Akustone – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Akustone to produkt medyczny wyprodukowany przez Alfofarm Farmacja Polska, który swoim działaniem pozwala w szybki i łatwy sposób usunąć woskowinę uszną. Woskowina nie jest brudem i pomaga w chronieniu ucha poprzez zbieranie brudu, który dostaje się do ucha, robi warstwę ochronną dla ucha, robi barierę dla wody, która dostaje się do ucha. Jednak jej nadmiar potrafi być mocno uciążliwy. Może powodować szczypanie, uczucie dyskomfortu i poczucia, że coś znajduje się w uchu. Ponadto jej nadmiar jest mocno nieestetyczny. Jeśli borykasz się z problemem usunięcia nadmiaru woskowiny ze swoich uszu, nie jesteś pewna czy dobrze czyścisz swoje uszy. Ten produkt może być bardzo pomocny. Sprawdza się również świetnie u dzieci bądź, które mogą być mniej chętne do współpracy z higieną uszu. Może być stosowany od 3 roku życia. Jego formuła jest pomocna również w dalszym powstawaniu woskowiny usznej, ponieważ ogranicza wydzielanie tej substancji. Produkt można dostać w wielu miejsca, przeważnie aptekach bez recepty. Posiada on również przystępną cenę, a optymalnie dopasowany system dozujący, ze specjalnie wyprofilowaną nasadką umożliwia delikatne rozpylenie preparatu w zewnętrznym przewodzie słuchowym.

Opinie Akustone

Akustone opinieCzęść osób twierdzi, że zatyka on uszy, powoduje on stany zapalne, nie powinno być dopuszczone do sprzedaży. Osoby, które go stosowały musiały później odtykać swoje uszy u laryngologów, którzy musieli czyścić uszy. Wiele osób go nie poleca. Ma zapalenia ucha po jego stosowaniu. Ucho potraci boleć, po używaniu środka. Pojawią się problemy ze słyszeniem. Zostawia tłuszcz nagromadzony w uszach. Istnieją jednak pozytywne odpowiedzi, natomiast wyraźnie jest ich mniej. Niektóre osoby chwalą sobie jego stosowanie i uważają, że jest on pomocny jeśli stosuje się do zaleceń załączonych na opakowaniu. Pozytywem jest naturalny skład, nie zawierający żadnych konserwantów. Wszystkie środki do jego użycia są naturalne oraz to, że może być także stosowany już u najmłodszych. Nie nadaje się on do codziennego używania, gdyż może to prowadzić do zwiększenia wydzielania się woskowiny w uszach.

Efekty Akustone

Jego działanie pomaga w rozpuszczeniu woskowiny usznej znajdującej się w środku ucha. Pomaga w zapobieganiu powstawania korka woskowanego, czyli zatkania ucha przez wydzielający się wosk co utrudnia słyszenie, ale również wymaga pomocy lekarza w jego usunięciu. Jest przydany również u dzieci i dorosłych, które noszą słuchawki douszne bądź aparaty słuchowe w zachowaniu odpowiedniej higieny uszu. Ponadto wspomaga w profilaktyce zalegania wody w przewodzie słuchowym gdy woda dostanie się do głębi ucha. Dzięki temu zmniejszają się szanse na dostanie się tam zarazków wywołujących infekcję ucha zewnętrznego. Polewka skórę przewodu słuchowego warstwą, która zapobiega gromadzenia się wody w uchu nie tworząc przy tym jednocześnie ciśnienia. Ponadto łagodzi on podrażnienia. Nie należy również stosować wody utlenionej do pozbycia się woskowiny usznej, ponieważ może skończyć się to infekcją lub niepotrzebnym zapaleniem ucha. W szczególności niebezpieczne jest to u dzieci.

Przeczytaj również:  Fortolex to Oszustwo? Opinie i Efekty

Skład Akustone

15 ml produktu zawiera 300 dawek.

  • oliwa z oliwek
  • olej migdałowy
  • olej jojoba
  • ciekła parafina
  • witamina E
  • polisorbat 80

Oliwa z oliwek to doskonały środek do czyszczenia ucha używany od wieków przez Hiszpanów. Natłuszcza przewód słuchowy, usprawniając czyszczenie go. Pomaga ona zmiękczyć stwardniałą w przewodzie słuchowym wydzielinę, która utknęła w przewodzie słuchowym. Produkt jest dostępny dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Olej migdałowy, który głównie służy jako olejek eteryczny. Jej działanie również polega na nawilżeniu ze względu na swoją formułę. Dzięki czemu udrażnia przewód słuchowy. Dzięki niemu ułatwia wprowadzenie wkładki, aparatu słuchowego itp. do kanału słuchowego.

Naturalnie wytworzony olej jojoba zawiera wiele cennych witamin. Ponadto ma bliskie powinowactwo do składników budujących ludzkie ucho. Odżywia, nabłyszcza, zmiękcza skórę. Zmniejsza również swoim działaniem stany zapalne.

Ciekła parafina również posiada tłustą konsystencję, która skutecznie zmiękcza i rozpuszcza woskowinę. Jest to emolient więc działa zmiękczająco, nawilżająco i natłuszczająco oraz regeneracyjnie. Parafina rzadko ma działanie uczulające więc jest bezpieczna dla zdrowia.

Witamina E chroni przed wolnymi rodnikami, które utleniają tłuszcze przez co staje się bardziej narażona na działania z zewnątrz oraz różnego typu zapalenia. Dodatkowo wysusza ona skórę, a także uszkadza włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność.

Polisorbat 80 pomaga usuwać zanieczyszczenia ze skóry. Dodatkowo służy pomocą w łączeniu wody z olejami, ponieważ jest eumlgatorem. Tworzy pianę, ułatwia również aplikację produktów. Stosowany jest w różnego rodzaju kosmetykach od mydeł, toników, płynów, balsamów, szamponów kończąc na środkach do opalania. Istnieją przeciwskazania do używania tego środka w dla osób w ciąży. Jego pochodzenie jest zróżnicowane. Może być produkowany z produktów zwierzęcych, ale również roślinnych np. oliwy z oliwek. Dla wegan, którzy szukają tylko i wyłącznie kosmetyków i środków pochodzenia roślinnego wymaga to dodatkowego sprawdzenia z czego pochodzi ten środek. Jest także używany w szczepionkach.

Przeczytaj również:  Kolagen - właściwości. Jaki najmocniejszy kolagen do picia w proszku?

Stosowanie Akustone

Przez użyciem należy kilka razy nacisnąć pompkę dozownika w celu jego napełniania i prawidłowego i równomiernego użycia sprayu.

Sposób stosowania Akustone zależy od problemu z jakim mierzy się biorca leku. Jeśli mówimy o działaniach profilaktycznych z czyszczeniem zalegającej woskowiny usznej bądź profilaktyki jej stosowania używa się 1-2 razy w tyg. w celu zapobiegania nadmiernej wydzieliny z uszu, która się tam tworzy, Jeśli zależy woda nie zalegała w uszach środek stosuje się typowo przed kontaktem z wodą. W celu rozpuszczenia korków woskowych używa się 3-5 rozpyleń produktu dziennie, aż do momentu rozpuszczenia się woskowiny.
U dzieci i niemowląt od trzeciego miesiąca produkt rozpyla się do zewnętrznego przewodu słuchowego raz. Natomiast u dorosłych do dwóch rozpyleń.

Dzieci nie mogą aplikować sobie sprayu same, konieczna się asysta dorosłych, które wykona rozpylenie. Aplikator załączony do sprayu trzeba użyć delikatnie w uchu zewnętrznym, w taki sposób aby nie uszkodzić narządu słuchu. Jeśli występuje problem z aplikacją produktu konieczne jest zdjęcie dozownika.

Gdy użyjemy produktu konieczne jest w celu higieny umycie końcówki pod bieżącą wodą. Następnie delikatne jego osuszanie. Ze względu na zachowanie jak najwyższej higieny środka zalecane jest używanie jednego produktu przez jedną osobę, aby nie rozdać sobie dodatkowo między sobą bakterii znajdujących się w uchu.

Skutki uboczne Akustone

Środka do higieny uszu nie używa się jeśli ma się choroby związane z uszami np. przy perforacji błony bębenkowej. Środek również nie pomoże jeśli w uchu znajduje się ciało obce, które należy wyciągnąć. Jeśli mają państwo taki problem należy koniecznie udać się do odpowiedniego lekarza, który pomoże rozwiązać ten problem. Opiekunowie niemowląt i dzieci poniżej pierwszego roku życia przez użyciem środka muszą koniecznie skonsultować się lekarzem pediatrą. W przypadku zalegania dużej ilości woskowiny usznej gdy nie nastąpi do maksymalnie tygodnia poprawa również wymagana jest interwencja osoby, która ukończyła studia medyczne.

Przeczytaj również:  OPC – Co to? Opinie i właściwości

Spray przeznaczony jest wyłącznie do uszu, nie stosuje się go do innych części ciała. Nie rozpylamy go do oczu czy ust.

Cena Akustone

Cena tego środka jest zależna od miejsca zakupu. Mogą być one zarówno tańsze lub droższe do cen podanych w tym artykule, gdyż rynek jest bardzo zmienny i różnorodny. Jednak ceny jakie udało się znaleźć wahają się od około 13 zł do maksymalnie 20 zł. Okazuje się, że jest to tani produkt. Najtańsza oferta znajdowała się w sklepie aptekana83.pl i mojaapteka.pl. Produkt kosztował tam 12.97 zł. Najdroższa znaleziona oferta w e-medest.pl o wartości 19.39 zł.

Gdzie kupić Akustone?

Akustone można kupić w wielu miejscach. Najczęściej spotykanym są apteki. Jednak nie jest to jedyna możliwość. Zakupu można dokonać również w sieci drogerii np. Rossmann, Hebe czy innych. Jednak ze względu na standardy przechowywanie najbezpieczniejszym miejscem zakupu jest zawsze apteka. Oto lista aptek, gdzie można zakupić ten środek:

  • Gemini
  • DOZ

Dodatkowe uwagi

Ważne jest prawidłowe przechowywanie zawartości z dala od dzieci. Najlepiej na górnej szafce, gdzie młodociani nie mają dostępu. Ponadto trzymać go w oryginalnym opakowaniu i zapewnić owdowienie warunki temperatury od 15 do 25 stopni Celsjusza. Ponadto warto zwrócić uwagę na datę ważności produktu. Pamiętajmy, ze nie pozbywamy się woskowiny do samego końca, gdyż tylko jej nadmiar jest groźny dla ucha. Woskowina również chroni i zabezpiecza ucho o czym często zapominamy.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *