Żeń-szeń na potencję

Czy żeń-szeń rzeczywiście pomaga w problemach z potencją? A co tak naprawdę oznacza potencja? Samo słowo potencja pochodzi z języka łacińskiego i oznacza zdolność, moc lub siłę. Potencja to zdolność do odbycia stosunku płciowego z penisem w stanie wzwodu i utrzymania wzwodu podczas stosunku płciowego. Potencja jest również nazywana zdolnością erekcyjną lub zdolnością do erekcji.

Podniecenie seksualne uruchamia łańcuch reakcji chemicznych, które prowadzą do erekcji prącia. Kiedy mężczyzna jest podniecony, zwiększa się przepływ krwi do tkanki erekcyjnej penisa. Zwiększony przepływ krwi powoduje zwężenie żył w penisie i krew nie może już odpływać. Uważa się, że żeń-szeń jest skuteczny w utrzymaniu zdrowych funkcji erekcji, co omówimy bardziej szczegółowo poniżej.

Żeń-szeń na większą męskość

Zaburzenia erekcji to wciąż temat tabu we współczesnym społeczeństwie. Wiele osób boi się pójść do lekarza, mimo że impotencja dotyka wielu mężczyzn. Dlatego też coraz więcej osób, głównie mężczyzn, sięga po leki ziołowe, ponieważ są one dostępne bez recepty.

Wykazano, że żeń-szeń poprawia potencję. Można ją kupić i zażywać na wiele różnych sposobów. Jednak przed zażyciem któregokolwiek z nich należy skonsultować się z lekarzem w sprawie ich stosowania. Istnieją na przykład schorzenia, w których nie należy stosować suplementów żeń-szenia.

Najważniejsze fakty w skrócie

W przypadku długotrwałych problemów z potencją należy skonsultować się z lekarzem. Może on wyjaśnić przyczynę. Impotencja może mieć przyczyny zarówno psychiczne, jak i fizyczne.
W zależności od przyczyny zaburzeń erekcji można zaproponować odpowiednie leczenie. W przypadku zaburzeń erekcji środki ziołowe są również odpowiednie do zwiększenia potencji.
Żeń-szeń jest produktem naturalnym, który, jak wykazano, poprawia potencję. W zależności od preferencji, można ją przyjmować w postaci proszku, herbaty, kapsułek lub kremu.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Przyczyny zaburzeń erekcji mogą być fizyczne, ale także psychologiczne. Zwłaszcza w młodym wieku problemy z erekcją wynikają z przyczyn psychologicznych. Należą do nich stres, depresja, stresujące wydarzenia lub stany lękowe i stres.

Jednak najczęstszą przyczyną impotencji są przyczyny fizyczne. Do czynników negatywnie wpływających na potencję należą: palenie tytoniu, brak ruchu, otyłość i zwiększone spożycie alkoholu. Ten niezdrowy tryb życia może również objawiać się uszkodzeniem naczyń krwionośnych, na co żeń-szeń często może pomóc.

Przeczytaj również:  Alkotox krople – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Kiedy i u kogo warto stosować leki zwiększające potencję?

Jeśli problemy z erekcją utrzymują się przez kilka miesięcy, zaleca się wizytę u urologa. Specjalista może wyjaśnić dokładne przyczyny i rozpocząć odpowiednie leczenie. Podczas badania, w celu znalezienia przyczyny objawów, bada się tkankę erekcyjną, drogi nerwowe w penisie oraz poziom testosteronu.

Szczegółowa rozmowa na temat aktualnej sytuacji życiowej może dostarczyć informacji o tym, czy istnieje problem psychologiczny. W zależności od diagnozy lekarz może przepisać leki lub skierować pacjenta do innego specjalisty, np. psychoterapeuty lub neurologa.

Jeśli problem wynika z niskiego poziomu testosteronu, zalecane jest odpowiednie leczenie hormonalne. Produkty zawierające żeń-szeń często przynoszą ulgę i mają mniej skutków ubocznych niż tradycyjne leki.

Jaka jest rola męskiej potencji?

Funkcja erekcji ma cel ewolucyjny: służy reprodukcji. Wzwód penisa jest konieczny, aby plemniki mogły przedostać się przez ścianki pochwy kobiety. Ze względu na swoje właściwości zwiększające potencję żeń-szeń był od wieków stosowany przez ludy pierwotne i lekarzy.

Jaką rolę odgrywa żeń-szeń w zwiększaniu potencji?

Bogata w witaminy bulwa korzeniowa jest jednym z najbardziej popularnych w Azji produktów wspomagających zdrowie i leczących różne choroby. Istnieją odmiany koreańskie, amerykańskie i syberyjskie tej rośliny. Najbardziej znany jest koreański podgatunek bulwy, zwany Panaxginseng.

Wykazano, że spośród tych odmian żeń-szeń prawdziwy (Panaxginseng) jest najbardziej skuteczny w poprawianiu funkcjonowania mózgu, łagodzeniu bólu i zapobieganiu nowotworom.

Skąd mam wiedzieć, że mam problem z potencją?

Przeciwieństwem potencji jest impotencja. Jest to sytuacja, w której mężczyzna nie może utrzymać erekcji w celu odbycia stosunku płciowego lub w ogóle nie może uzyskać erekcji. Nazywa się to również zaburzeniami erekcji.

Objawy zaburzeń erekcji polegają na tym, że mężczyźnie nie udaje się uzyskać wzwodu w ponad dwóch trzecich prób. Penis pozostaje zwiotczały, wsuwa się zbyt szybko lub nie jest wystarczająco twardy. Regularne przyjmowanie żeń-szenia może temu przeciwdziałać.

O czym należy pamiętać, przyjmując preparaty z żeń-szenia na zaburzenia erekcji?

Panax ginseng zawiera wiele aktywnych składników. Jeśli tylko dzienna dawka nie jest przekraczana przez dłuższy czas, działania niepożądane są minimalne. Jednak niewłaściwie stosowany może powodować bezsenność, bóle i zawroty głowy, wysokie ciśnienie krwi oraz problemy trawienne.

Żeń-szeń ma również działanie przeciwzakrzepowe, co może prowadzić do wydłużenia czasu krwawienia z ran. Dlatego należy zawsze wcześniej wykluczyć przeciwwskazania.

Jak żeń-szeń wpływa na funkcje erekcji?

Ta szczególna bulwa jest rośliną zielną, która zawiera różne związki chemiczne. Dlatego też zidentyfikowano składniki farmakologiczne związane z wpływem żeń-szenia na zaburzenia erekcji, aby wyjaśnić mechanizm działania.

W Panaxginseng głównymi składnikami aktywnymi są ginsenozydy. Po pierwsze, zawarte w nim ginsenozydy promują uwalnianie śródbłonkowego tlenku azotu, który ma bezpośredni wpływ na zaburzenia erekcji poprzez powodowanie rozluźnienia mięśni gładkich tkanki erekcyjnej.

Przeczytaj również:  Fleboxin to Oszustwo? Opinie i Efekty?

Po drugie, zioło to może poprawić czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, takie jak nadciśnienie, hiperglikemia i hiperlipidemia, które są uważane za ważne czynniki ryzyka impotencji.

Ponadto żeń-szeń jest naturalnym środkiem pobudzającym seksualnie, którego działanie wynika z regulacji podniecenia seksualnego i zwiększenia energii fizycznej. I wreszcie, co nie mniej ważne, ten wszechstronny środek ma działanie antystresowe. Przyczyną impotencji może być także stres psychologiczny.

Bulwa o właściwościach prozdrowotnych ma następujące pozytywne działanie:

  • Sygnalizuje aktywację erekcji i poprawia funkcje erekcyjne
  • Poprawia czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego
  • Zapewnia energię
  • Zmniejsza stres

Które produkty z żeń-szenia są odpowiednie jako środki wspomagające funkcje seksualne?

Roślinę leczniczą dzieli się zazwyczaj na trzy różne rodzaje, w zależności od sposobu jej przetwarzania: świeżą bulwę (poniżej 4 lat), żeń-szeń biały (4-6 lat i suszony po obraniu) oraz czerwoną wersję bulwy (zbieraną w wieku 6 lat, gotowaną na parze i suszoną).

Dlatego suplement diety jest dostępny w postaci proszku, kapsułek, przypraw lub herbaty. Można je spożywać na surowo, gotowane lub smażone. W zależności od przeznaczenia, żeń-szeń jest spożywany w różnych postaciach. Preparat w postaci kremu jest stosowany w przypadku przedwczesnego wytrysku.

Aby zwiększyć skuteczność działania, zaleca się stosowanie korzenia w postaci proszku lub kapsułek. Średnia dawka dzienna wynosi od jednego do dwóch gramów i powinna być przyjmowana rano, ponieważ przeciwdziała zmęczeniu i może powodować problemy z zasypianiem.

Jakie są alternatywy dla produktów z żeń-szeniem?

Jeśli naturalne metody leczenia nie odpowiadają pacjentowi lub nie może on przyjmować żeń-szenia ze względu na inne schorzenia, istnieją inne sposoby na pozbycie się impotencji. Dostępne są różne opcje leczenia, od leków po zabiegi chirurgiczne.

  • Leki: Najbardziej znanym lekiem zwiększającym potencję jest Viagra. Jest to inhibitor PDE-5 (inhibitor fosfodiesterazy), który wysyła sygnał rozluźniający mięśnie jelita grubego, co powoduje dłuższą i twardszą erekcję.
  • Inhibitory PDE-5 nie są afrodyzjakami i nie zwiększają pożądania seksualnego. Wymagają one recepty i nie powinny być stosowane u osób z chorobami układu krążenia.
  • Zastrzyki: Leczenie impotencji za pomocą iniekcji jest stosowane z powodzeniem od wielu lat. Umożliwia mężczyznom z zaburzeniami erekcji osiągnięcie erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.
  • Środki chirurgiczne: Dzięki temu mężczyźni z poważnymi zaburzeniami erekcji mogą uzyskać penisa, który jest wystarczająco wzwiedziony, aby odbyć stosunek płciowy. Jednak w przypadku tego typu operacji zawsze istnieje ryzyko trwałych ograniczeń, dlatego najpierw należy wypróbować żeń-szeń lub inne naturalne metody.
  • Pomoce mechaniczne: Ta metoda jest odpowiednia dla mężczyzn, którzy cierpią na okresowe lub przewlekłe zaburzenia erekcji. Pomoce mechaniczne obejmują pompkę do penisa. Działania niepożądane, takie jak sporadyczne drętwienie, ból, zasinienie penisa lub wybroczyny, występują rzadko.
  • Psychoterapia: W stresującym okresie życia lub jeśli istnieją inne czynniki psychologiczne powodujące impotencję, udanie się do specjalisty w dziedzinie psychoterapii lub podobnej jest zawsze rozsądnym sposobem leczenia zaburzeń erekcji.
Przeczytaj również:  Kapsułki Omega 3 - właściwości. Jakie najlepsze kapsułki Omega-3?

Czy kobiety mogą przyjmować żeń-szeń, aby zwiększyć swoją potencję?

Uważa się również, że bulwa korzenia zwiększa przepływ krwi do żeńskich narządów rozrodczych, co oznacza, że ma podobne działanie jak w przypadku mężczyzn. Jednak badania na ten temat nie są jeszcze w pełni rozstrzygające. Jeśli kobiety chcą przyjmować żeń-szeń w celu zwiększenia popędu płciowego, powinny najpierw skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne skutki uboczne lub przeciwwskazania.

Jak skuteczny jest żeń-szeń w zwiększaniu potencji?

Badanie z zastosowaniem żeń-szenia Panax ginseng wykazało, że poprawia on funkcje seksualne u mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Możliwe mechanizmy działania żeń-szenia czerwonego to efekty hormonalne podobne do tych, jakie wywołuje testosteron.

W niektórych badaniach przyjrzano się bliżej mechanizmowi działania bulwy na potencję. Inne badania wykazały, że żeń-szeń czerwony może powodować rozluźnienie mięśni gładkich w ciałach jamistych prącia poprzez tlenek azotu. Tlenek azotu reguluje przepływ krwi.

Wykazano, że ginsenozydy, uważane za główne składniki aktywne czerwonego żeń-szenia, wywołują zależne od dawki rozluźnienie mięśni gładkich prącia u królików poprzez zwiększenie uwalniania tlenku azotu. Aby w pełni zrozumieć mechanizmy działania czerwonych podgatunków bulwy, konieczne są dalsze badania podstawowe.

Podsumowanie

Korzeń żeń-szenia zawiera liczne mechanizmy działania, które są korzystne dla organizmu. Na impotencję najlepiej działa koreański rodzaj bulwy. Przy zakupie należy upewnić się, że dany korzeń jest dobrej jakości. Ta tradycyjna roślina lecznicza okazała się dobrym substytutem leków w przypadku łagodnych zaburzeń erekcji.

Nie należy jednak przyjmować preparatów z żeń-szenia bez zalecenia lekarza, ponieważ niewłaściwe dawkowanie może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Należy zacząć od małych dawek, a następnie powoli je zwiększać. Podsumowując, żeń-szeń jest jednak bardzo dobrym suplementem. Inne właściwości żeń-szenia dostępne są też pod adresem https://www.medicalnewstoday.com/articles/262982 oraz na https://www.healthline.com/nutrition/ginseng-benefits pod którym udostępniono inne dane w tym badania.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *