Dulsevia – Opinie oraz efekty i cena. Gdzie kupić?

Zaburzenia psychiczne, wydają się niegroźne, gdyż nie powodują bezpośredniego zagrożenia, mogą jednak powodować znaczny dyskomfort i obniżać poziom zadowolenia z życia. Znamy wiele chorób i niedyspozycji psychicznych, o różnym stopniu nasilenia, które z różną siłą oddziaływają na nas destruktywnie.

Na szczęście mamy do dyspozycji Dulsevia, lek, który rozwiąże wiele naszych problemów bez pomocy z zewnątrz. A oto najczęściej spotykane problemy:

 • zaburzenia lękowe – dla tej grupy zaburzeń charakterystyczne jest występowanie znacznego poczucia lęku bądź strachu. Lęk występuje jako obawa o przebieg wydarzeń przyszłych, natomiast strach jest odniesieniem do teraźniejszości. Przyczyną występowania lęków jest połączenie uwarunkowań genetycznych i czynników środowiskowych. Czynnikami ryzyka mogą być: molestowanie w dzieciństwie, dziedziczne choroby psychiczne lub ubóstwo materialne.
 • depresja – zespół głębokiego i długotrwałego obniżenia nastroju charakteryzujący się: przygnębieniem, niską samooceną, brakiem wiary w swoje możliwości, poczuciem winy bez powodu , pesymizmem, niezdolnością do przeżywania przyjemności, spowolnieniem psychoruchowym, zaburzeniem rytmu dobowego, bezsennością, lub nadmierną sennością lub zmniejszeniem apetytu bądź jego wzmożeniem.
 • dolegliwości bólowe w neuropatii cukrzycowej – przewlekłe powikłanie cukrzycy wywołane działaniem zbyt wysokiego poziomu glukozy i innych czynników na układ nerwowy. Charakteryzuje się bolesnymi skurczami mięśni i gwałtownymi, ostrymi napadami bólu.

Efekty Dulsevia

Dulsevia opinieW przypadku pacjentów cierpiących na depresję lub stany lękowe Dulsevia rozpoczyna działanie po 2 tygodniach regularnego zażywania. Jednak pierwsze zauważalne efekty widoczne są od 2 do 4 tygodni. Jeśli po tym okresie nie nastąpi poprawa, należy zasięgnąć porady lekarza. Także lekarz powinien zadecydować o przerwaniu bądź kontynuacji leczenia w przypadku poprawy. U pacjentów z neuropatią cukrzycową poprawa może nastąpić po kilku tygodniach. Jeśli nie nastąpi po 2 miesiącach, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład Dulsevia

Substancja czynna

 • chlorowodorek duloksetyny
  jest związkiem organicznym, inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Stosowany w leczeniu depresji, zespołu lęku uogólnionego, bólu w neuropatii cukrzycowej i fibromialgii.

Substancje pomocnicze

 • hypromeloza (łac. hypromellosum) – organiczny związek chemiczny, pochodna celulozy, stosowana jako lek zwilżający.
 • skrobia kukurydziana – jest stosowana jako środek wiążący, dezintegrujący i środek zwiększający lepkość, w lekach i witaminach.
 • sacharoza – w przemyśle farmaceutycznym stosowana jest jako substancja słodząca, szczególnie w przypadku leków do ssania i syropów. Substancja poprawia smak w wielu preparatów farmaceutycznych.
 • cytrynian treietylu – jest estrem kwasu cytrynowego. W przemyśle farmaceutycznym jest stosowany jako środek do powlekania i plastyfikacji.
 • talk – substancja mineralna zmniejszająca tarcie, ułatwiająca umieszczenie leku w kapsułce.
Przeczytaj również:  Dermonte – Opinie oraz efekty i cena – Uważaj na Oszustwo

Osłonka kapsułki

 • żelatyna – polimer służący do sporządzania osłonek kapsułek żelatynowych.
 • indygotyna – barwnik uzyskiwany ze sproszkowanych liści indygowca barwierskiego nazywany jest „indygo”. Jest niebieskim barwnikiem spożywczym.
 • dwutlenek tytanu – nadaje osłonce atrakcyjną, białą barwę, stosowany jako pigment.
 • czarny tlenek żelaza – pigment matowy, nadający intensywny czarny kolor.
 • szelak – jest naturalną żywicą zmieszaną z woskiem, opóźnia rozpad kapsułki leku w przewodzie pokarmowym.
 • kapsułkach Dulsevia 60 mg tlenek żelaza żółty – żółty barwnik dodawany, aby odróżnić lek o dawce 60 i 30 mg.

Stosowanie Dulsevia

Dulsevia jest lekiem recepturowym stosowanym z polecenia lekarza i nigdy nie wolno go stosować na własną rękę, samowolnie zmieniać dawki, ani przerywać kuracji bez porozumienia z lekarzem, który lek przepisał. Lek przyjmowany jest doustnie, a dawka ustalana jest przez lekarza prowadzącego indywidualnie do pacjenta i zależnie od wskazań:

 • depresja – zwykle dawka preparatu Dulsevia wynosi 60 mg dziennie, może jednak zostać zmieniona przez lekarza indywidualnie do potrzeb pacjenta. Kapsułki stosowane są raz na dobę, podczas posiłków lub między posiłkami. Badania kliniczne dowiodły, że maksymalną dawką może być 120 mg na dobę. Odpowiedź następuje zwykle 2 do 4 tygodni stosowania. Po utrwaleniu odpowiedzi zalecane jest kontynuowanie terapii przez kilka miesięcy, aby zapobiec nawrotom. W przypadku stwierdzenia dużej depresji z nawrotami należy rozważyć dalsze, kilkumiesięczne leczenie.
 • ból w neuropatii cukrzycowej – dawka początkowa, a także zalecana dawka podtrzymująca wynosi 60 mg raz na dobę. Lek może być przyjmowany podczas posiłku lub między posiłkami. Bezpieczna dawka wynosi nie więcej niż 120 mg w ciągu doby. Ponieważ stężenie substancji aktywnej w osoczu krwi wykazuje dużą zmienność, dlatego zwiększenie dawki ponad 60 mg w ciągu doby, u niektórych pacjentów może przynieść pozytywne rezultaty. Odpowiedź kliniczną ocenia się po 2 miesiącach kuracji. Jeżeli jest ona niezadawalająca, osiągnięcie lepszych wyników staje się mało prawdopodobne.
 • zaburzenia lękowe uogólnione – zwykle dawka początkowa wynosi 30 mg w ciągu doby, a następnie jest zwiększana do 60 mg w ciągu doby. Maksymalna dawka Dulsevia wynosi 120 mg w ciągu doby. Dawka zwiększana jest do maksymalnej w zależności od postępów w leczeniu. U pacjentów ze współistniejącymi dużymi zaburzeniami depresyjnymi zalecana jest dawka początkowa o wartości 60 mg w ciągu doby. U pacjentów, u których nie uzyskano dostatecznej odpowiedzi klinicznej przy leczeniu dawką 60 mg, należy rozważyć zastosowanie dawki 90 lub 120 mg. Po uzyskaniu zadowalającej odpowiedzi klinicznej zalecane jest kontynuowanie terapii przez kilka miesięcy, aby zapobiec nawrotom choroby.
Przeczytaj również:  Delislim – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Należy ściśle przestrzegać przepisanej dawki leku. Przedawkowanie może być niebezpieczne i należy powiadomić lekarza w razie wystąpienia objawów takich jak:

 • nudności,
 • zespół serotoninowy,
 • drgawki,
 • przyspieszona akcja serca,
 • senność lub śpiączka.

Skutki uboczne Dulsevia

Jak każdy lek, także Dulsevia może powodować skutki uboczne. Producent podaje nawet kilkadziesiąt objawów skutków ubocznych, pogrupowanych w zależności od częstotliwości występowania. Do objawów pojawiających się najczęściej należą: problemy natury psychicznej, dolegliwości ze strony układu pokarmowego i bóle mięśni. Ponadto u niektórych pacjentów poniżej 18 roku życia zauważono spadek masy ciała. Skutkiem ubocznym, który występuje najrzadziej i odnotowano go u nie więcej niż 1 na 10 000 osób, pojawiło się zapalenie naczyń krwionośnych skóry.

Prowadzenie samochodu i obsługa maszyn

Pacjent stosujący Dulsevia nie powinien prowadzić ani obsługiać pojazdów mechanicznych, aż pozna swoją reakcję na lek. Przyjmowanie Dulsevia może być przyczyną wydłużenia czasu reakcji, zawrotów głowy i senności.

Środki ostrożności

W trakcie kuracji Dulsevia należy zachować ostrości w spożywaniu alkoholu. Nadmierne spożywanie alkoholu i przyjmowanie leku może być przyczyną ciężkiego uszkodzenia wątroby. Kobiety w ciąży lub planujące posiadania dziecka, a także w okresie karmienia, powinny rozważyć ryzyko przyjmowania Dulsevia po konsultacji z lekarzem. Preparat może spowodować stan ciężkiego nadciśnienia płucnego u dziecka. Substancję czynną zawartą w Dulsevia mogą zawierać inne leki. Nie wskazane jest branie więcej niż jednego leku zawierającego duloksetynę. Dulsevia może wchodzić w interakcję z innymi lekami, a w szczególności:

 • leki nasenne, silne leki przeciwbólowe, leki przeciwhistaminowe, leki przeciwpsychotyczne,
 • doustne leki przeciwzakrzepowe
 • preparaty zwiększające stężenie serotoniny

Przeciwwskazania Dulsevia

Nadwrażliwość na substancję aktywną lub jakikolwiek składnik leku. Przeciwwskazaniem są także choroby wątroby i zaburzenia czynności nerek. Powinno także zostać skontrolowane ciśnienie tętnicze ze względu na ryzyko powstania choroby nadciśnieniowej. Przeciwwskazaniem jest także stosowanie innych leków zawierających duloksetynę.

Odstawienie Dulsevia

Dulsevia może być lekiem uzależniającym i nie należy przerywać stosowania leku bez porozumienia z lekarzem, nawet wtedy, gdy pacjent zauważy u siebie poprawę. Jeśli decyzją lekarza lek ma zostać odstawiony, należy to zrobić w ciągu 2 tygodni, stopniowo zmniejszając dawkę. Nagłe odstawienie leku może być przyczyną wielu nieprzyjemnych reakcji takich jak:

 • zaburzenia snu: nadmierną senność lub bezsenność
 • bóle mięśni, drżenie, mrowienie
 • bóle i zawroty głowy
 • zaburzenia układu pokarmowego: nudności, wymioty, biegunka
 • lęk, niepokój, pobudzenie, zmęczenie
 • nadmierna potliwość

Powyższe dolegliwości zwykle znikają samoczynnie w przeciągu kilku dni.

Przeczytaj również:  CBD a pielęgnacja skóry

Opinie Dulsevia

Opinie o Dulsevia są dobre i bardzo dobre. Na forach internetowych wypowiadają się pacjenci, którzy odzyskali zdrowie dzięki stosowaniu leku. Także specjaliści mają o Dulsevia dobrą opinię i chętnie przepisują lek, jeśli zaistnieją wskazania. Wiele stron internetowych zawiera możliwość zadawania pytań na temat leku, na które odpowiadają specjaliści, właśnie tam znajdziemy najwięcej pozytywnych opinii o leku. Oczywiście zawsze znajdzie się pewien procent pacjentów niezadowolonych, ale wynika to z faktu, że nie stosowali się do zaleceń zawartych w ulotce dołączonej do leku, lub spodziewali się efektów w zbyt krótkim czasie.

Cena Dulsevia

Dulsevia jest lekiem refundowanym przez Ministerstwo Zdrowia, a podane ceny są orientacyjne i zależą od miejsca, w którym dokonujemy zakupu.

 • Dulsevia kapsułki dojelitowe twarde 30 mg; 28 kaps. 15,76 zł, po refundacji 6,21 zł.
 • Dulsevia kapsułki dojelitowe twarde; 30 mg; 56 kaps. 29,99 zł po refundacji 10,89 zł.
 • Dulsevia kapsułki dojelitowe twarde; 60 mg; 28 kaps. 29,91 zł, po refundacji 10,81 zł.
 • Dulsevia kapsułki dojelitowe twarde; 60 mg; 56 kaps. 57,06 zł, po refundacji 18,86 zł.

Aby kupić lek w najlepszej cenie, można skorzystać z internetowych porównywarek cen, a czasami na portalach można znaleźć ofertę z darmową dostawą do domu lub możliwością odebranie leku we wskazanej aptece.

Gdzie kupić Dulsevia?

Dulsevia jest lekiem ogólnie dostępnym w aptekach na terenie całego kraju. Ponieważ można go kupić wyłącznie na podstawie recepty, musisz mieć ten dokument. Wygodną formą jest e-recepta, dostępna przez internet. Wypełniasz kilka rubryk i nie musisz chodzić do przychodni, stać w kolejce do rejestracji, a następnie w kolejce do lekarza. W aptece podajesz tylko 4 cyfrowy kod recepty i gotowe. Nigdy nie należy kupować leku za pomocą portali handlowych typu Allegro, czy eBuy. Łatwo wówczas trafić na tzw. zamiennik lub podróbkę. Taki lek może kusić niższą ceną, ale nie będzie spełniał standardów, które zapewnia producent, lub wcale nie będzie działał.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *