Saxenda – Opinie i analiza produktu. Efekty i aktualna cena

Saxenda to dostępny na receptę lek do wstrzykiwania, który stosowany jest w celu zmniejszenia masy ciała u osób, cierpiących na nadwagę lub otyłość. Wraz ze stosowaniem leku, lekarz zaleca zazwyczaj odpowiednią dietę oraz ćwiczenia.

Nadwaga i otyłość stały się istną plagą naszych czasów. Według Światowej Organizacji Zdrowia w większości krajów świata liczba osób z nadmierną masą ciała potroiła się od lat siedemdziesiątych. Taki stan uważa się za groźny dla zdrowia, gdyż zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej prowadzi do rozwoju wielu groźnych chorób, dlatego specjaliści alarmują, że trzeba w tym zakresie działać. Firmy farmaceutyczne przygotowały sporo różnych wyrobów medycznych, które mają w założeniu regulować masę ciała osób z nadwagą, a tym samym zmniejszyć ryzyko zagrożeń, jakie się z tym wiążą.

Saxenda to jeden z leków, przepisywanych przez lekarza w celach terapii nadwagi i otyłości. Produkt ma hamować apetyt i tym samym zmniejszać podjadanie w ciągu dnia i regulować ilość spożywanych kalorii. Zadaniem leku jest zmniejszenie masy ciała i utrata części tkanki tłuszczowej.

W tym artykule zajmiemy się szczegółową analizą produktu Saxenda. Sprawdzimy, jakie opinie o leku mają osoby, które go stosowały i czy faktycznie wykazuje wysoką skuteczność. Z tego, co udało nam się ustalić, Saxenda to lek, który przepisywany jest tylko osobom, które faktycznie mają problem z nadmierną masą ciała. Natomiast opinie na temat jego skuteczności są różne, gdyż korzystne działanie produktu łączy się ze skutkami ubocznymi, jakie lek może powodować.

Opinie o Saxenda

Saxenda opinieW internecie znaleźć można różne opinie o leku Saxenda. Wiele osób, które miało okazję przetestować produkt, chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z nim związanymi. Spoglądając na dostępne w sieci informacje, można stwierdzić, że głosy są podzielone. Jest dużo opinii pozytywnych, ale zdarzają się także głosy negatywne od osób, u których produkt nie wykazał skutecznego działania lub było ono niewystarczające, biorąc pod uwagę skutki uboczne preparatu.

Opinie o Saxenda znaleźć można na blogach tematycznych, stronach aptek internetowych oaz portalach z opiniami o lekach. Pojawiają się one także na forach dyskusyjnych oraz serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, gdzie użytkownicy chętnie dzielą się swoim zdaniem na temat leków, które stosowali. Aktualnie opinie Saxenda dostępne są pod adresem https://poznajmyopinie.pl/saxenda/ pod którym opublikowano również pozostałe właściwości i dyskusje.

Analizując dane, które udało nam się znaleźć, trudno jest wydać jednoznaczną opinię o leku Saxenda. Wiele osób chwali go za skuteczność, jest jednak także dość sporo głosów, twierdzących, że nie wykazuje żadnego działania lub jest ono bardzo małe. Co więcej, w niektórych komentarzach można znaleźć informacje na temat występowania skutków ubocznych preparatu.

Wszystkie osoby, które chcą podzielić się z nami opinią o Saxenda, zapraszamy do komentowania pod artykułem na dole strony.


Ranking produktów na Odchudzanie - Czerwiec 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 21.05.2024

Czy istnieje skuteczna alternatywa dla leku Saxenda?

Saxenda to lek, mający pomóc w zmniejszeniu masy ciała, który dostępny jest na receptę. Nie każda osoba jednak ma chęć lub czas, aby ze swoim problemem udać się do lekarza. Co więcej, nie każdy specjalista taki lek zapisze, kierując pacjenta raczej w stronę preparatów naturalnych oraz zdrowego trybu życia. Nie od dziś wiadomo, że to zmiana nawyków stanowi najskuteczniejszy sposób na poradzenie sobie z nadmierną masą ciała. Osoby, które nie są przekonane do stosowania produktów, zawierających sztuczne substancje farmaceutyczne, mogą pomyśleć o innych produktach na odchudzanie, opierających się na składzie naturalnym, które dostępne są bez recepty.

Spoglądając na rankingi tego typu suplementów, zauważyliśmy, że dobrymi opiniami cieszy się produkt o nazwie Holisten. Są to kapsułki na odchudzanie wspomagające przemianę materii i termogenezę organizmu, które, według użytkowników, wykazują dużą skuteczność, a ze względu na naturalną recepturę, są bezpieczne dla organizmu i nie powodują działań niepożądanych.

Skład Saxenda

Substancją czynna leku Saxenda jest liraglutyd. Składnik ten przypomina ludzki hormon GLP-1, który wydzielany jest po posiłku w jelitach. Wywiera on wpływ na receptory w mózgu, odpowiedzialne za apetyt. Wiąże się z receptorem GLP-1, aktywując go, przez co zmniejsza się uczucie głodu i dochodzi do szybszego odczucia sytości. Efekt jest taki, że zmniejsza się dzienne spożycie pokarmu, dzięki czemu następuje redukcja masy ciała.

Lek Saxenda powoduje zmniejszenie masy ciała tylko w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, a ilość tkanki tłuszczowej trzewnej ulega zmniejszeniu w większym stopniu niż ilość tkanki tłuszczowej podskórnej. Pacjenci zazwyczaj postrzegają produkt Saxenda jako lek na odchudzanie na receptę, ma on jednak jeszcze kilka innych właściwości. Poza oddziaływaniem na zmniejszenie apetytu, stymuluje wydzielanie insuliny i ogranicza wydzielanie glukagonu zależne od stężenia glukozy. Przy jego stosowaniu można więc zaobserwować u pacjenta obniżenie stężenia glukozy we krwi zarówno na czczo, jak i po posiłku. Substancja czynna leku Saxenda nie wpływa na zwiększenie wydatku energetycznego.

1 ml roztworu do wstrzykiwania Saxenda zawiera 6 mg liraglutydu.

Oczywiście podany składnik stanowi główną substancję czynną preparatu. Jego pozostałe składniki to: fosforan dwuwodny disodu, glikol propylenowy, fenol, kwas chlorowodorowy, wodorotlenek sodu do dostosowania pH, woda do wstrzykiwań.

Jeżeli któryś z naszych czytelników ma dodatkowe informacje na temat składu Saxenda, zapraszamy do komentowania pod artykułem.

Efekty Saxenda

Saxenda efektyZadaniem leku Saxenda jest kontrolowanie masy ciała u osób, u których jest ona zbyt duża. Jest to preparat dostępny na receptę, a więc stosowany na zlecenie lekarza. Produkt, połączony z odpowiednią dietą oraz dostosowaną do indywidualnych wymagań aktywnością fizyczną, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zmniejsza łaknienie. Substancja aktywna zawarta w leku aktywuje receptory w mózgu, odpowiedzialne za ograniczenie apetytu, przez co zmniejsza się ilość spożywanych każdego dnia kalorii. Preparat przepisywany jest przede wszystkim osobom z nadmierną masą ciała, ale może też przyczynić się do regulacji ciśnienia tętniczego oraz zmniejszenia objawów innych chorób, wynikających z nadwagi. Oczekiwany skutek to zmniejszenie masy ciała o ok. 5% w ciągu 12 tygodni.

Powyższe efekty stanowią wynik naszego researchu i świadczą o tym, co obiecuje producent oraz lekarze. Jak się okazuje, według użytkowników rezultaty nie zawsze są tak dobre. Wielu z nich twierdzi, że nie udało im się osiągnąć określonej wagi w ustalonym czasie. Nie wiemy jednak, czy wynika to ze złego działania leku, czy po prostu dane osoby nie stosowały się do zaleceń, związanych z prowadzeniem odpowiedniej diety i uprawianiem aktywności fizycznej. Inne osoby twierdzą, iż zrzucenie 5% masy ciała w ciągu 12 tygodni to efekt, który można osiągnąć tylko dietą i ćwiczeniami, bez stosowania dodatkowych preparatów, co miałoby świadczyć o tym, że lek jest nieskuteczny. Według innych użytkowników Saxenda zapewnia dobre działanie, a jednak twierdzą oni, iż są na rynku dostępne suplementy bez recepty, zapewniające wyższą skuteczność.

Stosowanie leku Saxenda

Roztwór do wstrzykiwania Saxenda powinien być stosowany w połączeniu ze zdrową dietą o obniżonej kaloryczności oraz specjalnie dopasowanym planem aktywności fizycznej. Preparat wskazany jest dla pacjentów, u których zostało stwierdzone podwyższone BMI o wartości, oznaczającej otyłość, czyli 30 i powyżej lub nadwaga w przedziale BMI 27-30, jeżeli towarzyszy jej co najmniej 1 choroba, związana ze zbyt wysoką masą ciała, np. cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, obturacyjny bezdech senny.

Producent podaje, że lek jest przeznaczony dla pacjentów dorosłych i powinien być stosowany tak, jak nakazuje lekarz. Zaleca się podawanie leku o stałej porze, przy czym godzina oraz miejsce podania mogą ulegać zmianie bez konieczności dostosowywania dawki.

Zazwyczaj stosowanie leku Saxenda rozpoczyna się od dawki początkowej, wynoszącej 0,6 mg raz na dobę. Ma to na celu zwiększenie tolerancji leku przez organizm pacjenta. Następnie dawka ulega zwiększeniu o 0,6 mg leku na dobę, przy czym okres pomiędzy zwiększaniem dawki nie powinien być krótszy niż tydzień. Zwiększanie dawki może być kontynuowane do momentu osiągnięcia maksymalnej dobowej dozy leku, czyli 3 mg na dobę. Nie zaleca się stosowania większych dawek. Podczas terapii pacjent powinien znajdować się pod obserwacją lekarza, jeżeli pojawią się objawy złej tolerancji leku przez pacjenta, należy przerwać leczenie. Jeżeli w ciągu 12 tygodni nie zostanie osiągnięty rezultat utraty 5% masy ciała, również zalecane jest zaprzestanie leczenia lekiem Saxenda.

Skutki uboczne Saxenda

Jak każdy lek, także Saxenda może wykazywać skutki uboczne, których w tym przypadku jest dość sporo. W ulotce producenta leku znaleźliśmy informacje o możliwych działaniach niepożądanych. Wśród występujących bardzo często, producent wyróżnia:

 • nudności;
 • biegunka;
 • wymioty;
 • zaparcia.

Wśród często wymienianych skutków ubocznych znajdują się:

 • hipoglikemia;
 • zawroty głowy;
 • bezsenność;
 • zaburzenia smaku;
 • uczucie suchości w jamie ustnej;
 • stan zapalny żołądka;
 • dyspepsja;
 • refluks żołądkowo-przełykowy;
 • bóle w nadbrzuszu;
 • wzdęcia brzucha;
 • nadmierna produkcja gazów jelitowych;
 • odbijanie się;
 • reakcje miejscowe w miejscu wstrzyknięcia preparatu;
 • kamica żółciowa;
 • podwyższone stężenie lipazy i amylazy;
 • zmęczenie;
 • astenia.

Dodatkowo w ulotce producenta znajdują się działania niepożądane, zdarzające się niezbyt często, a wśród nich:

 • tachykardia;
 • odwodnienie;
 • stan zapalny trzustki;
 • zapalenie pęcherzyka żółciowego;
 • złe samopoczucie;
 • pokrzywka.

Czasami pojawiają się także informacje, dotyczące reakcji anafilaktycznych, zaburzeń czynności nerek, a także ostrej niewydolności nerek.

Powyższe informacje stanowią wynik naszego researchu, jeżeli ktoś ma dodatkowe informacje, dotyczące skutków ubocznych stosowania leku Saxenda i chce się nimi podzielić, zachęcamy do komentowania w sekcji forum pod artykułem.

Cena Saxenda

Cena leku Saxenda, zawierającego trzy wstrzykiwacze może wahać się w zależności od apteki. Produkt można zakupić w przedziale od 350 aż do 1000 złotych. Preparat nie podlega refundacji i jest dostępny tylko na receptę.

Gdzie kupić Saxenda?

Saxenda to produkt dostępny wyłącznie na receptę, który powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Ze względu na to, że nie jest on zbyt często przepisywany, jego dostępność jest niewielka. Można go spotkać na miejscu w niewielkiej ilości aptek, zazwyczaj, przychodząc z receptą, trzeba czekać na zamówienie leku przez farmaceutę. Leku nie znajdziemy na aukcjach internetowych, takich jak Allegro czy OLX. Może pojawić się w internetowych aptekach, jednak wtedy też dostępny jest tylko na receptę.

Analiza Saxenda

Saxenda to lek, który przeznaczony jest przede wszystkim dla osób z otyłością oraz osób z nadwagą, jeżeli wraz z nią występuje przynajmniej 1 choroba, związana z nadmierną masą ciała. Produkt dostępny jest tylko i wyłącznie na receptę, a więc osoby, którym nie zostanie on przepisany, nie będą miały do niego dostępu. Co więcej, zarówno lekarze, jak i producent twierdzą, że skuteczność leku uzależniona jest od innych czynników, takich jak prowadzenie odpowiedniej diety oraz uprawianie aktywności fizycznej. Spoglądając na wszystkie dostępne w sieci informacje i biorąc pod uwagę, że Saxenda to lek, a nie suplement diety, można stwierdzić, że powinien pomóc w zmniejszeniu masy ciała. Jednak opinie użytkowników są zróżnicowane. Przede wszystkim wiele osób narzeka na wysoką cenę produktu. Według nich podobne rezultaty uzyskać można, stosując tańsze suplementy bez recepty.

Choć Saxenda zbiera wiele pozytywnych opinii na forach dyskusyjnych i blogach tematycznych, według nas jej skuteczność jest uzależniona od zbyt wielu czynników. Choć wiele osób twierdzi, że lek wykazuje działanie odchudzające, jest też sporo głosów mówiących o tym, że podobne rezultaty można uzyskać, stosując łatwiej dostępne preparaty bez recepty, które można zakupić w niższej cenie. Więcej na temat odchudzania można odszukać pod adresem https://www.webmd.com/diet/default.htm oraz na https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/basics/weightloss-basics/hlv-20049483 pod którym opublikowano badania oraz szczegóły i właściwości.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *