Climea Forte – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Climea Forte jest suplementem diety przeznaczonym dla kobiet dojrzałych, które borykają się kłopotliwymi dolegliwościami związanymi z okresem menopauzy.

Efekty Climea Forte

Climea Forte opinieClimea Forte zawiera szereg składników aktywnych, które mają dobroczynny wpływ na samopoczucie i zdrowie kobiet w okresie przejściowym. Działają wspomagająco w trakcie nasilonych objawów menopauzy.
Wyciąg z szyszek chmielu pomaga zredukować drażliwość i wahania nastroju. Ma działanie wyciszające i ułatwiające zasypianie. Ponadto wykazuje właściwości antyoksydacyjne, co sprawia, że spowalnia procesy starzenia się komórek. Sekretem szyszek chmielu jest zawartość fitoestrogenów, które mają działanie zbliżone do żeńskich hormonów płciowych, choć zdecydowanie słabsze. Menopauza w naturalny sposób obniża ilość estrogenów wytwarzanych przez jajniki, a fitoestrogeny sprawiają, że spadek ten staje się łagodniejszy dla organizmu. Efekty Climea Forte oparte na szyszkach chmielu obejmują również redukcję uderzeń gorąca oraz zimnych potów, które są najczęściej wymienianymi przez kobiety niedomaganiami okresu przekwitania.

Climea Forte zawiera dużą dawkę wapnia, która pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów oraz chroni przed rozwojem osteoporozy. Przeciętna dieta nie zaspokaja zapotrzebowania na ten pierwiastek, a u kobiet to rośnie dodatkowo z wiekiem. Osteoporoza jest chorobą, która osłabia kości z powodu ubytków w masie kostnej. Klimakterium jest okresem, kiedy kobiece kości osłabiają się najbardziej. Suplementacja wapnia może w znaczący sposób zredukować przykre dolegliwości z tym związane, a także ograniczyć ryzyko złamań.

Ponieważ sam wapń to za mało Climea Forte dostarcza dodatkowo zalecaną przez lekarzy dawkę witaminy D3, której suplementacja, szczególnie w okresie od jesieni do wiosny, jest w naszym klimacie niezbędna z powodu niedostatecznej ekspozycji na słońce. Co istotne – witamina D3 przyczynia się do prawidłowego wchłaniania wapnia. Prawidłowa podaż obu tych składników zapobiega osłabieniu kości.
Witamina B6 ma nieoceniony wpływ na pracę układu nerwowego. Jej niedobory mogą prowadzić do drażliwości i wahań nastroju, które stanowią przykry element charakterystyczny okresu menopauzy dla wielu kobiet. Utrzymanie prawidłowego poziomu witaminy B6 ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Kwas foliowy (czyli witamina B9) zmniejsza uczucie zmęczenia. Istnieją badania potwierdzające jego dobroczynny wpływ na zdrowie kobiet po 50. roku życia. Pomaga on bowiem regulować stężenie homocysteiny (aminokwasu siarkowego) we krwi, co ma znaczenie w profilaktyce chorób okładu krwionośnego. Suplementacja kwasu foliowego po okresie menopauzy realnie zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca, doznanie zawału serca lub udaru mózgu. Podobnie profilaktyczne działanie odnotowano w przypadku zachorowalności na nowotwór piersi, którego ryzyko rośnie wraz z wiekiem.

Przeczytaj również:  Burnbooster - Opinie i analiza produktu na odchudzanie

Kluczowym składnikiem Climea Forte jest wyciąg z nasion soi. Chociaż brzmi niepozornie ma niebagatelne znaczenie dla utrzymania dobrej kondycji kobiet w okresie przekwitania. Zwiększona podaż soi pozwala na dostarczenie większej ilości fitoestrogenów. Według przeprowadzonych badań kobiety, które w swojej diecie przyjmowały więcej soi miały mniejszy kłopot z uderzeniami gorąca oraz wahaniami nastroju. Co może być zaskakujące, istnieją dowody naukowe, które mówią, że spożycie soi przez kobiety zmniejsza szansę zapadnięcia na nowotwór śluzówki macicy oraz jajnika. Soja działa normalizująco na poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi. Soja jest tajemnicą kobiet w Japonii, które zwykle dużo łagodniej od Europejek i Amerykanek przechodzą przekwitanie. Japońska dieta jest bowiem bogata w soję, a więc dostarcza duże ilości izoflawonów (fitoestrogenów występujących w soi).

Skład Climea Forte obfituje w naturalne składniki. Kolejnym są nasiona lnu. Znane i cenione w medycynie ludowej oraz współczesnej, polecane przez dietetyków, o szerokim zastosowaniu. Kobiety w okresie menopauzy docenią w nich szczególnie zawartość liganów lnianych, czyli odmiany fitoestrogenów. Niezastąpione w przypadku chęci utrzymania równowagi emocjonalnej, obecne są w nasionach lnu, podobnie jak w soi oraz szyszkach chmielu. To już trzecia część składowa tego suplementu, która ma je w swojej charakterystyce. To jednak nie koniec dobroczynnych właściwości lnu. Docenią go szczególnie te panie, którym zależy na smukłej sylwetce. Nasiona lnu zmniejszają bowiem łaknienie, co prowadzi do zmniejszenia ilości spożywanych kalorii.

Witamina E od dziesięcioleci ma udowodnioną skuteczność w zapobieganiu uderzeniom gorąca. Przyjmowana regularnie może znacząco zmniejszyć te uciążliwe dolegliwości. Dodatkowo ma znakomite działanie przeciwutleniające, co pomaga w ochronie komórek przed wolnymi rodnikami. Witamina E pomaga zachować młodość na dłużej ponieważ chroni komórki przed nadmierną degeneracją. Pełni także inne funkcje, istotnie przyczyniając się do prawidłowej pracy układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego. Z czysto kobiecego punktu widzenia – bierze udział w rozwoju komórek jajowych i procesie owulacji, reguluje pracę jajników. Nieco bardziej prozaicznie, choć nie bez znaczenia – dba o dobrą kondycję skóry, również w okresie wzmożonej ekspozycji na promienie słoneczne.

Witaminy, minerały oraz naturalne suplementy, które Climea Forte ma w swoim składzie, w połączeniu z higieną codziennego życia oraz zbilansowaną dietą mogą przyczynić się do wyraźnego zwiększenia komfortu funkcjonowania w czasie okołomenopauzalnym. Potwierdzają to badania kliniczne oraz doświadczenia wielu użytkowniczek.

Przeczytaj również:  Dermonte – Opinie oraz efekty i cena – Uważaj na Oszustwo

Stosowanie Climea Forte

Preparat Climea Forte jest przeznaczony dla kobiet dojrzałych, które przechodzą menopauzę. Ten naturalny proces przekwitania dotyczy każdej kobiety, a przypada zwykle około 50 roku życia. Charakteryzuje się trwałym ustaniem menstruacji. Większość kobiet w tym czasie skarży się na uderzenia gorąca, nocne zimne poty, boryka się z wahaniami nastroju czy ogólnym rozdrażnieniem. Wszystkie te objawy świadczą o zaburzonej gospodarce hormonalnej, która jest spowodowana zmianami w pracy jajników. Odpowiednia suplementacja może wyraźnie złagodzić wszystkie z nich.

Stosowanie Climea Forte jest polecane szczególnie dla kobiet, u których wystąpiła już ostatnia miesiączka (a kolejna nie pojawiła się przez kolejne dwanaście miesięcy). To oznaka początku klimakterium. Należy pamiętać, że objawy menopauzy mogą pojawić się zdecydowanie wcześniej, choć jeszcze nie wiążą się z wygaśnięciem rozrodczej funkcji jajników. Już w wieku około 40. lat mogą pojawić się przykre i dokuczliwe dolegliwości (ten okres nazywany jest perimenopauzą).
Zalecane dawkowanie preparatu wynosi jedną tabletkę dwa razy dziennie.

Skład Climea Forte

Węglan wapnia, substancja wypełniająca: celuloza, izoflawony sojowe. substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, wyciąg z szyszek chmielu, bursztynian D-alfa-tokoferylu, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, siemię lniane mielone, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja glazurująca: hydroksypropyloceluloza, cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, barwniki: żółcień chinolinowa, żółcień pomarańczowa FCF, substancje glazumjące: wosk pszczeli i wosk carnauba.

Dwie tabletki (zalecana dzienna dawka dla osoby dorosłej) zawierają:

  • Wyciąg z nasion soi – 250 mg
  • w tym: Izoflawony – 100 mg
  • Wyciąg z szyszek chmielu – 60 mg
  • Nasiona lnu – 20 mg
  • Wapń – 800 mg 50% RWS
  • Witamina D3 50 µg (2000 j.m.), 1000% RWS
  • Witamina B6 2,8 mg, 200% RWS
  • Witamina E 12 mg ekwiwalentu alfa-tokoferolu, 100% RWS
  • Kwas foliowy 400 µg, 200% RWS

W składzie Climea Forte znajduje się wiele znanych i cenionych od dziesięcioleci naturalnych składników o potwierdzonym badaniami działaniu. Zostały one uzupełnione szczególnie istotnymi dla kobiet w okresie menopauzy witaminami i minerałami. Czyni to z niej konkurencyjną alternatywę dla podobnych suplementów dostępnych na rynku.

Cena Climea Forte

Ten suplement jest dostępny w bardzo konkurencyjnej ofercie. Cena Climea Forte oscyluje w okolicach 15 złotych za opakowanie, które wystarcza na dwa tygodnie stosowania. Wśród podobnych preparatów czyni to z niej jedną z najbardziej opłacalnych możliwości suplementacji w okresie przekwitania.

Gdzie kupić Climea Forte?

Jeśli nie wiesz gdzie kupić Climea Forte to prawdopodobnie wystarczy, gdy udasz się do najbliższej apteki stacjonarnej. To jeden z najlepiej dostępnych suplementów na rynku w swojej kategorii, popularnego polskiego koncernu farmaceutycznego Aflofarm. W nieco bardziej atrakcyjnych cenach oferują ją również liczne apteki internetowe. Zdarza się, że można kupić Climea Forte w dużych sieciach drogerii (na przykład Douglas lub Rossmann).

Przeczytaj również:  Colostrum - opinie i właściwości. Jakie najlepsze colostrum?

Skutki uboczne Climea Forte

Skutki uboczne Climea Forte mogą pojawić się w przypadku nadwrażliwości lub alergii na którykolwiek z jego składników. Objawami alergii na soję mogą być reakcje ze strony układu pokarmowego (biegunka, ból brzucha), oddechowego (astma) oraz reakcje skórne (egzema, pokrzywka). Podobnie uczulać mogą szyszki chmielu. W ich przypadku należy obserwować czy nie pojawia się również katar albo łzawienie. Producent przestrzega równocześnie przed użytkowaniem produktu dłużej niż sześć miesięcy bez konsultacji z lekarzem.

Producent przestrzega, aby nie korzystać z tego suplementu w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie należy również przekraczać zalecanej dziennej dawki spożycia.

Opinie Climea Forte

Produkt koncernu Aflofarm został przetestowany przez dziesiątki tysięcy kobiet w okresie przejściowym. Opinie Climea Forte są w związku z tym bardzo kompleksowe. Zdecydowana większość użytkowniczek tego suplementu jest zadowolona z jego stosowania i szybko odczuła pozytywne efekty wprowadzenia go do swojej diety. Wśród najczęściej wymienianych zalet pojawia się redukcja uderzeń gorąca oraz zimnych potów podczas snu.

Użytkowniczki chwalą sobie, że Climea Forte pozwoliła im na powrót do komfortowego funkcjonowania w codziennym życiu, a większość z nich zdecydowała się na zakup więcej niż jednego opakowania. Nie bez znaczenia jest również niska cena, która pozwala na zaopatrzenie się w ten suplement diety bez zbędnych wyrzeczeń.

Przypadki, kiedy preparat nie dał pożądanych efektów są wyjątkowo rzadkie i najczęściej nie obejmują wszystkich objawów, ale na przykład niesatysfakcjonującą redukcję uderzeń gorąca.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *