Loxon Max – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Loxon Max to produkt w postaci płynu przeznaczony do leczenia łysienia androgenowego.

Łysienie typu androgenowego najczęściej uwarunkowane jest genetycznie. Charaktetryzuje się postępującym wypadaniem włosów i występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Statystycznie problem dotyka ponad 50% mężczyzn powyżej 50 roku życia oraz 40% kobiet w wieku 70 lat.

Dihylotestosteron oddziałuje na receptory mieszków włosowych. Prowadzi do ich stopniowego zaniku, w wyniku czego opóźnia się proces produkcji zdrowych włosów. Osoby cierpiące na łysienie androgenowe zauważyli również nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Jest to wynik nadmiernego wydzielania łoju.
Łysienie poniżej 36 roku życia wiąże się z ryzykiem choroby niedokrwiennej serca.

Wskazania

Loxon Max opinieProdukt należy stosować w celu leczenia łysienia androgenowego. Preparat Loxon Max przeznaczony jest do stosowania wyłącznie u kobiet i mężczyzn w wieku między 18, a 65 lat.
Loxon Max pomaga wyeliminować przyczyny wypadania włosów, które są skutkiem postępującej choroby polegającej na nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron, czyli pochodną hormonu męskiego testosteronu.

Efekty Loxon Max

Działanie preparatu Loxon Max potwierdzono już po drugim miesiącu jego regularnego stosowania, a wraz z nim zaobserwowano przyrost włosów. Najlepsze efekty uzyskuje się po 12 miesiącach stosowania produktu.

Loxon Max silnie pobudza mieszki włosowe, hamuje lub odwraca proces ich miniaturyzacji. Namnaża komórki w fazie wzrostu.

Leczenie uzależnione jest od systematyczności stosowania płynu oraz indywidualności pacjenta.

Przeciwwskazania

Nie stosować poniżej 18 roku życia oraz w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub substancję pomocniczą. Nie należy stosować produktu u osób z nadciśnieniem tętniczym, w przypadku nagłej niewyjaśnionej utraty włosów oraz jeżeli u pacjenta wykryto ciężką chorobę, która spowodowała utratę włosów (zaburzenia tarczycy, toczeń, stan zapalny skóry głowy). Preparat nie jest wskazany przy zmianach chorobowych typu łuszczyca, podrażniona i zaczerwieniona skóra głowy oraz przy stosowaniu opatrunków okluzyjnych.

Stosowanie Loxon Max

Preparat do stosowania zewnętrznego na owłosioną skórę głowy. Aplikować Loxon Max 2 razy na dobę na suchą skórę głowy. Wmasować płyn w miejsca objęte zmianami chorobowymi. Jednorazowa dawka preparatu odpowiada 1 ml, czyli około 10-ciu naciśnięciom pompki. Należy stosować się do zaleceń lekarza lub farmaceuty oraz do załączonej ulotki. Nie należy aplikować produktu na inne obszary ciała.

1 ml płynu Loxon Max nałożyć na czystą i suchą skórę głowy, następnie wmasować i dokładnie umyć ręce.
Należy chronić oczy, nos i usta podczas rozpylania produktu. Nie przekraczać dawki 2 ml w ciągu doby.
Nie należy używać innych miejscowych produktów leczniczych przy kuracji Loxon Max.

Skład Loxon Max

5% (50 mg) substancji czynnej minoksydylu w 1 ml.

Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, etanol 96%, kwas cytrynowy, glikol propylenowy.

Zalecenia

Loxon Max powinien być stosowany po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, po potwierdzeniu występowania łysienia androgenowego u pacjenta.

Skutki uboczne Loxon Max

Tak jak w przypadku każdego leku, preparat ten może spowodować niepożądane działania uboczne, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częste skutki uboczne (u 1 do 10 na 100 pacjentów):

  • świąd, obrzęk, rumień, zapalenie skóry, wysypka
  • ból głowy, ból w klatce piersiowej
  • nadmierny wzrost włosów

Rzadkie skutki uboczne (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):

  • wysuszenie, łuszczenie się skóry głowy, przejściowa utrata wosów
  • niedociśnienie

Skutki uboczne, których częstotliwość nie została określona na podstawie dostępnych danych:

  • reakcje alergiczne
  • obrzęk naczynioruchowy

Ostrzeżenia

Po rozpoczęciu leczenia Loxon Max może wystąpić wzmożona utrata włosów. W przypadku, gdy problem utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, należy przerwać kurację i skonsultować się z lekarzem.
Lek należy przechowywać wyłącznie w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Loxon Max a inne leki

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych przez pacjenta lekach, a także o tych, które pacjent planuje zacząć stosować.

Kortykosteroidy, tretynoina, ditranol i wazelina mogą zmienić właściwość ochronną warstwy rogowej naskórka, co może doprowadzić do zwiększonego wchłaniania substancji minoksydylu do krwi i jego ogólnego działania.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować preparatu Loxon Max podczas ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Cena Loxon Max

Cena preparatu Loxon Max waha się w granicach 30-45 zł / 60 ml.

Gdzie kupić Loxon Max

Płyn Loxon Max dostępny jest w aptekach stacjonarnych i internetowych, a także na oficjalnej stronie producenta. Lek wydawany jest bez recepty.

Opinie Loxon Max

Osoby stosujące płyn Loxon Max zawdzięczają mu pobudzenie wzrostu cebulek. Znacznie poprawia kondycję włosów i je wzmacnia. Widoczny efekt zwłaszcza przy czubku głowy. Chwali się łatwą aplikację preparatu oraz jego szybkie wchłanianie. Wyraźne zmniejszenie zakoli i zalążki nowych włosów. Potwierdza się działanie płynu Loxon Max przy systematycznym stosowaniu.

Zawarta w tym artykule analiza Loxon Max w tym opinie i recenzja tego  produktu przedstawiona została na podstawie zewnętrznych źródeł na forum, blogach z recenzjami, portalach społecznościowych i ofertach producenta. Więcej danych na temat można odszukać pod adresem https://www.aad.org/public/diseases/hair-loss/types/alopecia oraz na https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/guide/alopecia-areata pod którym udostępniono badania i inne właściwości.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *