Spray na bezsenność – Jaki najlepszy produkt na bezsenność?

Stres, niepokój czy po prostu brak zmęczenia? Pomoc w tym przypadku obiecuje spray do spania, który ma sprawić, że szybko zaśniesz i obudzisz się odświeżony. Ale czy kilka rozpyleń sprayu do spania naprawdę może być cudownym lekarstwem w walce z problemami ze snem?

W poniższym artykule przedstawiamy wyniki naszego testu redakcyjnego sprayu do spania.

Czym jest spray na bezsenność?

Niewiarygodne, ale prawie 1/3 naszego życia spędzamy śpiąc – oczywiście w idealnych warunkach. Dla tych, którzy nie mogą zasnąć, podrzucają i obracają się niespokojnie w nocy i zaczynają każdy ranek całkowicie wyczerpany, wiedzą, jak wyniszczające problemy ze snem mogą być.

Przyczyny bezsenności są wielorakie. Praca zmianowa lub zmianowo-nocna, różne strefy czasowe (odczucie jet lag), alkohol lub podniecenie przed pierwszym dniem podróży na krótko przed odlotem to tylko kilka powodów, które mogą naprawdę zaburzyć nasz rytm dzienno-nocny i wymagają złagodzenia subiektywnego odczucia jet lag.

Środkiem z wyboru jest tutaj spray na sen, który powinien nie tylko szybko pomóc, ale i być dobrze tolerowany. Przynajmniej tak obiecują producenci.

Większość ludzi, którzy mają problemy z zasypianiem, przynajmniej raz spróbowała sprayów, kapsułek, suplementów lub innych rzekomych środków nasennych.

Ale czy to naprawdę możliwe, że spraye do spania pomagają nam rozpocząć dzień wypoczętym i odświeżonym? W zależności od produktu, takie podejście nie jest wcale takie złe. Wiele produktów zawiera przecież substancje uspokajające pochodzenia naturalnego.

Co mówi Stiftung Warentest?

W 2018 r. organizacja Stiftung Warentest wzięła pod lupę całą gamę środków nasennych. Wśród nich nie znalazł się jednak Schlaf Spray. W tym roku odbył się test produktów, które mają pomóc w walce z chrapaniem. Czy wkrótce zostanie przeprowadzony test sprayu do spania? Zakładamy przynajmniej, że nie minie wiele czasu, zanim ta formuła zostanie przetestowana również przez magazyn konsumencki.

Spray do spania w teście – sprawdziliśmy działanie

Nasz czytelnik Maksymilian zgłosił się na ochotnika do naszego wielkiego testu sprayu na sen. Od miesięcy miał problemy z zasypianiem i ciągle budził się w nocy. Za przyczynę tego problemu uważa zmartwienia związane z pracą i kłótnie rodzinne, które nie pozwalają mu odpocząć.

Przeczytaj również:  Kwercetyna - działanie i właściwości. Jaka najlepsza kwercetyna?

Do naszego testu użył Biovana Melatonin Spray ze sklepu internetowego, ponieważ z jednej strony jest on obecnie dostępny w obniżonej cenie, a z drugiej strony zachwyca niezmiennie pozytywnymi opiniami klientów.

Maksymilian zażył dwa rozpylenia sprayu bezpośrednio do ust na krótko przed pójściem spać, zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie wypił szklankę wody.

Maksymilian był w stanie szybciej zasnąć już po jednym zastosowaniu i obudził się tylko raz w ciągu pierwszej nocy. Obiecany pozytywny efekt najwyraźniej pojawia się stosunkowo szybko.

Efekt ten nasilał się w trakcie okresu stosowania, tak że nasz tester przekonał się do sprayu na sen już po kilku dniach stosowania.

Nasza testerka nie zauważyła żadnych nietolerancji nawet po kilku tygodniach stosowania. Stwierdził, że jest nieskomplikowany w przyjmowaniu i dobrze toleruje melatoninę w sprayu.

Nasz tester Maximilian chciałby zatem kontynuować przyjmowanie sprayu w przyszłości i ma nadzieję, że osiągnięte przez niego wyniki będą jeszcze bardziej widoczne w ciągu najbliższych kilku tygodni. Więcej na temat bezsenności można odszukać pod adresem https://www.webmd.com/sleep-disorders/insomnia-symptoms-and-causes pod którym udostępniono badania bezsenności i inne szczegóły.

Czy istnieje skuteczna alternatywa?

Spray do spania jest bardzo popularną metodą dostarczania środków nasennych, ponieważ jest tak łatwy do podjęcia. Jednakże, można również znaleźć kapsułki lub tabletki z melatoniną o bardzo podobnym sposobie działania do spreju na bezsenność. Jako przykładów użyliśmy dwóch produktów ze sklepu internetowego i porównaliśmy je w tabeli.

Publiczne doświadczenia i opinie klientów

Doświadczenia i recenzje na temat sprayu na bezsenność przynoszą neutralną do dobrej opinię klientów. Tutaj można zauważyć, że szczególnie produkty z ziołowymi składnikami aktywnymi i hormonem snu melatoniną mają szczególnie dobre wyniki w opiniach klientów.

Produkty te konsekwentnie zdobywają punkty u kupujących, ponieważ nie zawierają żadnych dodatków chemicznych, są dobrze tolerowane i nadal mają bardzo dobry i szybki efekt.

Czy ktoś krytykuje Melatoninę Einschlaf Spray?

Produkty, które mają pomóc Ci zasnąć, są regularnie poddawane krytycznej analizie. Bezzasadne? Przynajmniej w przypadku naturalnych preparatów i sprayów nasennych z melatoniną krytyka jest nie na miejscu. Ponieważ produkty te są uważane przez ekspertów za bezpieczne.
Dla kogo przeznaczony jest spray na bezsenność?

Spray na bezsenność jest skierowany do wszystkich osób, które chcą zasypiać szybciej i budzić się bardziej wypoczęte. Spray podoba się zarówno kobietom jak i mężczyznom, niezależnie od wieku.

Przeczytaj również:  7 Slim krople – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Skład

Dokładny skład spreju na bezsenność zależy od konkretnego produktu. Zasadniczo jednak spraye zawierają składniki aktywne o działaniu uspokajającym i wyciszającym. Naturalne spraye wykorzystują hormon snu melatoninę (większość preparatów, takich jak Dr. Theiss Melatonin Spray, zawiera co najmniej 0,5 mg melatoniny) lub substancje ziołowe, takie jak waleriana, melisa lub passiflora.

Ponadto, większość sprayów zawiera towarzyszące im składniki aktywne, które pozytywnie wpływają na smak i zapach produktów. Możliwe składniki to olejek cytrusowy, cytryna, mięta lub mięta pieprzowa.

Efekty

Działanie sprayu na sen jest stosunkowo oczywiste. Spray’e mają skrócić czas potrzebny do zaśnięcia i mieć pozytywny wpływ na wzorce snu w ogóle.

Uspokajające składniki aktywne, takie jak waleriana lub własny hormon snu organizmu – melatonina, takie jak w Dr. Theiss Melatonin Spray, są powszechnymi składnikami aktywnymi. Hormon ten jest w znacznym stopniu zaangażowany w nasze czasy snu i czuwania.

Substancje chemiczne powinny być stosowane tylko w absolutnie odosobnionych przypadkach, gdy inne środki nasenne nie pomogły. W takich przypadkach zawsze zaleca się konsultację z lekarzem, aby znaleźć przyczynę problemu.

Czy istnieją oficjalne testy i wyniki badań?

Oficjalne testy i badania przynoszą bardzo podobne wyniki do tych, które otrzymaliśmy w naszym autoteście. Wyniki zależą jednak również od tego, jaki produkt był testowany.

Najlepiej sprawdzają się produkty z hormonem snu – melatoniną lub naturalne preparaty i spraye.
Przyjmowanie i dawkowanie

Pobór i dawkowanie sprayu sen jest zasadniczo do sprayu kilka sprayów sprayu do ust przed pójściem do łóżka. Dokładne zalecenia nie powinny być przekraczane. Testowany przez nas produkt, Biovana Melatonin Spray, przyjmuje się na przykład w dwóch dawkach pół dnia przed snem. Po zakończeniu producent zaleca wypicie szklanki wody.

Gdzie kupić spray do spania?

Możliwości zakupu sprayu do spania są stosunkowo szerokie. Oprócz bogatych źródeł oferowanych przez sprzedawców internetowych, odpowiednie produkty można znaleźć również w aptekach, drogeriach i supermarketach.

Cena sprayu na bezsenność

Przedział cenowy sprayu do spania wynosi od nieco poniżej 25 do 100 złotych, a zatem jest stosunkowo duży. Użyty w naszym teście spray do spania, Biovana Melatonin Spray, kosztuje obecnie w sklepie internetowym około 30 złotych i tym samym oferuje obecnie atrakcyjną oszczędność w porównaniu z zalecaną przez producenta ceną detaliczną.

Niezależnie od tego, cena różni się w zależności od producenta, składnika aktywnego i wielkości opakowania.

Najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań dotyczących sprayów ułatwiających zasypianie? Rozejrzeliśmy się dla Ciebie i przedstawiamy wszystkie istotne fakty i liczby poniżej w naszej obszernej sekcji pytań i odpowiedzi.

Czy na Allegro lub Rossmannie też mogę kupić spray nasenny?

Tak, duże drogerie takie jak dm czy Rossmann mają teraz w swoim asortymencie atrakcyjny wybór sprayów do snu o różnych składach.

Przeczytaj również:  Kapsułki CBD

Czy istnieje również spray nasenny z CBD?

Tak, spray do spania z aktywnym składnikiem CBD cieszy się nawet rosnącą popularnością. Jeśli jesteście zainteresowani takim sprayem, możecie je znaleźć między innymi u znanych marek Hempamed czy Nordic Oil.

Czy mogę sam zrobić spray nasenny?

Spray do snu zawiera bardzo specjalną, skoordynowaną kompozycję. Dlatego nie jest wskazane, aby spróbować po prostu zrobić takie spraye samodzielnie w wariancie DIY.

Czy spray do spania jest odpowiedni dla mojego dziecka?

Nie, spray do spania nie jest w żadnym wypadku odpowiedni dla niemowląt i małych dzieci. Dla dzieci w wieku szkolnym z uporczywymi problemami ze snem, po konsultacji z pediatrą można zastosować naturalne środki wspomagające z walerianą lub kwiatami Bacha.

Czy kupić Braineffect w aptece?

Nie, spray do spania Braineffect jest obecnie dostępny wyłącznie online. Sprayu nie znajdziesz w aptekach, supermarketach, drogeriach ani innych sklepach.

Analiza sprayu na bezsenność

Najpierw dobra wiadomość! Jeśli masz problemy ze snem, nie jesteś ani sam z tym problemem, ani nie musisz przyznawać się do porażki z nim. Ponieważ spray na bezsenność może rzeczywiście zaoferować skuteczną pomoc w tym zakresie!

A ci, którzy stosują produkty bez chemicznych składników aktywnych i bez recepty (preparaty bez recepty), nie muszą obawiać się nieprzyjemnych skutków ubocznych czy efektu przyzwyczajenia. Ale ostrożność jest również zalecana w przypadku suplementów ziołowych, ponieważ suplementy diety nie zastąpią zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia!

W przypadku długotrwałych problemów z zasypianiem lub gdy można zasnąć tylko dzięki środkom pomocniczym, zaleca się skonsultowanie przyczyn z lekarzem lub farmaceutą. W przeciwnym razie, spray do spania może rzeczywiście być szybko działającym lekarstwem dla wszystkich cierpiących od dawna na bezsenność, przynajmniej tymczasowo. Pozostałe szczegóły i badania na temat bezsenności można odszukać pod adresem https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/insomnia/symptoms-causes/syc-20355167 pod którym opublikowano również inne właściwości i dane.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *