Bravera Control – Opinie i Analiza oraz efekty produktu

Bravera Control to aerozol działający miejscowo, mający działanie znieczulające. Jest dostępnym lekiem bez recepty. Czyli tak zwanym OTC co oznacza z angielskiego over-the-counter drug określający produkty, na które nie potrzebna jest recepta od lekarza. Bravera Control to lek działający na na skórę. Swoim działaniem, ma zadanie leczyć przedwczesny wytrysk prącia u mężczyzny. W swoim składzie zawiera produkt o nazwie lidokaina. Jej działania polega na miejscowym znieczuleniu. Przez co znieczula wrażliwość żołędzia prącia, co w efekcie prowadzi do przedłużenia wystąpienia czasu do wytrysku.

Opinie Bravera Control

Bravera Control opinieMa on działanie miejscowe i chwilowe. Nie pomoże on przy głębszym problemach z wczesnym wytryskiem. Osoby płci męskiej, które stosowały ten środek uważają, że jest on skuteczny i daje pożądane działanie. Mówią, że jest on w stanie wydłużyć wytrysk. Negatywne opinie również są spotykane. Jednak pojawią się on dużo większą rzadkością na różnego rodzaju forach internetowych i stronach zbierających opinie. Ważne jest pamiętanie o tym by nie używać produktu w przypadku uczulenia na lidokainę. Satysfakcję ze stosowania produktu wykazywały również partnerki, które dzięki lekowi użytemu przez partnera mogły cieszyć się dłuższym kontaktem płciowym.

Efekty Bravera Control

Jest to środek opóźniający wytrysk. Hamuje przewodzenie impulsów włókien nerwowych. Przez co staje się on mniej wrażliwy na dotyk i bodźce. Zastosowanie w substancji czynnej lidokainy sprawia, że łatwo się ona wchłania i powoduje działanie maksymalnie do 15 minut przed stosunkiem. Sprawia to, że wytrysk się opóźnia, a stosunek przedłuża.

Skład Bravera Control

Lek zawiera substancją czynną jaką jest lidokaina. W 1 g aerozolu znajduje się 96 mg tej substancji. Zmniejsza ona wrażliwość penisa na bodźce co powoduje wydłużenie erekcji i opóźnienie wytrysku. Stosowana jest w znieczuleniu miejscowym. Może być również stosowana w innych lekach np. przed różnego typu zabiegami.

Reszta składników to:

  • kwas stearynowy
  • izopropylu mirystynian
  • glikolu dietylenowego monoetylowy eter.

Kwas stearynowy pomaga we wchłanianiu się składnika aktywnego, a także zwiększa rozpuszczalność. Nie posiada on żadnych właściwości niepożądanych.
Iopropyl mirystynian odpowiada za to za tworzenie warstwy okluzyjnej. Stosowany do dawania poślizgu jednocześnie zmniejszając lepkość i tłustość.

Stosowanie Bravera Control

Lek jest skierowany do użycia przed stosunkiem w celu opóźnienia ejakulacji. Zmniejsza wrażliwość prącia na dotyk i opóźnia ejakulacje. Jeśli lek nie działa konieczna jest konsultacja z lekarzem. Maksymalny czas stosowania bez konsultacji z lekarzem to miesiąc.

Stosowanie według zasad ustalonych przez lekarza lub farmaceutę bądź dokładnie z wytycznymi znajdującymi się na ulotce. W razie pytań lub niejasności warto również zwrócić się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.

Jest przeznaczony jedynie dla osób dorosłych, które ukończyły 18 lat. Dzieci oraz młodzież nie mogą stosować Bravera Control. U osób w podeszłym wieku jest on również nie wskazany.
Lek podaje się miejscowo na trzon i żołądź prącia. Preparat stosuje się od 5 do 15 min przed stosunkiem.
Przed użyciem wskazane jest napełnienie aerozolu poprzez rozpylenie około 10 razy pompki. W ten sposób mamy pewność, że lek rozpyli się w całej zawartości. Jeśli w ciągu dwóch tygodni pompka nie będzie używana konieczne jest kolejne trzykrotne rozpylenie zwartości leku przez jego podaniem. Ważne jest aby przy używaniu produktu nie stosować go przy twarzy, gdyż mocno niewskazane i niebezpieczne jest rozpylenie go sobie do oczu, oczu, nosa i ust.

W celu użycia leku trzeba zsunąć napletek z żołędzia. Wtedy trzymając pionowo zawartość leku Bravera Control wraz z zaworem ustawionym do góry. Zastosować lek na całej powierzchni żołędzia i prąca poprzez użycia od 3 do 7 psiknięć. W razie gdyby nadmiar leku zostawał 5 minut po użyciu leku na prąciu zalecane jest jego usunięcie przed stosunkiem. Ważne jest aby nie przekraczać dawki dobowej czyli 22 psiknięć oraz używać najmniejszej działającej dawki dobowej.

Skutki uboczne Bravera Control

Nie ma dużego ryzyka przedawkowania leku ze względu na miejsce jego działania. W razie użycia nadmiernej ilości środku możliwe jest wystąpienie podrażnień w okolicy gdzie preparat został podany. W takim wypadku należy usunąć nadmiar preparatu i udać się do lekarza.

Preparatu nie stosujemy gdy osoba biorąca lek bądź partner, partnerka bądź partnerzy mają uczulenie lidokainę bądź któryś z innych składników, których trzeba użyć do wyprodukowania leku. Konieczne jest zastopowanie leku jeżeli wiemy o ciąży partnerki z którą współżyjemy. Leku nie stosuje się również jeżeli pacjent bądź osoby, z którymi współżyjemy mają uczulenie na innego rodzaju amidowe leki, które swoim działaniem miejscowo znieczulają skórę. Wykluczeniem do stosowania jest również posiadanie zapaleń skórnych lub różnego rodzaju uszkodzeń skóry.

Konsultacji najlepiej lekarza bądź farmaceuty wymaga sytuacji gdy osoba, która chce przyjmować lek posiada bądź kiedykolwiek posiadała zaburzenia pracy wątroby, nerek lub któregoś z tych narządów. W razie wystąpienia u partnera bądź partnerki seksualnej wysypki bądź różnego rodzaju świądu bądź podrażnień. Taka sytuacja wymaga natychmiastowego zaprzestania używania leku. Konieczne również będzie zwrócenie się o pomoc lekarza. Również bardzo niebezpieczne jest rozpylenie preparatu do uszu, nosa, gardła lub ust. Zalecane w takim przypadku jest szybkie udanie się pod kran zimnej wody i przepłukanie części ciała w miejscu, gdzie lek się dostał. Przez to, że preparat służy do miejscowego znieczulenia, jeśli dostanie się do błoń śluzowych istnieje prawdopodobieństwo poczucia odrętwienia. W takim wypadku bardzo ważne jest aby nie rozerwać ciągłości tkanek skórnych. Taka sytuacja może również przydarzyć się w czasie stosunku seksualnego. W takim wypadku ważne jest, aby nie doprowadzić co przerwania skóry w okolicach pochwy bądź odbytu.

Lek Bravera Control a przyjmowanie innych leków. W przypadku przepisania leku przez lekarza należy podać całą gamę środków jakie się przyjmuje. W przypadku robienia sobie testu na enzymy osoczowe stosowanie leku Bravera Control może również zakłamać wynik badania laboratoryjnego. Istnieje możliwość, że Bravera Control wejdzie w reakcje z innymi lekami. Mogą wystąpić różnego typu interakcje z lekami na serce, w szczególności tymi których działanie określa się jako nasercowe. W przypadku używania leków o działaniu zmniejszającym padaczkę także istnieje możliwość wystąpienia niepożądanych skutków. Leki antycholinergiczne czyli takie, które blokują przekazywanie nerwowe związane z neuroprzekaźnikiem acetylocholiny. Stosowane są w różnego typu chorobach np. choroba Parkinsona, zaburzenia układu moczowo-płciowego, zawrotów głowy, zaburzeń żołądkowo – jelitowych (wrzodów, uchyłków itp.), zaburzeń układu oddechowego (astma, POCHP – przewlekła obturacyjna choroba płuc). Również niewskazane jest stosowanie leku Bravera Control w przypadku używania tak popularnego leku jakim są leki zapobiegające nadciśnieniu. Barbiturany czyli pochodne kwasu barbiturowego stosowane w celu uspokojenia, leczące padaczkę, bezsenność także wchodzą w interakcje z wyjściowym lekiem. Stosowane w kardiologii do leczenia nadciśnienia oraz regulujące pracę rytmu serca są niewskazane. W przypadku stosowania leków skurczających mięśnie bądź leków sympatykomimetycznymi, które swoim działaniem leczą niewydolność serca, astmę czy też zwykłe przeziębienie.

Ciąża oraz okres karmienia piersią, przypuszczenie o ciąży bądź staranie się o dziecko wykluczają możliwość używania preparatu chyba, że lekarz wyrazi zgodę. Nie stosuje się go także u osób posiadających pochwę. Bravera Control nie wpływa na proces skupienia i pracę oraz prowadzenie pojazdów i maszyn mechanicznych.

Działania niepożądane po zastosowaniu leku występują bardzo rzadko. Są to zwykle miejscowe podrażnienia i wysypki. Inaczej sytuacja ma miejsce jeśli użyje się większej ilości preparatu bądź ma się potwierdzone uczulenie na składnik preparatu czyli lidokainę. W takim przypadku u 1 na 10 0000 osób stosujących preparat mogą wystąpić takie działania niepożądane jak: nerwowość, pobudzenie oraz problemy bądź zahamowanie ośrodkowego układu nerwowego a także problemy jak senność, drgawki i utrata przytomności. Objawami o nieznanej częstotliwości zgłoszonymi jest osłabienie mięśnia sercowego, niskie ciśnienie tętnicze, porażenie oddychania, spowolnienie bądź zatrzymanie pracy serca,

Cena Bravera Control

Cena produktu jest mocno zależna od miejsca gdzie produkt zostanie zakupiony. Jednak nie ona zbyt wysoka i wynosi od 32 zł do około 50 zł. Jednak w zależności od apteki w której produkt zostanie zakupiony cena może być niższa bądź duża wyższa.

Gdzie kupić Bravera Control?

Bravera Control można zakupić w większości aptek w Polsce. Ze względu, że nie potrzebna jest recepta można dostać go od ręki. Pamiętajmy o unikaniu kupowania takich preparatów w niesprawdzonych miejscach, o niewiadomymi pochodzeniu. Gdzie nie znamy historia przechowywania takiego produktu co może świadczyć o tym, że może on nie działać bądź być po terminie i wyrządzić niepotrzebne skutki uboczne.

Opublikowana powyżej analiza Bravera Control oparta została na podstawie zewnętrznych źródeł na forum, blogach i portalach społecznościowych oraz ofertach producenta. Inne informacje i dane na ten temat znaleźć można pod adresem https://my.clevelandclinic.org/health/articles/10036-erection-ejaculation-how-it-occurs oraz na https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/how-an-erection-occurs pod którym opublikowano inne właściwości w tym badania.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *