Jak usunąć zmarszczki na szyi? Sposoby na gładką skórę

Mówi się, że to właśnie szyja najbardziej zdradza wiek kobiety, ponieważ jej pielęgnację zazwyczaj traktujemy po macoszemu. Powinno się o nią zadbać już zawczasu, czyli zanim jeszcze skóra osiągnie wiek dojrzały. Aby zrobić to prawidłowo, warto jest zrozumieć przyczyny powstawania zmarszczek na dekolcie. Dowiedz się, jak powstają najpowszechniejsze z nich, takie jak „naszyjnik Wenus” i „skóra indyka” i poznaj sposoby na to, by się ich pozbyć.

Zmarszczki na szyi ‒ przyczyny

Na tworzenie sie zmarszczek na szyi ma wpływ wiele czynników. Do najpowszechniejszych należą: promieniowanie słoneczne, klimatyzacja, palenie papierosów, picie zbyt małej ilości wody,  a nawet… gwałtowna utrata wagi na skutek intensywnego odchudzania. Znaczny wpływ na powstawanie zmarszczek, a także ich głębokość ma genetyka, a nawet odkształcenia skóry, które powstają podczas jej kontaktu z poduszką, oraz nieodpowiednia postawa ciała w ciągu dnia, ponieważ obecnie, w świecie cyfryzacji i nieustannego korzystania z komputerów i smartfonów bardzo  wiele czasu spędzamy w pozycji niesprzyjającej zachowaniu jędrności skóry.

Sposoby na zmarszczki na szyi

Do pielęgnacji szyi możemy stosować te same kremy, które do pielęgnacji twarzy. Ważne, by były one skomponowane z dobrej jakości składników i miały działanie nawilżająco-ochronne. Jeśli jednak pragniesz bardziej ukierunkowanej pielęgnacji, zaopatrz się w specjalistyczne serum na zmarszczki na szyi i dekolcie. Istotna jest tu metoda nakładania kremów: powinno się je aplikować w sposób przeciwny do działania sił grawitacji, w kierunku od dekoltu do brody. Dobrą pielęgnację zapewnią też maseczki do twarzy. Stosując je, nie omijaj okolic szyi.

Zmarszczki na szyi ‒  naszyjnik Wenus

Naszyjnik Wenus tworzą poziome zmarszczki na szyi, które często są efektem nieprawidłowej postawy ciała lub czytania w łóżku. Gdy są już mocno utrwalone, bardzo trudno je usunąć domowymi metodami i pomóc mogą jedynie zabiegi medycyny estetycznej, takie jak  laser frakcyjny lub mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego. Jeśli jednak zaczniesz wcześnie dbać o skórę na szyi i poświecisz jej kilka minut podczas swojej codziennej pielęgnacji, naszyjnik Wenus nie będzie Cię niepokoił przez długie lata. Dobre serum do twarzy, które zawiera maksymalną dawkę składników regenerujących także może w znacznym stopniu opóźnić tworzenie się zmarszczek.

Zmarszczki na szyi – skóra indyka

U wielu kobiet po czterdziestym roku życia zmienia się metabolizm i zachodzą intensywne zmiany w gospodarce hormonalnej. Organizm często zaczyna też gromadzić wodę, co powoduje opuchnięcia ciała. Jeśli zaczynamy w tym czasie się intensywnie odchudzać, a spadek ciała zachodzi w bardzo szybkim tempie, nadmiar skóry na szyi opada i tworzy tak zwaną skórę indyka.

Na szczęście, można zapobiec temu procesowi, wprowadzając do codziennej pielęgnacji masaż, który może mieć duże znaczenie w kwestii elastyczności i jędrności skóry. Możesz skusić się na profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym, ale sama też jesteś w stanie wiele osiągnąć: wystarczy, że podczas aplikacji kremu lub serum przeciwzmarszczkowego włączysz do swojej pielęgnacji masaż szyi. Już choćby kilka minut masowania skóry jadeitowym wałkiem, płytką gua sha lub po prostu dłońmi może przynieść zaskakujące efekty w pielęgnacji. Wszystko dlatego, że masując skórę pobudzamy jej regenerację oraz poprawiamy ukrwienie. Pamiętaj, że masaż powinien dotyczyć zarówno okolic szyi, jak i samego dekoltu. Twoja codzienna pielęgnacja szyi powinna odbywać się przy użyciu silnie działających składników aktywnych: włącz do swojej pielęgnacji ceramidy, peptydy i retinol.

Redakcja

✓ Zweryfikowany
Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *