Ibesan – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Ibesan to środek pomocniczy w zespole jelita drażliwego. Zespół jelita drażliwego nie został do tej pory całkowicie poznany. Jednak jest to najczęstsza choroba przewodu pokarmowego, zwykle dająca swoje objawy między 30 a 40 rokiem życia. Wywoływany jest przez nieprawidłową dietę bądź zaburzenia perystaltyki jelit oraz alergii pokarmowych, stresu czy też zakażeń pokarmowych. Jej objawy powodują problemy z codziennym funkcjonowaniem. Mimo to, nie jest ona groźna dla życia. Jedynie utrudnia normalne codzienne życie, ze względu na ból. Jest to wyrób medyczny, którego stosowanie, zalecane jest od 12 roku życia. Zależny w przypadku problemów związanych ze wzdęciami, zaparciami czy bólem brzuch. Nie jest on wydawany na receptę.

Opinie Ibesan

Ibesan opinieOpinie dla tego produktu są bardzo dobre. Większość osób go poleca i daje mu 5 na 5 gwiazdek. Osoby zauważają, że opakowanie jest niewielkie i starcza jedynie na 5 dni, co daje mu minus za małą wydajność jak na swoją cenę. Jednak jeśli chodzi o same działanie nie ma do tego zastrzeżeń. Perystaltyka jelit ulega poprawie i wydajności. Zmniejsza się obrzęk i ból brzucha. Przestają występować nudności oraz unika uczucie wzdęć.

Istnieje bardzo mało negatywnych opinii na temat tego produktu. Ponad 90% przeczytanych recenzji było pozytywnych. Produkt można kupować w celu zwalczania objawów jelita drażliwego.

Efekty Ibesan

Łagodzi nadmierne gromadzenie się gazów w układzie trawiennym. Daje dzięki temu poczucie ulgi w jamie brzusznej i jelitach. Pomocny u osób cierpiących na zespół jelita drażliwego. Przynosi ulgę i ukojenie. Normalizuje perystaltykę jelit. Zapobiega to niedrożności jelit. Składniki aktywne ulegają wchłanianiu w jelitach. Glinka absorbuje toksyny, bakterie, wirusy uniemożliwiając w ten sposób zaleganie ich w jelitach. Simetikon powoduje łatwiejsze łączenie się pęcherzyków gazów w żołądku i jelitach, co ułatwia pasaż gazów w jelitach. Usuwa uczucie pełności i odbijanie. Minimalizuje zaparcia. Redukuje wzdęcia, zmniejsza bóle brzucha.

Skład Ibesan

 • Naturalna glinka mineralna,
 • Simetikon 50%,
 • Hydroksypropylometyloceluloza,
 • Celuloza mikrokrystaliczna,
 • Kwas stearynowy,
 • Dwutlenek krzemu,
 • Olej z nasion słonecznika,
 • Dwutlenek tytanu.

Glinka mineralna ma wiele zastosowań, nie tylko związane z pomocą w układzie trawiennym. Działa ona jako środek bakteriobójczy. Zapobiega rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych bakterii w organiźmie. Ponadto oczyszcza i spłyca zmarszczki. Neutralizuje toksyczne substancje. Oczyszcza także krew oraz stymuluje regenerację tkanek i usprawnia funkcjonowanie układu krwionośnego. Swoje zastosowanie ma w takich chorobach jak cukrzyca, nowotwory, pasożyty, choroby nerek, pęcherza, kości i stawów. Jest to jedna z najstarszych naturalnych lekarstw, stosowana od wielu wieków. Swoje zastosowanie ma zarówno w kosmetologii oraz różnego typu lekarstw.

 • Simetikon 50% – Składnik ten został wprowadzony w 1997 roku do użytku. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe śluzu oraz pęcherzyków gazowych, które gromadzą się w jelitach. Ruchy perystaltyczne jelit usuwają pęknięte pęcherzyki. Stosowany również w celu zwalczania gazów, gdy zostają nagromadzone po operacjach. Jeśli pacjent jest szykowany do zabiegów w obrębie przewodu pokarmowego również używa się tego środka. Są to np. wziernikowanie żołądka, badania jamy brzusznej takie jak ultrasonografie. Hamuje on wchłanianie lewrtoksyny, która stosowana jest w chorobach tarczycy. Nie znane są skutki interakcji z alkoholem. Jednak ogólnie skutki uboczna pojawiają się po tym składniku rzadko. Warto pamiętać, że semytykon nie wchłania się do organizmu i działa jedynie w obrębie jelit.
 • Hydroksypropylometyloceluloza to dodatek do żywności, inaczej nazywany E464. Stosowany w działaniu jako emulgator, zagęstnik i stabilizator. Inaczej jest to przekształcona celuloza. Można znaleźć ją w takich produktach jak musy czekoladowe lub produktu bezglutenowe. Zastępuje ona często gluten. Jako wyrób medyczny stosowana w kroplach do oczu, jako nawilżające do rogówki i spojówki. Jest ona bezpieczna dla zdrowia i uznana przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. Stosowana także jako substancja pomocnicza w lekach lub wyrobach medycznych. Nie wskazuje ona działania leczniczego. Dzięki niej można kontrolować uwalnianie substancji czynnej w lekach.
 • Celuloza mikrokrystaliczna – Zastępuje ona często substancje wypełniające. Poprawia oraz stabilizuje jej strukturę, a także jest doskonałym nośnikiem wody i oleju. Z jego właściwości korzystanie, nie tylko przemysł spożywczy, ale także przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny czy dział zajmujący się suplementami. Wykorzystywany do preparatów znajdujących się w osłonkach lub wytwarzanych w proszku. Dzięki temu tabletki, które się połyka są twarde. Jego mała gęstość pozwala w równomierny sposób rozprowadzić substancję czynną. Poprawia również rozpuszczalność oraz wchłanialność preparatów. Jeśli nie będzie ona używana w nadmiarze, nie stanowi ona jakiekolwiek zagrożenia dla życia. Nie jest ona metabolizowana z organiźmie, przez co nie dostarcza żadnych kalorii. Jej obecność w produktach farmaceutycznych, nie koliduje z innymi lekami. Celuloza mikrokrystaliczna nie tylko pomaga zoptymalizować podejmowane działania już na etapach produkcji, ale także intensyfikuje efektywność preparatu już po przyjęciu.
 • Kwas stearynowy – Jest to najczęściej używany wypełniacz oraz związek w różnego typu lekach. Jest to nasycony kwas tłuszczowy. Znajduje się w wielu produktach zwierzęcych oraz tłuszczach pochodzenia roślinnego. Wszelkie przeprowadzone badania wskazują, że związek ten nie jest w żadnym stopniu szkodliwy dla zdrowia. Ilość zawarta go w różnego typu kapsułkach nie ma prawa zrobić jakiejkolwiek szkody dla organizmu. Dzięki temu związkowi ułatwione jest połykanie jakikolwiek tabletek. Główny Inspektor Sanitarny całkowicie zaakceptował jego użytkowość z różnego typu produktach.
 • Dwutlenek krzemu to inaczej krzemionka. Występuje on naturalnie w przyrodzie. Jego wszechstronne zastosowanie sprawia, że stosuje się go zarówno dla leków, suplementów żywności, różnego rodzaju produktów żywnościowych, ale nie tylko. Jego zastosowanie jest również w produkcji cementu lub szkła. Jest to główny składnik piasków. Nie rozpuszcza on się w wodzie. Jako wypełniacz stosowany jest do produkcji tabletek, gdy wspomaga detoksykację organizmu. Stosowany dla różnego typu kremów i balsamów do skóry. Zastosowanie znajduje jako dodatek dla żywności. Jest również bezpieczny dla zdrowia. Nie stwierdzono oznak toksyczności produktu.
 • Olej z nasion słonecznika – Wchłania on wszystkie toksyny i bakterie z organizmu. Oczyszcza organizm z toksyn. Dzięki czemu lepiej funkcjonują narządy wewnętrzne. Ma również działanie antyseptyczne. Działa on w poprawie perystaltyki jelit gdy do dochodzi do różnego typu zaprać. Dzięki czemu masy kałowe łatwiej odprowadzają się z przewodu pokarmowego co daje ulgę.
 • Dwutlenek tytanu głównie stosowany jako środek do rozjaśniania i wybielania. Od wielu lat znajduje zastosowanie w dodatkach do żywności. Powszechnie stosowany w kosmetykach, lekach, farbach i produktach higieny osobistej.

Stosowanie Ibesan

Kapsułki stosuje się doustnie. Osoby i dzieci powyżej 12 roku życia mają przyjmować 2 tabletki 3 razy dziennie. Lek stosuje się przez około pół miesiąca do miesiąca. Stosować jako jednorazową terapię. Stosowanie kapsułek można wznowić po 4 dniach od zrobienia przerwy w ich stosowaniu. Przyjmuje się go po posiłku luz z jedzeniem. Połyka się je w całości, koniecznie popijając szklanką wody.

Istotne jest właściwe przechowywanie leku. Temperatura ta wynosi od 5 do 25 stopni Celsjusza. Konieczne jest przechowywanie go w suchych i ciemnych miejscach bez dostępu do światła. Ważne jest, aby nie używać kapsułek po upływie terminu ważności. Może skutkować to problemami zdrowotnymi. Przechowywać przed dziećmi.

Skutki uboczne Ibesan

Produkt nie nadaje się do stosowania jeśli istnieje możliwość uczulenia na którykolwiek z produktów zawartych w wyrobie.

Kapsułek nie należy gryźć bądź rozgryzać. Niedozwolone jest również pozostawianie kapsułki do rozpuszczania w ustach.

Lek nie jest przeznaczony dla osób poniżej 12 roku życia. Ibesanu nie stosuje się wraz z innymi lekami.
Ze względu na brak badań, nie stwierdzono czy lek jest niebezpieczny dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Zalecane i konieczne przed zastosowaniem go w takich wypadkach jest konsultacja z lekarzem, który wyrazi ostateczną decyzję.

Ze względu na stosowanie naturalnej glinki, możliwe jest zaistnienie niektórych incydentów medycznych. Mowa tu o biegunce, zaparciach, problemach z żołądkiem.

Cena Ibesan

Cena Ibesanu jest zależna od miejsca. W aptekach internetowych często można je porównać i zamówić tam gdzie jest taniej. Cena Ibesanu wynosi między 17 zł do 42 zł. Także potrafią być one znacznie różne. Ze względu od miejsca. Zwykle cena oscyluje między 20 a 30 zł. Cena ta, nie jest wysoka. Jednak tabletek trzeba brać 6 dziennie, więc nie starczy on na bardzo długi czas. Ceny w aptekach stacjonarnych mogą różnić się od tych podanych w artykule. Mogą one być niższe bądź wyższe w zależności od miejsca zakupu.

Gdzie kupić Ibesan?

Najczęściej ten produkt medyczny, może zostać spotkany w aptekach zarówno stacjonarnych jak i online. Jednak nie jest to lek na receptę, a jedynie produkt medyczny także może on również pojawić się w drogeriach, supermarketach, stajach benzynowych, dyskontach.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *