Hascoderm – Opinie i analiza. Efekty i aktualna cena

Jeśli zmagasz się z cerą trądzikową dobrym rozwiązaniem może okazać maść o nazwie Hascoderm. Jest to żel który pielęgnuje cerę trądzikową. Nadaje się również do stosowania z przypadku przebarwień. Jest dobrym rozwiązaniem dla cery tłustej, łojotokowej. Jest to lek OTC czyli dostępny bez recepty więc bez problemu każdy może go kupić. Innowacyjny produkt z nośnikiem lizosomalnym sprawia, że żel przyda się każdemu z kto ma problem z trądzikiem. W 30 gramach kosmetyku znajduje się 10% kwas azaleinowy oraz liposomy, a także substancje pomocnicze.

Opinie Hascoderm

Hascoderm opinieŻel posiada bardzo dobre opinie przez osoby, które go stosowały. Osoby które kupiły produkt doceniają niską cenę, dobrą jakość i to, że działa. Jest równocześnie wydajny oraz szybko radzi sobie z trądzikiem oraz przebarwieniami. Według opinii dobrze radzi sobie z podskórnymi ropiejącymi zmianami zapalnymi z którymi ciężko jest cokolwiek zrobić. Mają one znikać po około 2 dniach bez śladu. Użytkownicy równocześnie podkreślają, że jest to produkt który nie bieli przez można go z łatwością i spokojem stosować na dzień. Jednocześnie inni podkreślają, że nią ma problemu z wysuszaniem skóry jak to ma miejsce przy tego typu produktach przeciwtrądzikowych oraz to, że spokojnie można używać go pod makijaż. Zmniejsza również widoczność zaskórników. Poprawa widoczna już nawet w drugim tygodniu stosowania dermokosmetyku. Nie powoduje on zaczerwień na skórze. Niektórzy zwracają uwagę na wygodę opakowania z którego łatwa wybrać produkt. Jest wartym uwagi zamiennikiem wielu innych produktów zawierających w swoim składzie kwas azaleinowy.

Efekty Hascoderm

Kwas azaleinowy użyty w produkcie działa przeciwbakteryjnie co ma duże znaczenie przy trądziku, który powstaje przez nagromadzenie bakterii na skórze. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia i zmiany pigmentacyjne, które powstają poprzez rozdrapywanie bądź wyciskanie niedoskonałości. Ponadto sprawia to, że kolor skóry się tonizuje do jednego koloru. Preparat ma tak dobrą skuteczność działania dzięki liposomom pozostających w formie fosfolipidach cząsteczek, która sprawia że substancja aktywna jest uwalniana dopiero w głębszych warstwach skóry co przyspiesza proces działania żelu. Forma żelu sprawia, że nakładanie substancji jest niezwykle proste, a odpowiednio dobrane składanki wpływają na odpowiednie nawilżenie skóry co jest niezwykle ważne. Zaburzona bariera hydrolipidowa wpływa na większą ilość pryszczy oraz zaskórników, a cera się przetłuszcza bądź zapycha. Ponadto dzięki doskonałej formule nie odczuwa się efektu ściągnięcia skóry, który może być nieprzyjemny dla niektórych. Jednocześnie przez żelową konsystencję produktu nie jest on tłusty.

Przeczytaj również:  Gaba – Opinie i właściwości oraz przeciwwskazania

Skład Hascoderm

Preparat nie zawiera dodatkowych składników ani konserwantów. W 1 g produktu znajduje się 200 mg kwasu azaliowego.

Składniki użyte do produkcji tego środka to:

  • Aqua
  • Propylene Glycol
  • Azelaic Acid
  • Dimethicone
  • Carbomer
  • Lecithin
  • Sodium Hydroxide
  • Disodium EDTA

Propylene Glycol czyli glikol propylenowy

Jest to związek chemicznych pochodzący z grupy alkoholi dwuhydroksylowych, diolowych. Jego zastosowanie służy zapobieganiu wysychania masy kosmetycznej. Jest to substancja o działaniu hydrofilowym czyli nawilża skórę. Posiada zdolność przenikanie przez naskórek. Dzięki czemu ułatwia przenikanie substancji czynnych w głąb skóry. Na warstwie skóry tworzy powłokę hydrofilową, która zapobiega utracie wody.

Nie wykryto do tej pory działań powodujących alergię w tym składniku, nie powoduje on również podrażnień ani uczuleń. Jest to składnik o niskiej toksyczności. Nie wpływa on na powstawanie zmian mutagennych oraz nowotworowych. Podsumowując jest on składnikiem bezpiecznym do stosowania. Składnik jednak nie jest zalecany w produktach dla dzieci.

Azelaic Acid czyli kwas azelainowy

Jego funkcją jest regulacja pH. W działaniach kosmetycznych służy jako produkt rozjaśniający oraz służy do ujednolicania koloru skóry. Dodatkowo reguluje wydzielanie sebum. Jego pochodzenie jest syntetyczne. Posiada także działanie przeciwbakteryjne. Złuszcza martwy naskórek przez uniemożliwia zatykanie się porów. Wspomaga leczenie stanów zapalnych. Neutralizuje również wolne rodniki. Może być stosowany przez cały rok.

Dimethicone czyli Polidimetylosiloksan

Jest polimerem silikonowym, produkowanym z krzemionki. Silnie absorbuje on wodę oraz posiada właściwości nawilżające oraz wygładzające. Wykazuje dużą odporność na temperaturę. Zmniejsza lepkość oraz tłustość substancji. Przez co nie tworzy efektu nabłyszczenia. Na powierzchni skóry tworzy warstwę, która wspomaga uciekanie wody z organizmu. Jest bezpieczny w stosowaniu w kosmetykach oraz nie posiada właściwości alergicznych.

Carbomer czyli Karbomer

Jest składnikiem bazowym, polimerem, który zagęszcza produkt przez jest on bardziej lepki. Czysta substancja wykazuje 100% bezpieczeństwo składnika w stosowaniu. Ułatwia również aplikację produktu kosmetycznego. Tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną. W pH 6-7 odpowiada za stabilizację danego produktu. Jest wytwarzany syntetycznie, ale jest odpowiedni dla wegan gdyż nie zawiera odzwierzęcej produkcji.

Przeczytaj również:  Varydex krem – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Lecithin czyli lecytyna

Jest to składnik często używany w kosmetykach. Posiada zdolność do wiązania wody przez co również nawilża skórę. Wspomaga w odbudowywaniu bariery hydrolipidowej. Pełni także funkcję nośnika dla innych składników. Wpływa również na konsystencję produktu. Przyspiesza regenerację skóry oraz także wydłuża przydatność użycia kosmetyku. Jest to składnik bezpieczny, jednak posiada on ograniczenia używania. Maksymalne stężenie w produktach których się nie spłukuje to 15%. Jest to substancja o pochodzeniu naturalnym. Produkowana z roślin więc mogą używać jej także weganie.

Sodium Hydroxide czyli wodorotlenek sodu

Jest to substancja o działaniu higroskopijnym czyli posiada zdolności łatwego wchłaniania wody. Służy jako regulator pH oraz nie ma właściwości alergicznych. Maksymalne stężenie tego produktu to 5%.

Disodium EDTA czyli sól dwusodowa kwasu wersenowego

Poprawia on trwałość kosmetyku dzięki tworzeniu kompleksów jonów metali. Dzięki niemu kosmetyk nie zmienia z czasem barwy i konsystencji. Wspomaga działanie konserwantów używanych w różnego rodzaju produktach poprzez zmianę ścian komórek bakteryjnych. Dzięki czemu roztwory z jego użyciem posiadają przejrzystą formułę. Jest ona bezpieczna w stosowaniu oraz nie powoduje alergii.

Skutki uboczne Hascoderm

Reakcje jakie mogą się pojawić to rumień, świąd, podrażnienie skóry, wysuszenie, pieczenie, łuszczenie. Produktu nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz matki karmiące przez zawartość w swoim składzie disodium EDTA czyli soli dwusodowej kwasu wersenowego. Możliwa reakcja alergiczna, którą trzeba koniecznie skonsultować z lekarzem na któryś ze składników podanych w preparacie. Jeżeli działanie produktu wydaje się za słabe, również warto skonsultować to z dermatologiem. W czasie nakładania leku nie ma przeciwskazań do picia napojów alkoholowych bądź jedzenia danych produktów. W przypadku stosowania leków warto skonsultować również z lekarzem przyjmowanie leku, ponieważ nie są znane właściwości jakie mogą powstać.

Jeśli substancja dostanie się do oka należy szybko przemyć je dużą ilością wody. W razie utrzymywania się silnego podrażnienia z okiem również wymagana jest konsultacja lekarska. Lek nie ma wpływu na sprawność w prowadzeniu pojazdów. Rzadkimi objawami jest zapalnie skóry, zapalenie mieszków włosowych. Bardzo rzadkimi za to jest reakcja nadwrażliwości na światło, alergiczne reakcje skórne. Negatywne opinie dotyczyły tego, że warto uważać na datę ważności, ponieważ produkt po przekroczeniu jej może nie działać. Pojedyncze osoby uważają, że produkt jest mało wydajny i jego opakowanie nie jest zbyt duże przez co szybko się kończy.
Testy tolerancji prowadzone na świnkach morskich nie wykazały działań drażniących w kwasie azelainowym. Nie prowadzono badań przedklinicznych przed wprowadzeniem produktu.

Przeczytaj również:  Hydrominum – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Stosowanie Hascoderm

Żel stosuje się jedynie zewnętrznie na skórę, która posiada zmiany chorobowe. Najlepiej użyć go po oczyszczeniu skóry preparatem oczyszczającym, który zawiera środki myjące np. żel myjący. Niezbyt dużą ilość żelu nanieść na palce i delikatnie wmasować w powłoki skórne. Nadaj się do stosowania na zmiany skórne na twarzy, plecach, szyi oraz klatce piersiowej czyli wszędzie tam gdzie znajduje się trądzik. Ważne jest żeby omijać okolice oczu podczas nakładania żelu. Specjalistyczny środek najlepiej stosować dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Ważne jest aby przy jego stosowaniu używać środków przeciwsłonecznych. Możliwe jest stosowanie go pod makijażem. Okres stosowania zależy od rodzaju trądziku, zmian skórnych.

Cena Hascoderm

Ceny produktu oscylują w granicach od 28 – 33 zł za 30 g w tubce produktu.

Gdzie kupić Hascoderm?

Produkt można kupić na stronach internetowych aptek oraz stacjonarnie.

Przechowywanie Hascoderm

Przechowujemy go w szczelnie zamkniętym opakowanie. Najlepiej w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. W miejscu gdzie nie będzie widoczny dla dzieci. Zużyć przez terminem ważności gdyż substancje zawarte w kosmetyku mogą już nie działać bądź powodować problemy skórne. Przed użyciem warto przeczytać całą ulotkę produktu. Okres ważności to 4 lata.

Jak widzimy Hascoderm to idealny produkt do cer trądzikowych w przypadku cer trądzikowych oraz przebarwień, który jest bezpieczny w użyciu. Ma potwierdzone działanie, a także nie powoduje alergii.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *