Nutridrink – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Nutridrink to płynny preparat przeznaczenia medycznego. Jest wysokoenergetycznym produktem o dużej zawartości witamin i minerałów. Nutridrinki traktowane są jako uzupełnienie diety osób, u których istnieje ryzyko niedożywienia lub występuje spadek masy mięśniowej związany z przebiegiem choroby. Zazwyczaj zaleca sie picie Nutridrinków osobom starszym, a w określonych przypadkach także dzieciom. Należy stosować je zgodnie z zaleceniem lekarza i nie przekraczać dziennego zapotrzebowania.

Czym jest Nutridrink?

Nutridrink opinieNutridrink jest specjalną formą żywienia medycznego, które z łatwością mogą przyjmować osoby chore. Jest płynnym preparatem, który dostarcza niezbędną ilość składników odżywczych. Może być stosowany zarówno w czasie rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych, jak i w przebiegu ciężkich, wyniszczających chorób, np. nowotworów.

Osoby narażone na niedożywienie i utratę składników mineralnych, mogą przyjmować Nutridrink nawet kilka razy dziennie. Jeśli zachodzi potrzeba i chory nie jest w stanie samodzielnie przyjmować lub żuć pokarmów, płyn jest w stanie zastąpić pełnowartościowy posiłek.

Efekty Nutridrink

Nutridrink jako napój wysokoenergetyczny jest w stanie spowolnić proces wyniszczenia organizmu lub zapobiec mu. Specjalnie opracowana formuła zawiera niezbędne składniki odżywcze, których zadaniem jest przywrócenie choremu sił witalnych i poprawa apetytu.

Ważne jest, aby osoby w trakcie leczenia lub po jego zakończeniu miały wsparcie w postaci preparatów odżywczych. Nutridrink poprawia funkcjonowanie i przyspiesza powrót do zdrowia po przebytej chorobie lub zabiegu operacyjnym.

Nutridrink to także wsparcie dla osób, które opiekują się chorym w warunkach domowych. Dzięki zastosowaniu napojów wysokobiałkowych o dużej zawartości witamin i minerałów nie dojdzie do nagłego spadku masy mięśniowej i utraty sił. Chory będzie w stanie lepiej funkcjonować samodzielnie, co ma również znaczenie dla psychicznego zdrowia pacjenta i jego opiekunów.

Skład Nutridrink

Nutridrinki różnią się składem w zależności od tego, jakie jest ich przeznaczenie. Znajdziemy kilka rodzajów preparatów odżywczych, a każdy z nich będzie miał inny rozkład białka, tłuszczu, węglowodanów i błonnika.

Poza podstawowymi substancjami odżywczymi, we wszystkich Nutridrinkach mieszczą się witaminy takie jak witamina A, D, E i K, a także witaminy z grupy B i witamina C.
Napoje bogate są również w mikro i makroelementy. Znajdziemy w nich magnez, żelazo, potas, sód, fosfor, selen, cynk, jod, miedź, chrom, mangan, fluor i molibden.
Nutridrinki są dobrym źródłem choliny, biotyny i kwasu foliowego.

Przeczytaj również:  Tabletki na odchudzanie – Opinie i ranking na 2022 rok

Preparaty zawierają laktozę i soję. Dostaniemy je w buteleczce 125 ml lub 200 ml.

Rodzaje Nutridrink

Napoje odżywcze różnią się swoim przeznaczeniem. Na rynku znajdziemy kilka dostępnych rodzajów, a ilość ta cały czas wzrasta i dedykowana jest kolejnym grupom pacjentów. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie lub kogoś bliskiego odpowiedni preparat.

Nutridrink

Klasyczna wersja przeznaczona dla osób starszych i chorujących przewlekle, co ogranicza ich mobilność lub samodzielne żywienie. Buteleczka 125 ml zawiera 300 kcal. Znajdziemy go w 5 wersjach smakowych: neutralnym, truskawkowym, czekoladowym, waniliowym i owoców leśnych.

Nutridrink Protein

Zawiera większą ilość białka, dlatego przeznaczony jest osobom, u których zaburzone jest jego wchłanianie lub tym, którzy z jakichś przyczyn nie są w stanie go dostarczyć. Najczęściej stosowany jest jako dodatek do diety w przebiegu choroby nowotworowej. Jest dostępny w smaku mokka, truskawka, brzoskwinia-mango, owoce leśne, wanilia i czekolada.

Nutridrink Skin Repair

To preparat o dużej ilości białka. Dodatkowo dzięki zawartości argininy, witaminy A oraz witamin z grupy B, wspomaga proces gojenia ran i odnowy naskórka. Przeznaczony jest przede wszystkim do osób, które zmagają się z owrzodzeniami lub odleżynami. Ma 3 wersje smakowe: waniliowy, czekoladowy i truskawkowy.

Nutridrink Yoghurt Style

Kompletny produkt wysokoenergetyczny, który może uzupełnić deficyt składników odżywczych lub zastąpić posiłek. Stosowany przez chorych w okresie rekonwalescencji lub w przewlekłych schorzeniach, które mogą przyczyniać się do braku apetytu i niedożywienia. Nutridrink Yoghurt Style jest dostępny w 2 smakach: malinowym oraz waniliowo-cytrynowym.

Nutridrink MultiFibre

Napój jest bogatym źródłem witamin i minerałów. Ma wysoką zawartość błonnika, dlatego przeznaczony jest przede wszystkim osobom, które cierpią na zaburzenia perystaltyki jelit związane z procesem chorobowym lub leczeniem. Przynosi ulgę w momencie zaparć lub biegunek. Sprawdzi się w okresie remisji nieswoistej zapalnej choroby jelit. Dostępne smaki, to wanilia i truskawka.

Nutridrink Juice Style

Zawartość białka jest tutaj niższa niż w przypadku pozostałych preparatów Nutridrink. Juice Style nie zawiera tłuszczu. Jest przeznaczony dla osób zmagających się z zespołem złego wchłaniania w przypadku chorób, tj. zapalenie i marskość wątroby czy przewlekłe zapalenie trzustki. Rekomendowany również w przypadku choroby Parkinsona, gdzie zaleca się redystrybucję białka, tzn. ograniczenie jego spożycia. Juice Style jest dostępny w smaku jabłkowym i truskawkowym.

Diasip

Pełnowartościowy produkt stosowany jako uzupełnienie diety. Przeznaczony jest osobom niedożywionym, a w szczególności cierpiącym na cukrzycę lub hiperglikemię, ponieważ zawiera niski indeks glikemiczny. Znajdziemy Diasip o smaku truskawkowym i waniliowym.

Przeczytaj również:  Cardiominal – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Souvenaid

Płynny preparat przeznaczenia medycznego, który został stworzony z myślą o osobach, które znajdują się w pierwszej fazie choroby Alzheimera. Zawiera mieszaninę Fortasyn Connect, co oznacza skład bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. W środku znajdziemy też fosfolipidy, cholinę, urydynę i witaminy z grupy B. Preparat ma przyczyniać się do poprawy pamięci oraz wspierać codzienne żywienie. Dostępne smaki, to wanilia i truskawka.

Renilon 4.0

Napój o obniżonej zawartości protein i elektrolitów. Przeznaczony jest w przypadku niewydolności nerek, która wymaga ograniczenia białka w diecie. Znajdziemy go w smaku morelowym.

Renilon 7.5

Preparat, podobnie jak powyższy, ma obniżoną zawartość elektrolitów. Jest jednak normobiałkowy, co oznacza, że objętość protein nie różni się od pozostałych Nutridrinków. Stosuje się go w przypadku niewydolności nerek, która wymaga dializ. Dostępnym smakiem jest morela.

Stosowanie Nutridrink

Dawkowanie napojów Nutridrink zależne jest od stanu zdrowia chorego i jego zapotrzebowania na kalorie. Najczęściej możemy spotkać się z zaleceniem 1-3 butelek dziennie, jednak jest to wartość uśredniona.

Dzienna dawka kalorii powinna wynosić około 2500 kcal. Jedna buteleczka Nutridrinka to 300 kcal. To, jaką ilość napoju chory będzie spożywał, uzależnione jest od przyjmowania przez niego innych pokarmów. Jeśli zapotrzebowanie kaloryczne jest na przyzwoitym poziomie z racji regularnie przyjmowanych posiłków, wystarczy uzupełnić dietę jedną lub dwoma buteleczkami dziennie.

Jesli pacjent cierpi na brak apetytu lub problemy z przeżuwaniem pokarmów, bądź też jest w trakcie choroby, która uniemożliwia mu swobodne funkcjonowanie lub wyniszcza jego organizm, preparaty można przyjmować nawet 5-6 razy na dobę.

To, jak ma wyglądać dawkowanie preparatów odżywczych powinniśmy ustalić z lekarzem prowadzącym. W określonych przypadkach Nutridrink może zastąpić tymczasowo lub na stałe całkowite dzienne zapotrzebowanie na kalorie, dzięki różnorodności smakowej każdy znajdzie dla siebie odpowiedni napój.

Standardowe butelki Nutridrink są stosowanie tylko i wyłącznie doustnie. Wszystkie z nich znajdziemy o objętości 125 ml, a niektóre również w butelkach 200 ml. Nutridrink jest produktem osmolarnym, dlatego należy pić go powoli przez co najmniej 30 minut. Pozwoli to zapobiec powstaniu dolegliwości trawiennych.

Znajdziemy także specjalne preparaty Nutridrink służące jako żywienie dojelitowe. Przeznaczone są dla osób, u których występuje całkowita niemożność doustnego przyjmowania pokarmów.

Przeciwwskazania Nutridrink

Zanim sięgniemy po napoje Nutridrink, należy zapoznać się z ich przeznaczeniem. Najlepiej skonsultować przyjmowanie preparatu z lekarzem lub zasiegnąć porady farmaceuty. Każda butelka ma odrębne przeznaczenie i niektóre ze składników mogą być niepożądane lub nawet szkodliwe w obrębie pewnych jednostek chorobowych. Zawsze należy zachować szczególną ostrożność w przypadku nadwrażliwości na któryś ze składników preparatu.

Przeczytaj również:  Suganorm kapsułki – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Nutridrinki nie powinny być przyjmowane przez osoby, które mają alergię na białko mleka krowiego. Przeciwwskazaniem do stosowania jest również nietolerancja fruktozy i galaktozemia. Nutridrink nie może być podawany dzieciom poniżej 3 roku życia. Jedynie w określonych przypadkach zaleca się jego stosowanie u dzieci powyżej 3 lat.

Skutki uboczne Nutridrink

Zastosowanie napoju niezgodnie z zaleceniami, a więc wypicie go szybciej niż w przeciągu 30 minut, może skutkować nieprzyjemnymi dolegliwościami trawiennymi. W takim przypadku możliwe jest pojawienie się biegunki, bólu brzucha, wzdęć czy gazów. Skutki uboczne wynikają z wysokiej osmolarności preparatu, co oznacza duże zagęszczenie substancji czynnej w stosunkowo niewielkiej objętości napoju.

Nie przekraczając dziennej dawki do spożycia i korzystanie z napoju zgodnie z wytycznymi pomoże nam uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Gdzie kupić Nutridrink?

Nutridrinki są powszechnie dostępnym środkiem, który możemy dostać w każdej aptece stacjonarnej i online bez okazania recepty. W niektórych placówkach medycznych pacjenci mogą kupić je w specjalnych automatach. Dostaniemy je także na dedykowanej stronie procudenta https://posilkiwchorobie.pl/.

Cena Nutridrink

Napoje znajdziemy w różnym przedziale cenowym nie tylko z racji miejsca zakupu, ale również jego objętości oraz przeznaczenia medycznego. Ceny najczęściej wahają się w przedziale 25-30 zł za produkt w formie czteropaku.

Opinie Nutridrink

Płynne preparaty przeznaczenia medycznego Nutridrink cieszą się dobrą opinią pacjentów. Odżywiają i dodają sił, co jest bardzo istotnym czynnikiem warunkującym przebieg choroby. Osoby korzystające z napojów Nutridrink mówią o ich dobrym wpływie na poprawę apetytu, co przyspiesza proces rekonwalescencji.
Chętnie polecane są także przez lekarzy i farmaceutów z racji prostego, bezpiecznego składu i łatwości przyjmowania.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *