Berimal – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Cholesterol. Dla wielu z nas, sama nazwa lipidu z grupy steroidów, jakim jest także cholesterol, kojarzyć się może niebezpiecznie. To przekonanie, uwarunkowanie jest złą sławą związku organicznego zaliczanego do grupy alkoholi.

Tak, drodzy państwo, nie można zaprzeczyć temu, że alkohole, są obecne w składzie naszego organizmu oraz odpowiadają za wiele, związanych z nim funkcji. Cholesterol, jest także lipoproteiną obecną w osoczu krwi. Bez niego, istnienie każdej, pojedynczej komórki naszego organizmu, byłoby dosłownie niemożliwe. Chociażby ze względu na to, że cholesterol, jest jednym z podstawowych budulców błony komórkowej.

Berimal opinieBerimal, to unikalna formuła, oparta na działaniu ActiBPF, którą tworzą polifenole pozyskiwane z soku z bergamoty gatunku Citrus bergamia Risso. Ich zawartość w jednej kapsułce Berimal, wynosi 250 mg. Skrót BPF, to oznaczenie mające się odwoływać do angielskiego bergamot polyphenolic fraction. Sam czynnik ActiBPF, jaki obecny jest nie tylko w suplemencie Berimal, ale także w Berimal Forte oraz Berimal Metabolizm, to źródło flawonoidów takich jak:

 • neoeriocytryny,
 • neohesperydyny,
 • naringiny,
 • melitydyny,
 • i brutierydyny.

Współczynnik BPF, ma ogromny wpływ na gospodarkę lipidową i węglowodanową. Został on między innymi uznany, za substancję o wysokim standardzie bezpieczeństwa w terapii dyslipidemii w 2018 roku. Standaryzacja w farmakologii, może świadczyć o tym, że kompozycja polifenoli BPF, była testowana oraz poddawana wynikom laboratoryjnym, pochodzącym z różnych źródeł. Tego rodzaju prace naukowe, zwykle związane są z tym, że w przyszłości mają szansę się stać powszechnie obowiązującą normą.

Opinie Berimal

Berimal, jest rozwiązaniem dla osób prowadzących zdrowy styl życia oraz tych, którym zależy na utrzymaniu, prawidłowego stanu swojego zdrowia. Potrzeba wsparcia suplementacją, często spowodowana jest przyczyną wieku lub tym, że nasz organizm, ulegając procesom starzenia, traci wiele możliwości, związanych z uzupełnieniem na czas, poniesionych przez siebie strat.

Krzysztof z Bydgoszczy:

Przez wiele lat, wykonywałem prace budowlane, z których czerpałem środki do życia oraz doświadczenie, jakie związane było z wyższym wynagrodzeniem. Mogłem uważać się za dobrego fachowca w swojej dziedzinie, która nie była jednorodna i związana jedynie z określoną specjalizacją, ale z całym zakresem prac usługodawczo/budowlanych. Prowadziłem na tyle intensywny tryb życia, że nie zawsze miałem czas dla samego siebie. Uważałem, że praca jest dla mnie najważniejsza i jest jedyną rzeczą, wartą mojego całkowitego zaangażowania. Gdy wykonałem badania okresowe, okazało się, że grozi mi miażdżyca. Lekarz kazał mi potraktować to poważnie i zalecił zmianę nawyków życiowych. Dochodząc przyczyn swojej choroby, przypomniałem sobie, że problemy z układem krwionośnym miała moja babcia jak i dziadek od strony ojca. Zatem przyczyna dolegliwości wiążących się z miażdżycą, mogła tkwić po stronie genów. Niemniej, nie mogłem zignorować zaleceń lekarza i zrezygnować z walki o własne zdrowie. Po dwóch latach stosowania ściśle zaprogramowanej przez specjalistę diety, postanowiłem nabyć suplement Berimal, który jak wiedziałem, mógł w znaczny sposób przyczynić się do moich starań o redukcję poziomu złego cholesterolu. Tak też się stało. Tabletki, ułatwiły mi walkę o całkowity powrót do normalnego stanu zdrowia, a zagrażająca mi miażdżyca, nie miała już szans, na to by się rozwinąć.

Emilia z Koszalina:

Przez dłuższy okres czasu, pełniłam funkcję menedżera sprzedaży w dużej firmie. Byłam, młoda oraz bardzo zaangażowana w wypełniane przeze mnie obowiązki. Praca, sprawiała mi wiele satysfakcji i czułam się w niej, całkowicie spełniona. Nie miałam problemów z jej wykonywaniem i nie zdarzało się, bym zaniedbywała swoje obowiązki, związane z prowadzeniem domu. Wszystko się udawało, a moje życie nie było związane z problemami, jakich nie potrafiłabym w łatwy sposób rozwiązać. Czułam się świetnie, uprawiałam jogging i byłam szczupła. Po wykonaniu wyników okresowych, zleconych przez szefa firmy, w której pracowałam, okazało się, że moje wyniki krwi są dość niepokojące. Lekarz, odczytując diagnozę, poinformował mnie, że mój cholesterol jest za wysoki. Wiedziałam już wcześniej, że problemy z poziomem cholesterolu, mogą stać się przyczyną wielu, groźnych chorób i trwałych schorzeń. Sięgnęłam po suplement diety Berimal, który reklamowano w pismach dla kobiet i postanowiłam używać go regularnie, zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Po trzech miesiącach, sama poprosiłam lekarza rodzinnego o ponowne wykonanie badań krwi i okazało się, że poziom mojego cholesterolu, uległ znacznej redukcji. Cieszyłam się z osiągniętego przez siebie sukcesu i po miesięcznym okresie przerwy, postanowiłam wznowić kurację suplementem Berimal.

Efekty Berimal

Berimal reguluje:

 • poziom cholesterolu,
 • poziom glukozy,
 • funkcjonowanie mikrokrążenia (naczyń mikorwłóknistych),
 • pracę całego układu krążenie,
 • posiada działanie antyoksydacyjne.

Problemy z cholesterolem, są często związane z prowadzeniem niezdrowego trybu życia. Wynikać mogą z nieprawidłowej, źle dobranej diety, braku aktywności fizycznej oraz stresu i obciążeń genetycznych. Udowodniono, że 61% osób w Polsce, ma problemy ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu.

Glukoza, to drobne, bezwonne kryształy o słodkim smaku, jakie obecne są w formie skrobi w roślinach i składowane są w postaci glikogenu u zwierząt. To podstawowy związek chemiczny, odpowiedzialny za powstawanie w naszym organizmie potrzebnej do życia energii. Glukoza jest cukrem, który możemy przyswajać w najłatwiejszy dla naszego ciała, sposób. Jest także ważnym czynnikiem procesów komórkowych. Podwyższony poziom glukozy we krwi, określa się jako hiperglikemię. Jest to wzrost jej stężenia, jaki świadczyć może o przekroczeniu dopuszczalnej normy. Byśmy mogli mieć pewność, że z naszym poziomem glukozy jest wszystko w porządku, musi się on zawierać pomiędzy stężeniem na czczo 3,9 mmol/l, a 5,5 mmol/l.

Skład Berimal

Ogromnym atutem Berimal, jest to, że nie zawiera on cukru, laktozy, alergenów, organizmów modyfikowanych genetycznie, składników odzwierzęcych i jest przeznaczony także dla wegan oraz osób, które zrezygnowały ze spożywania mięsa.

Skład Berimal, to:

 • ActiBPF, czyli standaryzowana kompozycja polifenoli z bergamoty,
 • standaryzowany ekstrakt z czosnku, z wysoką zawartością allicyny.

Polifenole, to rodzaj organicznych związków chemicznych, które występują w roślinach. Wykazują one, działanie przeciw/utleniające oraz wpływają na zmniejszony stopień ryzyka, pojawienia się chorób układu krwionośnego oraz nowotworów. Badania udowodniły, że skórka gatunku bergamoty Citrus bergamia Risso, zawiera ich bardzo dużą ilość. Polifenole, wykazują działanie ochronne przeciwko chorobom układu krążenia.

Dzieli się je na kilka grup, z których dotychczas najlepiej poznaną, stanowią flawonoidy. Polifenole, wykazują również silne działanie przeciw/utleniające, co oznacza, że należą do grupy związków, zwanych antyoksydantami. Rola tej grupy związków chemicznych, polega na tym, że wspierają one naturalne mechanizmy obronne ludzkich komórek. Stąd polifenole, zawarte w standaryzowanej kompozycji ActiBPF suplementu Berimal, działają prewencyjnie wobec nowotworów, chorobie niedokrwiennej serca oraz chorobie wysokościowej.

Allicyna, jaka zawarta jest w czosnku, ma silne działanie bakteriobójcze, a charakterystyczny dla niej zapach, jest trudno pomylić z czymkolwiek innym. Allicyna, posiada właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Dodatkowo jest silnym antagonistą nowotworowym i zwalczać może różne rodzaje raka. Czosnek jest byliną, należącą do rodziny liliowatych. Jego główki mają ostry zapach i smak, a także zawierają dużą ilość olejków lotnych.

Po roztarciu główki czosnku, z zawartych w nim enzymów, powstaje bakteriobójcza allicyna. Pozostałe, cenne dla zdrowia substancje, jakie możemy w nim znaleźć to: białka, cukry, witaminy A, B1, B2, witamina C oraz siarka. Czosnek jest sprawdzonym lekiem w przypadku zaburzeń pracy jelit, grypie, wzdęciach i stwardnieniu tętnic. Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, działa żółciopędnie i przeciwskurczowo, gdy dokuczają nam schorzenia związane z pracą żołądka.

Stosowanie Berimal

W opakowaniu Berimal, znajduje się 30 tabletek, które powinniśmy stosować od 1 do 2 razy na dobę. Jeśli zastanawia nas to, co powinniśmy jeść przy wysokim cholesterolu, co sprawia, że jego poziom jest w naszym organizmie za wysoki i które z produktów spożywczych, są dla nas wskazane, a z których powinniśmy natychmiast zrezygnować, możemy skorzystać z tzw. FAQ, czyli “Pytań i odpowiedzi”, które producent suplementu Berimal, umieścił na swojej stronie internetowej. Korzystając z tej opcji, dowiemy się również czy kawa jest dobra na cholesterol lub które sery są dobre dla osób z wysokim cholesterolem.

Skutki uboczne Berimal

Podobnie jak w przypadku innego typu suplementów diety, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników Berimal. Poza tym, by suplement ten mógł odnieść pożądany przez nas efekt, konieczna jest z naszej strony troska o odpowiednią ilość codziennie wykonywanych ćwiczeń oraz prawidłowo skomponowaną dietę. Szczegóły znajdziemy w poradniku pod tytułem: “Jak skutecznie zadbać o zdrowy styl życia”, który jest możliwy do pobrania na komputer personalny i inne urządzenia mobilne, na stronie https://www.berimal.pl.

Cena Berimal

Wydatek związany z zakupem suplementu, to koszt rzędu 40 – 65 zł, za jedno opakowanie produktu. Czy cena ta nam się opłaca? Prawdopodobnie tak, ponieważ suplement ten autentycznie działa. Ważne jest oczywiście to, w jakim stanie zdrowia się obecnie znajdujemy i czy skuteczne działanie Berimal, będzie przez to możliwe. Jak państwo pewnie doskonale wiecie, suplement nie jest lekiem w dosłownym znaczeniu tego słowa, ani też nie może pełnić roli, właściwej dla antybiotyku. Główne zadanie Berimal, polega na pobudzeniu naszego organizmu do działania, które jest opisane szczegółowo na ulotce, dołączonej do kapsułek. W sytuacji, gdy jesteśmy w pełni świadomi tego, że nasz poziom glukozy lub układ krwionośny, wymagają natychmiastowego wsparcia farmaceutycznego, nie powinniśmy myśleć o tym, ile jest warte nasze zdrowie i czy wydatek ten, może być złą inwestycją. Jeśli cokolwiek może się nam opłacać, to tym czymś jest właśnie nasze własne zdrowie.

Gdzie kupić Berimal?

Suplement, możemy nabyć na stronie głównej produktu, która znajduje się pod adresem https://www.berimal.pl. Tam też, sprawdzimy dostępność Berimal w serwisie internetowym KtoMaLek.pl, w porównywarce cenowej Ceneo.pl. i na Allegro.pl. Swoje wiadomości na temat suplementu uzupełnimy, odwiedzając serwisy Hallomama.pl, Facebook oraz Youtube. Farmaceuci i lekarze, mogą pogłębić zasób już posiadanej przez siebie wiedzy, dzięki informacjom umieszczonym pod linkiem “Dla farmaceuty”.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *