Primabiotic Collagen – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Kolagen, jest ważnym dla naszego organizmu białkiem, ponieważ jest głównym składnikiem substancji międzykomórkowej, której możemy zawdzięczać odpowiedni poziom odporności tkanek oraz ich elastyczność. Suplementem, jaki pomoże nam zadbać o prawidłową kondycję tworzących nasz organizm komórek, jest Primabiotic Collagen.

Należy on do nutraceutyków, czyli takich środków spożywczych, dla których charakterystyczne jest, połączenie posiadanych przez nie wartości odżywczych z cechami środków farmakologicznych. Kolagen jest białkiem, którego cechy często w opinii powszechnej, bywają łączone z długowiecznością. Opinię większości, warto jest czasem wziąć pod uwagę.

Opinie Primabiotic Collagen

Magda 18 lat:

Od momentu okresu dojrzewania, miałam problemy ze skórą. Przez jakiś czas, kupowałam kosmetyki zawierające kolagen, jednak nie udało mi się osiągnąć zamierzonego efektu, a problemy z wyglądem skóry twarzy, kolan i biustu, ciągle wracały. Znana mi osoba, która pracowała na Uniwersytecie, wyjaśniła mi, że kolagen zawarty w stosowanych przeze mnie kosmetykach, mógł nie zadziałać, ze względu na to, że polimery ulegają rozkładowi i ważne jest to, czy działają wewnątrz naszego organizmu, czy też mają na nie wpływ czynniki zewnętrzne oraz te, które znajdują się poza naszym ciałem. Długo nie nie mogłam się zdecydować na odpowiedni dla siebie suplement diety, zanim w końcu nie trafiłam na informację o Primabiotic Collagen. Zainteresował mnie jego naturalny skład, bogaty w pozostałe mikroelementy i wiele witamin. Doszłam do wniosku, że zacznę stosować Primabiotic Collagen i zdecyduję się na zakup jego większej ilości, tak by mieć stale pod ręką, zapas suplementu do picia. Decyzja ta, okazała się dla mnie wielkim sukcesem.

Andrzej 67 lat:

Jestem osobą starszą, świadomą tego, że upływ czasu związany jest często ze stratami oraz tym, że nasza sprawność już nie jest taka sama, jak w wieku 30 lat. Z wieloma rzeczami zwyczajnie się pogodziłem i myślałem, że są one wynikiem tego, że się starzeję. Lekarz rodzinny, zwrócił jednak moją uwagę na to, że może brakować mi białek wypełniających i kolagenu. Ponieważ zrobione przeze mnie wyniki, wykazały podwyższony poziom łamliwość kości, zdecydowałem się na podjęcie pewnych działań. Lekarz poinformował mnie, że sytuacja ta, nie świadczy jeszcze o stanie chorobowym, ale nie oznacza też wcale, że powinienem ją zignorować i nic w tej sprawie nie zrobić. Zalecił mi suplementację diety i wówczas zdecydowałem się na wybór Primabiotic Collagen do picia. Do dziś dnia nie żałuję, powziętego wtedy wyboru i mogę cieszyć się z doskonałej kondycji swoich kości.

Efekty Primabiotic Collagen

Primabiotic Collagen opinieKolagen, jest białkiem badanym i analizowanym w laboratoriach naukowych do dziś dnia. Posiada on wiele wartościowych właściwości, które sprzyjają rozwojowi komórek naszego organizmu. To główny, włóknisty składnik skóry, ścięgien, chrząstki, naczyń krwionośnych, kości oraz zębów. Naukowcy obliczyli, że w naszym organizmie oraz w organizmach innych ssaków, kolagen stanowi ok.25 % całkowitej masy białek. Kolagen, jest nietoksyczny oraz biozgodny, dzięki czemu jest możliwy do wykorzystania w medycynie i przy produkcji wielu, używanych przez nas na co dzień, kosmetyków.

Skutki niedoboru kolagenu możemy dostrzec, wówczas gdy nasza skóra jest mało elastyczna, szorstka, nierozciągliwa i twarda w dotyku. Również, gdy dokuczają nam neuro bóle ścięgien lub dostrzegamy, że ścięgna są ciągle napięte i nie ulegają, potrzebnemu do odpoczynku rozluźnieniu, możemy być pewni, że dokucza nam niedobór kolagenu. Kolagen, jest ważnym składnikiem międzykomórkowym chrząstki, czyli inaczej tkanki chrzęstnej, która wraz z tkanką kostną, odpowiada z strukturę naszych kości. To miękki element, którego brak, może wywołać sporej wielkości problemy zdrowotne. Dlatego niedoboru kolagenu nigdy nie powinniśmy ignorować. Skoro jest budulcem naszego organizmu, ignorowanie typowych dla niego funkcji może być dla nas niebezpieczne. Zaburzona równowaga białek grupy kolagen, jest związana z groźnymi następstwami, jakie mogą przyjąć groźną dla nas postać poważnych chorób, takich jak zespół Ehlersa-Danlosa, zespół Alporta, epidermoliza pęcherzowa, łamliwość kości czy choroba o nazwie szkorbut.

Skład Primabiotic Collagen

Skład Primabiotic Collagen, jest tym czego nasz organizm może potrzebować najbardziej, gdy cierpimy z powodu nieodpowiedniego poziomu kolagenu, brakuje nam witamin lub kwasów w organizmie. A także związków takich jak flawiny, aminy i związki z rodzaju bios, które uznaje się, za bezpośrednio powiązane z funkcjonowaniem naszego życia.

Skład Primabiotic Collagen w 30 ml buteleczce zawiera:

  • skoncentrowany sok jabłkowo-cytrynowy,
  • 10 000 mg hydrolizowanego kolagenu wołowego,
  • naturalny aromat brzoskwiniowy,
  • witaminę C, witaminę E, witaminę A,
  • witaminę B6 i B12 i witaminę D,
  • kwas pantotenowy, kwas foliowy,
  • ryboflawinę, tiaminę,
  • niacynę oraz biotynę.

Kolagen, jest białkiem fibrylarnym, czyli skleroproteinowym i włóknistym oraz należy do grupy białek prostych, które są podstawowym budulcem organizmów zwierzęcych. Nie jest to pojedynczy biopolimer, ale jak udało się dowieść naukowcom i badaczom, kolageny, to cała grupa białek.

Stwierdzono, że problemy z zawartością kolagenu w organizmie, dotykać mogą przede wszystkim młodzieży oraz osób starszych i tych, które znajdują się w podeszłym wieku. Kwas pantotenowy, jest także związkiem organicznym, bez którego trudno jest sobie wyobrazić, istnienie organizmów żywych. Jego udział, jest konieczny do prawidłowego metabolizmu białek, cukrów oraz tłuszczów. Bez kwasu pantotenowego niemożliwa jest synteza niektórych hormonów, regeneracja tkanek oraz proces uwalniania się energii.

Kwas foliowy, należy do medycznie uznanej grupy związków B. Jego nazwa, wiąże się z łacińskim słowem folium, które oznacza “liść”. Zadaniem kwasu foliowego, jest regulacja wzrostu oraz pracy komórek. Jeśli prawidłowo funkcjonuje nasz organizm, prawidłowo działa nasz układ nerwowy. Kwas foliowy, wpływa na układ nerwowy dodatnio. Ma również znaczenie dla funkcjonowania mózgu, który jak wiadomo, jest głównym centrum dowodzenia układu nerwowego i nie tylko.

Ryboflawina, jest związkiem chemicznym, który łączy w sobie działanie rybitolu i flawiny. Jest pierwiastkiem mającym ogromny wpływ na prawidłowe działanie układu nerwowego. Brak ryboflawiny jest także widoczny, gdy dokucza nam nieżyt nosa lub jelit oraz zapalenie błon śluzowych.

Kolejny składnik Primabiotic Collagen, jakim jest tiamina, jest związkiem za którego odkrycie odpowiada polski uczony Kazimierz Funk. Miało to miejsce w 1911 roku, kiedy to Kazimierzowi Funkowi, udało się wyodrębnić tiaminę z otrębów ryżowych. Wiele osób przypuszcza, że to właśnie Funk, jest osobą odpowiedzialną za wynalezienie nazwy “witamina”. Czy zdawaliście sobie państwo z tego sprawę?

Niacynę, która jest również zawarta w Primabiotic Collagen do picia, umieszczono w jednym tzw. worku z witaminami B. Trudno powiedzieć, która instytucja dokładnie odpowiada za tak przyjętą systematyzację, niemniej co mogą mieć wspólnego związki chemiczne organizujące układ nerwowy ze wspólnie przyjętą grupą witamin? Prawdopodobnie ogólność i nierozróżnienie działań neuronalnych. Komórki nerwowo różnią się zarówno pod względem swojej organizacji jak i typowych dla siebie funkcji od reszty komórek, jakie składają się na nasz organizm.

Stosowanie Primabiotic Collagen

Zgodnie z informacją, jaka umieszczone jest na opakowaniu Primabiotic Collagen, 1 buteleczka o zawartości 30 ml suplementu diety, powinna nam wystarczyć na dobę. Tą ilość Primabiotic Collagen, zaleca się stosować, przez okres co najmniej 4 tygodni. Najlepsze efekty osiągniemy po 3 miesiącach. Suplement należy spożywać po posiłku i starać się nie stosować go na czczo. Celem suplementacji, jest przede wszystkim wsparcie naszych dążeń do poprawy jakości swojego zdrowia. Dlatego też, nie powinniśmy zapominać o tym, że podstawą naszej troski o stan naszego organizmu, jest zawsze bogata i urozmaicona pod każdym względem, dieta.

Skutki uboczne Primabiotic Collagen

Podobnie jak w przypadku innego rodzaju suplementów diety, tak i w przypadku dłuższego stosowanie Primabiotic Collagen, należy zwrócić uwagę na to, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś z jego aktywnie działających składników. Przyczyn alergii jest bardzo wiele i nie zawsze jesteśmy świadomi tego, na co możemy być uczuleni.

Cena Primabiotic Collagen

Za 7 sztuk Primabiotic Collagen na stronie głównej produktu, zapłacimy 35,71 zł. Gdy wybierzemy opcję kupna 15 sztuk, zapłacimy już tylko 31,10 zł, a wybierając 30 sztuk suplementu do picia o objętości 100 ml w jednej buteleczce, poniesiony przez nas koszt, będzie wynosił jedynie 26,66 zł. Wydaje się, że kupno Primabiotic Collagen na stronie producenta suplementu, jest dla nas najbardziej opłacalny. Hydrolizowany kolagen, jest wizytówką firmy. Hydroliza jest reakcją, dzięki której kolagen może przyjmować postać płynną.

Gdzie kupić Primabiotic Collagen?

Wszelkie potrzebne nam informacje na temat Primabiotic Collagen, znajdziemy na stronie głównej https://primabiotic.pl. Pod tym adresem, możemy dokonać również jego zakupu. Czas realizacji zamówienia od producenta suplementu, wynosi od 1 do 5 dni. Skorzystamy z większej ilości usług, gdy założymy konto na stronie Primabiotic. By tego dokonać, wystarczy się zarejestrować i podać wymagane do tego celu dane, takie jak nazwa użytkownika, adres e-mail i wymyślone przez nas hasło. Opcja logowania i posiadania własnego profilu na stronie Primabiotic, związana jest z większą ilością dostępnych dla nas kategorii, którymi są m.in.: aktualności, promocje, blog czy zdrowa żywność. Inne miejsca w sieci, w których bez trudu nabędziemy, odpowiadającą nam ilość Pimabiotic Collagen, to sklep Zawszenaturalnie.pl, Drogeriawapteka.pl, manufaktura kosmetyków naturalnych Manoo.pl i Wapteka.pl.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *