Trulicity – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Trulicity jest to roztwór do wstrzykiwania (0,75mg/0,5ml) stosowany jako uzupełnienie diety i ćwiczeń fizycznych lek jest zalecany do leczenia osób z cukrzycą typu 2, która nie jest dobrze kontrolowana: w połączeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, jako monoterapia: gdy stosowanie metforminy jest uważane za niewłaściwe z powodu nietolerancji lub przeciwwskazań. Produkt Trulicity nie był oceniany u osób w wieku poniżej 18 lat, dlatego nie zaleca się stosowania go u dzieci i młodzieży. Należy poinformować lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę, jeśli pacjent przyjmuje lub ostatnio przyjmował jakiekolwiek leki, a także wszelkie leki, które zamierza przyjmować.

Opinie Trulicity

Trulicity opinieZe 100 osób badanych które przyjmowały ten lek u 98% testowanych zauważono ogromny spadek masy ciała w stosunku do poprzednich miesięcy u więkoszości to było 5kg/miesiąc. Poprosiliśmy jedną z osób badanych by wypowiedziała się o nim : Klaudia: Dla mnie wspaniałe, smaruje usta przez cztery dni i już widziałam różnicę. Nie ma żadnych skutków ubocznych, co jest wspaniałe.

Efekty Trulicity

Składnik dulaglutydu leku ma przedłużone działanie i silne powinowactwo do glukagonopodobnego receptora peptydu typu 1. (GLP-1). Jego struktura przypomina białko GLP-1 występujące w przyrodzie. Dulaglutyd promuje uwalnianie insuliny z komórek beta trzustki w odpowiedzi na wzrost poziomu cukru we krwi, jednocześnie blokując uwalnianie glukagonu. W rezultacie szybkość syntezy glukozy w wątrobie również spada. Dulaglutyd spowalnia również tempo opróżniania żołądka, co pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi na pusty żołądek.

Skład Trulicity

Trulicity jest produkowany jako gotowy do wstrzyknięcia roztwór, który może być stosowany we wstrzykiwaczu.

  • Dulaglutyd, który ma dwa stężenia 0,75 mg i 1,5 mg w roztworze 0,5 ml, jest składnikiem aktywnym. Roztwór zawiera również substancje pomocnicze: cytrynian sodu, kwas cytrynowy, mannitol i polisorbat 80. – Dulaglutyd jest substancją chemiczną, która jest aktywna.
  • Trulicity 0,75 mg: Każdy półautomatyczny wstrzykiwacz jest wypełniony 0,5 ml roztworem zawierającym 0,75 mg dulaglutydu.
  • Trulicity 1,5 mg: Każdy napełniony wstrzykiwacz zawiera 0,5 ml płynu zawierającego 1,5 miligrama dulaglutydu.
  • Mannitol, polisorbat 80, cytrynian sodu, kwas cytrynowy bezwodny i woda do wstrzykiwań uzupełniają listę składników.

Stosowanie Trulicity – Podskórnie. W monoterapii zaleca się 0,75 mg raz w tygodniu. Dawka do leczenia uzupełniającego wynosi 1,5 mg raz w tygodniu. Początkowa dawka 0,75 mg podawana raz w tygodniu może być zalecana u osób wyjątkowo wrażliwych. Dawkę 1,5 mg można zwiększyć w celu zwiększenia kontroli glikemii po co najmniej 4 tygodniach. raz w tygodniu, do 3 mg; po co najmniej 4 tygodniach ilość można zwiększyć do 6 mg. 4,5 mg raz na tydzień, maksymalnie. Jeden raz w tygodniu w maksymalnej dawce 4,5 mg. Metformina i (lub) pioglitazon mogą być nadal przyjmowane w tej samej dawce, jeśli zostaną dodane do obecnego schematu leczenia. Możliwe jest kontynuowanie stosowania metforminy i / lub inhibitora SGLT2 w tej samej dawce, jeśli lek zostanie dodany do obecnego planu leczenia, który obejmuje również jeden z tych środków. Można rozważyć zmniejszenie dawki pochodnej sulfonylomocznika lub insuliny, jeśli lek zostanie dodany do obecnego planu leczenia w celu zmniejszenia ryzyka hipoglikemii. Podczas stosowania preparatu pacjent nie jest zobowiązany do samodzielnego regulowania poziomu glukozy we krwi. Podczas stosowania pochodnej sulfonylomocznika lub insuliny ważne jest, aby samodzielnie monitorować poziom cukru we krwi, aby upewnić się, że dawka jest prawidłowa. Jest to szczególnie ważne, gdy rozpoczęto leczenie preparatem i zmniejszono dawkę insuliny. utracona dawka. W przypadku pominięcia dawki należy ją podać jak najszybciej, zapewniając co najmniej 3 dni (72 godziny) do zaplanowanej daty następnego wstrzyknięcia. Jeśli następne wstrzyknięcie ma nastąpić za mniej niż 3 dni (72 godziny), pominiętą dawkę należy pominąć, a następne wstrzyknięcie należy podać w zaplanowanym dniu. W każdym przypadku pacjenci mogą następnie powrócić do swojego zwykłego tygodniowego schematu dawkowania. Specjalne grupy pacjentów. Nie ma konieczności dostosowania dawki u pacjentów w podeszłym wieku. Nie ma konieczności dostosowania dawki u pacjentów z łagodnymi, umiarkowanymi lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek (eGFR 90 do 15 ml na, 73 m2). Jego stosowanie u osób ze schyłkową niewydolnością nerek (15 ml cala, 73 m2) nie jest zalecane, ponieważ istnieje bardzo niewielka wiedza specjalistyczna w zakresie leczenia tej populacji pacjentów. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby nie ma potrzeby zmiany dawki. Skuteczność i bezpieczeństwo dulaglutydu u dzieci w wieku poniżej 18 lat nie zostały jeszcze określone. tryb darowizny. Wstrzyknięcia podskórne leku należy wykonać w ramię, udo lub ścianę brzucha. Nie zaleca się podawania domięśniowego ani dożylnego leku. Z jedzeniem lub bez, dawkę można podawać o dowolnej porze dnia. W przypadku pominięcia dawki należy ją przyjąć tak szybko, jak to możliwe, ale należy pozwolić na co najmniej trzy dni (72 godziny) przed datą następnego wstrzyknięcia.

Skutki uboczne Trulicity

Należy powiedzieć lekarzowi w szczególności, jeśli pacjent stosuje insulinę lub inne leki zawierające pochodne sulfonylomocznika w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Jeśli chcesz zapobiec niskiemu poziomowi cukru we krwi, może być konieczne zmniejszenie dawki tych leków (hipoglikemia). Skontaktuj się z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące składników jakichkolwiek dodatkowych leków, które pacjent przyjmuje.

Potencjalne ryzyko dulaglutydu dla nienarodzonego dziecka nie jest znane. Podczas leczenia dulaglutydem kobiety, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować antykoncepcję. Jeśli jesteś w ciąży, podejrzewasz, że możesz być w ciąży lub planujesz zajść w ciążę, powinnaś natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ leku Trulicity nie należy stosować w okresie ciąży. wykorzystując ten lek. Nie zaleca się korzystania z trulicity podczas karmienia piersią. Nie wiadomo, czy dulaglutyd dostaje się do mleka ludzkiego. Jeśli nie korzystasz już z Trulicity

Nigdy nie należy przerywać stosowania leku Trulicity bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Podczas przyjmowania leku Trulicity po przerwie stężenie cukru we krwi może wzrosnąć.

Zapytaj lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę, jeśli masz więcej pytań dotyczących podawania tego leku. 4. Potencjalne negatywne konsekwencje

Ten lek może mieć skutki uboczne, jednak nie wszyscy je odczuwają.

Rzadko (do 1 na 1000) obserwowano ciężkie reakcje alergiczne (reakcje anafilaktyczne).

Jeśli pacjent odczuwa objawy, takie jak pokrzywka, wysypka, swędzenie lub szybki obrzęk tkanek wokół szyi, twarzy, jamy ustnej lub gardła, powinien natychmiast udać się do lekarza.Bardzo częste działania niepożądane dulaglutydu, które mogą dotyczyć więcej niż 1 na 10 użytkowników, obejmują nudności (złe samopoczucie), wymioty, biegunkę i dyskomfort w żołądku.

W większości przypadków te skutki uboczne nie są szkodliwe. Najczęściej zdarzają się po pierwszym zastosowaniu dulaglutydu, jednak u większości pacjentów z czasem ulega on zanikowi.

Hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi) jest szczególnie powszechna podczas stosowania dulaglutydu z lekami, w tym metforminą, pochodną sulfonylomocznika i/lub insuliną. Podczas przyjmowania pochodnych sulfonylomocznika lub insuliny leki te podczas przyjmowania dulaglutydu mogą wymagać zmniejszenia dawek u osób.

Gdy dulaglutyd jest stosowany w monoterapii metforminą, hipoglikemia występuje często (i może dotyczyć do 1 na 10 pacjentów przyjmujących ten lek).Ból głowy, osłabienie, osłabienie, zawroty głowy, głód, dezorientacja, drażliwość, podwyższone tętno i pocenie się to tylko niektóre z objawów niskiego poziomu cukru we krwi. Lekarze doradzają pacjentom, jak postępować w przypadku niskiego poziomu cukru we krwi.

Dodatkowe typowe działania niepożądane obejmują zmniejszenie apetytu, niestrawność, zaparcia, gazy (wzdęcia) i wzdęcia brzucha.

odbijanie; – zmęczenie; – wzrost częstości akcji serca; – spowolnienie tempa przewodzenia impulsów elektrycznych w sercu; – choroba refluksowa przełyku, stan wywoływany przez kwas żołądkowy przedostający się do jamy ustnej przez przełyk.

Niezbyt częste działania niepożądane (które mogą dotyczyć do 1 na 100 użytkowników leku):
odpowiedzi w miejscu wstrzyknięcia (np. wysypka lub zaczerwienienie)

  • ogólna reakcja alergiczna (nadwrażliwość), taka jak pokrzywka (obrzęk, swędząca wysypka skórna)
  • Kamienie żółciowe; – Zapalenie pęcherzyka żółciowego

Cena Trulicity

To lek refundowany, jego cena 100% wynosi . Jeśli masz receptę ze zniżką zapłacisz:
68,98 zł – Odpłatność 30% możesz go kupić na stronie koszty bieżące przy zwrocie 100% opłata producenta Eli Lilly za wstrzykiwacze Trulicity 2 1,5 mg/0,5 ml wynosi 194,18 zł.

Opłata 30%: 68,98 zł

koszty bieżące przy zwrocie 100% opłata producenta Eli Lilly za wstrzykiwacze Trulicity 2 1,5 mg/0,5 ml wynosi 194,18 zł.

Opłata 30%: 68,98 zł
Gdzie kupić Trulicity – można na stronie Medicover lub prawie we wszystkich aptekach w całej Polsce Everyday Pharmacy

Mikoja Kopernika 6 Street, Opoczno

8:00 a.m. – 8:00 p.m.

final point

Magnolia apothecary

Targowa 2A, Skomlin, Ukraine

8:00 a.m. – 6:00 p.m.

final point

Health Pharmacy Center

Strzelno, ul. Powstania Wielkopolskiego 1A

8:00 a.m. – 8:00 p.m.

multiple pieces

Pharmacy Puls Central

Tadeusza Kociuszki Avenue, Number 5, Lipno

8:00 am – 7:00 pm

multiple pieces

Aspirynka Medical Clinic

Wojska Polskiego Avenue 17/47/3 in Alexander Kujawski

8:00 am – 7:00 pm

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *