgrzewki przed treningiem powinno być stałym punktem w Twoim planie treningowym. Odpowiednio wykonana rozgrzewka pozwala rozgrzać mięśnie i przygotować je na intensywny wysiłek fizyczny. W ten sposób nie tylko zmniejszysz możliwość pojawienia się zakwasów po treningu, ale także ryzyko kontuzji podczas wykonywania wymagających ćwiczeń. Nie zapominaj o rozgrzewce i ciesz się efektami treningów na siłowni!

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *