Co sprawdzi się na zmarszczki pod oczami?

Kurze łapki kojarzą nam się ze zmarszczkami znajdującymi się w kącikach oczu, ale tak naprawdę dotyczą także linii pojawiających się pod oczami. Zmarszczki te zaczynają być widoczne często już po 25 roku życia. Co sprawdzi się na zmarszczki pod oczami?

Jak spłycić zmarszczki pod oczami? Poznaj najlepsze sposoby

Aby spłycić zmarszczki pod oczami, warto sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy. Oczywiście najlepszy jest w zapobieganiu powstawaniu nowych zmarszczek, ale dzięki oddziaływaniu na produkcję kolagenu i elastyny sprzyja także niwelowaniu tych już istniejących. Może zawierać retinol i jego pochodne, koenzym Q10, peptydy, a także witaminy, które bezpośrednio wpływają na syntezę kolagenu i elastyny. Witamina C jest kofaktorem, czyli uczestniczy w stabilizacji i krzyżowaniu włókien kolagenowych. Z kolei witamina E stymuluje syntezę kolagenu, a ponadto poprawia wygląd skóry. Warto wiedzieć, że retinol to tak naprawdę najbardziej aktywna pochodna witaminy A. Retinol ma działanie rozjaśniające i wygładzające, a nawet złuszczające. Wiele zależy od stężenia tej substancji w produkcie kosmetycznym. Najwięcej retinolu znajdziecie w serum na twarz i pod oczy w ampułkach, nieco mniej w klasycznym serum czy kremie przeciwzmarszczkowym. Używanie produktów z retinolem należy rozpocząć od adaptacji skory, czyli niewielkich stężeń 0,2% czy też 0,3%. Po kilku tygodniach stosowania można zwiększyć stężenie, jeśli skóra dobrze reaguje i istnieje taka potrzeba.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

W przypadku głębszych zmarszczek pod oczami produkty kosmetyczne nie likwidują ich całkowicie, a jedynie spłycają. Aby czasowo zlikwidować zmarszczki należy zastosować wypełnianie kwasem hialuronowym, który obecny jest także w kremach, jednak nie wnika tak głęboko jak w przypadku iniekcji. Ponadto ze względu na mimiczny charakter zmarszczek, można zastosować jeszcze toksynę botulinową. Jak często należy wypełniać zmarszczki pod oczami? Wszystko zależy od tego jak usieciowany jest kwas hialuronowy (im mniejsze cząsteczki, tym kwas hialuronowy wnika głębiej). Znaczenie mają również indywidualne cechy pacjenta. Generalnie jednak efekt wypełniania zmarszczek na twarzy, w tym tych w okolicach oczu może utrzymywać się od 6 do 18 miesięcy. Zatem należy ten zabieg okresowo powtarzać, jeśli chce się zachować go na dłużej. Botoks nadaje się do zmarszczek dynamicznych, a kwas do statycznych. Dlatego, że botoks nie ma działania wypełniającego i jego zadaniem jest poprawa napięcia skóry poprzez ostrzyknięcie toksyną botulinową często łączy się go z wypełnianiem widocznych zmarszczek kwasem hialuronowym. Wtedy można osiągnąć trwalszy efekt. Działanie botoksu utrzymuje się krócej, bo 3-4 miesiące, ale po powtórnym ostrzyknięciu czas ten może się wydłużyć do pół roku w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Można zatem powiedzieć, że zabiegi na zmarszczki pod oczy trzeba wykonywać 2 razy do roku, choć oczywiście wszystko zależy od konsultacji lekarskiej.

Niezależnie czy decydujesz się na kremy przeciwzmarszczowe, czy kurację serum przeciwzmarszczowym albo medycynę estetyczną, możesz skutecznie przeciwdziałać oznakom starzenia skóry. Dzięki temu może odzyskać swoją jędrność i młody wygląd. Pamiętaj też, by unikać sytuacji stresowych i dobrze się wysypiać.

Redakcja

✓ Zweryfikowany
Redakcja

Autorem artykułu jest Redakcja

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *