Urea – Opinie i analiza kremu

Na długo przed tym, jak rynek zalały kremy i maści z przesadnie drogimi składnikami, mocznik uważany był za bardzo skuteczny składnik, który miał pielęgnować i trwale odżywiać nawet bardzo suchą skórę.

I nawet dzisiaj mocznik jest uważany za prawdziwą cudowną broń do głębszej pielęgnacji skóry. Ale co właściwie może zrobić ten aktywny składnik? Przeczytaj wszystko o działaniu, składzie i tolerancji kremu z mocznikiem oraz o niesamowitym wyniku naszego testu.

Czym jest krem z mocznikiem?

Mocznik oznacza po prostu mocznik, który z kolei jest naturalnym produktem rozpadu własnego procesu metabolicznego organizmu.

Mocznik jest naturalnym składnikiem wierzchniej warstwy skóry, naskórka. W tym miejscu odkłada się substancja czynna, która służy jako własna, naturalna substancja organizmu z grupy czynników nawilżających.

Jest znany z tego, że wiąże wodę, chroni i wzmacnia barierę skórną oraz utrzymuje równowagę nawilżenia skóry.

Nic więc dziwnego, że nie trzeba było długo czekać, aby przemysł zaczął wykorzystywać ten wysoce skuteczny składnik do produkcji kosmetyków w różnych formach.

Co mówi Stiftung Warentest?

W rzeczywistości niezależny magazyn konsumencki dopiero niedawno, bo w 2021 roku, poddał szczegółowemu testowi różne kremy z mocznikiem.

Zainteresowani konsumenci mogą znaleźć wyniki na stronie internetowej Stiftung Warentest.

Test Urea

Aby uzyskać jak najbardziej wyczerpującą i autentyczną opinię, nie chcieliśmy przegapić okazji do przeprowadzenia testu. Do naszego testu kremu z mocznikiem wybraliśmy produkt Biovana Urea Care 10 % ze sklepu internetowego.

Nasza czytelniczka Christin zgłosiła się na ochotnika do roli testera. Christine ma 46 lat i od wczesnego dzieciństwa cierpi z powodu bardzo suchej skóry z dużymi, suchymi plamami na twarzy i ciele. Będzie ona wypróbowywać Krem z mocznikiem Biovana przez okres 4 tygodni i dzielić się z nami swoimi doświadczeniami w cotygodniowych odstępach czasu.

Test Urea – Tydzień 1

Christine stosuje krem z mocznikiem zgodnie z zaleceniami producenta. Po 7 dniach nasz tester skontaktował się z nami telefonicznie. Z jej informacji wynika jednak, że nie zauważyła jeszcze żadnego widocznego efektu. Natomiast pod względem tolerancji krem z mocznikiem wypada dobrze, gdyż Krystyna jak dotąd bardzo dobrze toleruje ten produkt, w przeciwieństwie do wielu innych popularnych kremów i maści, i nie cierpi na żadne nietolerancje.

Przeczytaj również:  Perspiblock – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Test Urea – Tydzień 2

Po 14 dniach Christine kontaktuje się z nami ponownie. Chcemy się o tym przekonać i zapraszamy ją do naszych biur na pierwszą dużą ocenę okresową. I tu widzimy, że rzeczywiście możemy zauważyć zarówno widoczne, jak i odczuwalne zmiany w wyniku zastosowania aplikacji. Nasza testerka twierdzi również, że czuje, że jej skóra jest znacznie mniej sucha. Jak dotąd nie wystąpiły żadne skutki uboczne.

Test Urea – Tydzień 3

Kończy się tydzień 3 i nasz wielki test kremu z mocznikiem powoli, ale nieubłaganie dobiega końca. Wyniki z 2. tygodnia z pewnością uległy dalszej poprawie, skóra Christine wydaje się teraz znacznie mniej wysuszona, duże suche plamy prawie całkowicie zniknęły, a według niej irytujące uczucie ściągnięcia należy już do przeszłości.

Test Urea – Tydzień 4

Minęły cztery tygodnie i nasz tester przyjeżdża do naszego biura na wielką, końcową rozmowę. W rzeczywistości konkluzja Christine jest całkowicie pozytywna. Testowany przez nas Biovana Urea Care 10 % przekonał naszą testerkę na całej linii. W ciągu miesiąca krem był w stanie znacząco odżywić skórę Christine i zapewnić jej głębsze nawilżenie.

Ponadto nasz tester bardzo dobrze tolerował krem i nie miał żadnych nietolerancji ani skutków ubocznych. Christine podoba się również to, że krem szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Podsumowując, chciałaby kontynuować stosowanie kremu nawet po zakończeniu naszego testu.

Co oznaczają poszczególne procenty w kremach z mocznikiem?

Dla działania kremu z mocznikiem nie bez znaczenia jest to, w jakiej sile działania mocznik jest zawarty w poszczególnych kremach:

5 % mocznik jest często spotykany w kremach kosmetycznych. Ta niska moc jest idealna na przykład dla lekkiego i nieobciążającego kremu do twarzy.

Mocznik 10 % jest stosowany w kremach do twarzy oraz w balsamach do ciała. Ta potencja jest odpowiednia do pielęgnacji bardzo spierzchniętej i suchej skóry twarzy i ciała, a nawet pomaga w przypadku łagodnego neurodermitis lub egzemy.

20 % do 40 % stężenie mocznika przekształca krem kosmetyczny w maść leczniczą lub jest stosowane w produktach leczniczych. Przy tak wysokich stężeniach zaleca się wcześniejsze zasięgnięcie porady dermatologa, lekarza lub farmaceuty.

Opinie Urea

W naszym teście mocznik był przekonujący. Ale co mówią inni użytkownicy? Spojrzenie na doświadczenia klientów pokazuje nam, że inni kupujący mieli podobnie pozytywne doświadczenia z Urea Creme w wyniku naszego testu.

Przeczytaj również:  Redimin to Oszustwo? Opinie i Efekty

Ogólnie rzecz biorąc, efekt głębokiego nawilżenia jest chwalony, nawet w przypadku bardzo suchej skóry lub łagodnego neurodermitis. Ponadto, własny składnik aktywny organizmu jest najwyraźniej dobrze tolerowany; nie znaleźliśmy żadnych doniesień o skutkach ubocznych.

Nie lubię kremów, które pachną chemikaliami już po otwarciu wieczka. Krem z mocznikiem jest naturalny i wystarczająco nawilża skórę. Jestem super zadowolona i nic innego nie wchodzi do mojego domu, uważam, że jest bardzo przyjemny na skórze.

Skutki uboczne Urea

Mocznik jako składnik aktywny wytwarzany naturalnie w organizmie jest ogólnie uważany za bardzo dobrze tolerowany i nie ma znanych skutków ubocznych ani ryzyka.

Jednakże, w zależności od produktu, składniki towarzyszące w kremie z mocznikiem mogą prowadzić do nietolerancji lub skutków ubocznych. W takim przypadku należy zaprzestać stosowania leku i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dla kogo przeznaczony jest krem z mocznikiem?

Kremy z mocznikiem są bardzo dobrze tolerowane i nadają się do wszystkich rodzajów skóry. Mocznik jest substancją nawilżającą produkowaną naturalnie w organizmie. Szczególnie sucha, wrażliwa lub napięta skóra korzysta z zastosowania aktywnego składnika.

Skład Urea

Skład kremu z mocznikiem różni się w zależności od produktu. W zależności od produktu dodawany jest np. kwas hialuronowy lub substancje pielęgnujące starzejącą się skórę. Dokładny skład zawsze można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania.

Jakie jest działanie kremu z mocznikiem?

Mocznik jest w stanie wiązać wodę i ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwświądowe.

Składnik aktywny kompensuje nadmierną utratę wilgoci przez suchą skórę. Aplikacja ma na celu nie tylko nawilżenie zewnętrzne, ale także głębsze nawilżenie wewnętrzne, aż do głębokich warstw skóry.

Tutaj mocznik pomaga komórkom połączyć się ze sobą i w ten sposób skutecznie dostarczyć suchej skórze niezbędnego nawilżenia.

Czy dostępne są oficjalne testy i wyniki badań?

Oprócz dużego testu Stiftung Warentest z 2021 roku, w sieci można znaleźć liczne testy i niezależne badania, które prowadzą do bardzo podobnych wniosków.

Również tutaj produkty z mocznikiem zdobywają punkty dzięki ich głębokiemu działaniu nawilżającemu i bardzo dobrej tolerancji nawet u osób wrażliwych.

Krem Urea – właściwe zastosowanie

Ogólnie rzecz biorąc, krem z mocznikiem należy wmasowywać w skórę regularnie, najlepiej raz lub dwa razy dziennie, przez okres kilku tygodni, wykonując delikatne okrężne ruchy. Krem z mocznikiem nadaje się również jako baza pod makijaż.

Popularną opcją zastosowania jest również użycie na łuszczące się i bardzo suche płytki skórne lub zastosowanie po zabiegu usuwania modzeli.

Gdzie kupić Urea?

Możliwości zakupu kremu z mocznikiem są bardzo szerokie. Oprócz zakupu online, można również znaleźć odpowiednie produkty w aptekach lub w dużym wyborze w drogeriach.

Cena Urea

Ceny kremów z mocznikiem zaczynają się już od kilku euro. Markowe produkty, takie jak Linola Urea Ointment, Eucerin Ointment lub kremy z drogimi towarzyszącymi składnikami aktywnymi mogą być jednak znacznie droższe i kosztować nawet ponad dwadzieścia euro za słoik kremu.

Przeczytaj również:  FitBerry - Opinie i analiza produktu na odchudzanie

Biovana Urea Care 10% w opakowaniu 120 ml użytym w naszym teście jest obecnie dostępny w sklepie internetowym w obniżonej cenie 5,59 € zamiast pierwotnej ceny 19,95 €.

Najczęściej zadawane pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej o kremie z mocznikiem? Działanie, zastosowanie i źródła zakupu? Przeczytaj wszystkie inne istotne fakty w naszej sekcji pytań i odpowiedzi poniżej.

Czy mogę kupić krem z mocznikiem w Rossmannie?

Tak, dwie duże sieci drogerii Dm i Rossmann posiadają szeroki wybór różnych dostawców odpowiednich produktów z mocznikiem do pielęgnacji skóry.

Czy krem z mocznikiem jest również dostępny w Aldi?

Tak, gigant dyskontowy Aldi Nord i Aldi Süd również mają w swoim asortymencie produkty z mocznikiem. Znajdziesz tu na przykład balsam do ciała Ombia med urea lub krem do twarzy Ombia med 5 % urea.

Czy mogę sama zrobić krem z mocznikiem?

Nie, samodzielne wykonanie kremu z mocznikiem jest prawie niemożliwe. Dzieje się tak dlatego, że aktywny składnik jest sztucznie wytwarzany do celów kosmetycznych w skomplikowanym procesie.

Czy krem z mocznikiem nadaje się tylko do twarzy?

Nie, gama kremów z mocznikiem obejmuje zarówno produkty do pielęgnacji twarzy, jak i do pielęgnacji ciała.

Czy mogę również zamówić krem Urea z Allegro lub Amazon?

Tak, znajdziesz również atrakcyjny wybór kremów z mocznikiem na Allegro i Amazon.

Analiza kremu Urea

Własny składnik aktywny organizmu, mocznik, jest wysoce skutecznym i bardzo dobrze tolerowanym składnikiem aktywnym, który pomaga nawet bardzo suchej, łuszczącej się i zrogowaciałej skórze. W zależności od stężenia w kremie, nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

W przypadku skóry suchej lub bardzo suchej należy stosować mocznik w stężeniu 5 lub 10 proc. W przypadku skóry bardzo suchej, zrogowaciałej i łuszczącej się, dobre rezultaty można uzyskać stosując produkty zawierające do 40 proc. mocznika. W naszym dużym teście redakcyjnym przekonał się Biovana Urea Care 10% ze sklepu internetowego, który można obecnie znaleźć tutaj po znacznie obniżonej cenie.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *