Syropy łagodzące kaszel

Jak pozbyć się męczącego kaszlu? Jednym ze sposobów jest przyjmowanie leków na przeziębienie w postaci syropów. Sprawdź, co masz do wyboru.

syropy łagodzące kaszel

Jakie objawy daje przeziębienie?

Przeziębienie to potoczna nazwa, której używa się w odniesieniu do zapalenia górnych dróg oddechowych. Spowodowane jest zakażeniem wirusowym. Najczęściej wywołują je rynowirusy i koronawirusy przenoszone drogą kropelkową. Poza tym wirusy odpowiedzialne za wystąpienie przeziębienia mają zdolność do przetrwania w środowisku (np. na przedmiotach codziennego użytku). W związku z tym można się nimi zarazić dotykając takiego przedmiotu, a następnie ust, nosa lub oczu.

Pytanie, po czym poznasz zapalenie górnych dróg oddechowych? Kiedy jest odpowiedni moment na to, aby sięgnąć po leki na przeziębienie? Wśród najczęstszych objawów towarzyszących przeziębieniu wymienia się złe samopoczucie, ból i drapanie w gardle, a także kaszel.

Ostatni z wymienionych objawów bywa bardzo męczący i utrudnia zasypianie (co nie pomaga w odzyskaniu sił). Co więcej, zdarza się, że utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Można jednak sobie pomóc przyjmując leki na przeziębienie, które łagodzą kaszel.

Leki na przeziębienie jako sposób na pozbycie się męczącego kaszlu

Leki w postaci syropów to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się kaszlu. W sprzedaży dostępne są zarówno syropy przeciwkaszlowe polecane w przypadku suchego kaszlu, jak i wykrztuśne stosowane w przypadku kaszlu mokrego.

Do pierwszej grupy należy np. syrop “Levopront”, który zawiera substancję czynną w postaci lewodropropizyny. Wskazaniem do jego stosowania jest kaszel suchy, nieproduktywny. Syrop może być podawany zarówno dorosłym, jak i dzieciom (powyżej 2. roku życia).

Przeczytaj również:  Psoryden to Oszustwo? Opinie i Efekty

Z kolei do syropów o działaniu wykrztuśnym zalicza się np. “Prospan”, którego skład bazuje na składnikach roślinnych. Wskazaniem do jego podawania jest nieżyt górnych dróg oddechowych przebiegający z kaszlem. Syrop pomaga złagodzić nieprzyjemne dolegliwości nie tylko u dorosłych, ale i dzieci (można podawać go już od 1. roku życia).

Z myślą o najmłodszych zostały stworzone również leki na przeziębienie w postaci syropów o smaku owocowym. Wśród nich można wymienić syrop truskawkowy “Flegamina Classic Junior” czy malinowy “Herbapect Junior”.

Kaszel to jeden z objawów przeziębienia, który może utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Aby do tego nie dopuścić, sięgnij po jeden z syropów dostępnych w naszej aptece. Pomoże szybko zapomnieć Ci o męczącym kaszlu.

Redakcja

✓ Zweryfikowany
Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *