Mysimba – opinie, skład, cena, gdzie kupić?
Otyłość to bardzo niebezpieczna choroba cywilizacyjna. Żyjemy w czasach, gdzie mamy dowolną ilość pokarmu na wyciągnięcie ręki. W Europie w ciągu ostatnich 20 lat, jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, liczba ludzi otyłych potroiła się. Według badań przeprowadzonych przez Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywnościowego w 2016 ponad ¼ Polaków cierpi na otyłość.
Dzieje się tak, ponieważ ludzie są coraz bardziej wygodni i chcą ułatwiać i mechanizować sobie życie. Mało komu chce się pójść do sklepu na nogach, skoro ma samochód, którym może podjechać i załatwić sprawę szybciej. Otyłość powinno się jak najszybciej leczyć i nie można jej lekceważyć i uważać jako błahostkę. Nie jest to jak niektórym się wydaje troszkę tłuszczyku, tylko wstęp do poważnych chorób takich jak:
- stany przedcukrzycowe
- insulinooporność
- nadciśnienie tętnicze
- zaburzenia hormonalne
- nieprawidłowości w funkcjonowaniu nerek
- nowotwory
Spis treści
Czym jest Mysimba?
Mysimba jest to lek w formie tabletek, o przedłużonym działaniu. Jest stworzony z myślą o osobach nadmiernie otyłych. Mysimbe możemy nabyć bez recepty na dodatek nie podlega on refundacji. Jego złożony skład w którym zastosowano dwie substancje czynne: chlorowodorek naltreksonu oraz chlorowodorek buprioprionu sprawia, że jest on wysoce skutecznym lekiem na otyłość.
- Wykazuje działanie ośrodkowe. Substancje czynne preparatu oddziałują wzajemnie na siebie.
- Oba te składniki połączone ze sobą hamują mechanizmy neurochemiczne, które są odpowiedzialne za uczucie łaknienia.
- Obie te substancje wykazują działanie na jądro łukowate podwzgórza oraz obszar mezolimbiczny.
Efekty Mysimba
Mysimba ogranicza głód, daje efekt sytości. Dzięki takiemu działaniu nawet najbardziej łakomi klienci szybko tracą zbędne kilogramy na wadze. Optymalne, zdrowe tempo obniżenia masy ciała to od 0,5 kilograma do 1 kilograma na tydzień; warto kontrolować na bieżąco swoją wagę żeby nie chudnąć zbyt szybko. Najczęściej na początku tempo utraty kilogramów jest szybsze, zwalnia dopiero w kolejnych miesiącach, dzieje się tak, że na początku głownie z naszego organizmu schodzą nadmiary wody. Musimy pamiętać, że każdy organizm jest innym i nie możemy sugerować się efektami innych osób. Pacjenci borykają się z różnymi problemami oraz schorzeniami, dlatego nie można zestawiać się w jednakowy sposób.
Również bardzo duży wpływ na efekt kuracji ma motywacja pacjenta
Osoby, które zdecydowały się na przyjęcie tego preparatu powinny pamiętać, aby regularnie przyjmować tabletki o określonych porach w ciągu dnia, dodatkowo muszą przestrzegać zaleceń dietetycznych oraz zwiększyć swoją aktywność fizyczną.
Niestety same tabletki nie sprawią, że schudniemy. Podstawą powinna być dieta i aktywność ruchowa w ciągu dnia. Dopiero działanie tych 3 czynników, pozytywnie wpłynie na nasz postęp w redukowaniu wagi i zapewni długotrwałe efekty.
Warto dodać, że jeżeli po upływie 16 tygodni od rozpoczęcia przyjmowania leku Mysimba, masa ciała u danej osoby nie uległa obniżeniu, o co najmniej 5 procent masy ciała należy zaprzestać stosować mysimba i udać się jak najszybciej do specjalisty.
Stosowanie Mysimba
Tabletki Mysimba są przeznaczone tylko dla dorosłych. Tabletki przyjmuje się doustnie, popijając dużą ilością wody. Początkowo musimy przyzwyczaić organizm do leku, minimalizuje to ewentualne skutki uboczne. Przez 4 tygodnie zwiększamy podaż Mysimba w następującym schemacie:
- 1 tydzień kuracji: 1 tabletka dziennie, 1 tabletka rano;
- 2 tydzień: 2 tabletki dziennie, a wiec 1 tabletka rano oraz 1 tabletka wieczorem;
- 3 tydzień: 3 tabletki dziennie, a więc 2 tabletki rano oraz 1 tabletka wieczorem;
- 4 tydzień: 4 tabletki dziennie, a więc 2 tabletki rano oraz 2 tabletki wieczorem.
Po czwartym tygodniu dawka leku, Mysimba jest maksymalną, dobową dawką, jaką może przyjąć pacjent. Po 4 tygodniu terapię należy kontynuować jeszcze przez 16 tygodni. Po kuracji lekarz określi czy zastosowanie leku było skuteczne.
Musisz pamiętać by nie przekraczać zalecanej dawki 2 tabletek dziennie może się to wiązać z różnymi skutkami ubocznymi.
Skład Mysimba
1 tabletka Mysimba zawiera:
- 8 mg chlorowodorku naltreksonu, co odpowiada 7,2 mg naltreksonu,
- 90 mg chlorowodorku bupropionu, co odpowiada 78 mg bupropionu.
Substancje pomocnicze w rdzeniu tabletki:
- celuloza mikrokrystaliczna,
- hydroksypropyloceluloza,
- laktoza bezwodna,
- laktoza jednowodna,
- cysteiny chlorowodorek,
- krospowidon,
- magnezu stearynian,
- hypromeloza,
- disodu edetynian,
- krzemionka koloidalna,
- lak aluminiowy indygotyny E132.
Nstomiast w skład otoczki tabletki wchodzi:
- alkohol poliwinylowy,
- dwutlenek tytanu E171,
- makrogol 3350,
- talk
- lak aluminiowy indygotyny E132.
Tabletki są pakowane po 28 oraz 112 sztuk. Mysimba jest tabletką o przedłużonym uwalnianiu, oznacza to że substancje czynne leku przedostają się do organizmu pacjenta powoli, stopniowo i utrzymują się na dłużej, by ten nie czuł łaknienia.
Skutki uboczne Mysimba
Mysimba niestety nie jest naturalnym produktem. Jak każdy syntetyczny produkt, o wysokiej skuteczności działania wykazuje wiele skutków ubocznych. Pamiętajmy, że każde niepokojące objawy natychmiast należy skonsultować ze specjalistą i w razie potrzeby przerwać kuracje.
Niepokojące objawy to: reakcje alergiczne takie jak:
- wysypka;
- swędzenie skóry;
- obrzęk gardła/języka/warg/ twarzy;
- trudności z połykaniem lub oddychaniem;
- zawroty głowy;
- gorączka;
- bóle mięśni i stawów.
Do niepożądanych działań pojawiających się najczęściej aż u 1 na 10 osób, zaliczamy:
- mdłości oraz wymioty;
- bóle w okolicy brzucha;
- zaparcia;
- bóle głowy;
- trudności w zasypianiu;
- lęki;
- bóle stawowe oraz mięśniowe.
Do działań niepożądanych, występujących bardzo rzadko u mniej niż 1 na 10 osób, możemy wyróżnić:
- zmniejszenie liczby limfocytów;
- pojawienie się zawrotów głowy lub uczucia roztrzęsienia;
- przypływ energii;
- szybkie zmiany nastoju;
- gorączkę;
- utrata apetytu oraz zmiany w odczuwaniu smaku posiłków;
- biegunka; suchość w jamie ustnej oraz ból zębów;
- problemy z koncentracją;
- uczucie znużenia;
- pojawienie się szumów w uszach;
- przyśpieszenie bicia serca;
- uderzenia gorąca;
- suchość oczu;
- nadmierne pocenie się;
- wypadanie włosów;
- zmiany alergiczne na ciele.
Wyróżnić możemy jeszcze jedne skutki uboczne, które występują mniej niż u 1 na 100 osób są to między innymi pojawienie się: opryszczki wargowej; swędzenia i pieczenia skóry; łuszczenia skóry pomiędzy palcami u stóp; utrata apetytu oraz odwodnienie; zwiększonego łaknienia oraz zwiększenie masy ciała; napadowej zmiany nastoju; utraty zainteresowania seksem; drżenia kończyn; zaburzenia równowagi.
O reszcie skutków ubocznych można przeczytać na ulotce produktu dołączonej do opakowania.
Nie należy również stosować leku Mysimba z alkoholem.
Ranking produktów na Odchudzanie - Czerwiec 2023 r.
Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.
Ostatnia aktualizacja rankingu: 28.08.2024
Opinie Mysimba
Opinie Mysimby są różne. Sporo osób skarży się na skutki uboczne tego leku. Potwierdzają się mdłości, bóle głowy, wymioty, suchość w ustach. Jedni przechodzą kuracje tym lekiem lepiej drudzy gorzej. Skuteczność oceniają na wysoką, jednak kosztem skutków ubocznych.
Jedna z osób pisze:
Mysimbe, przepisał mi endokrynolog, jestem po operacji bariatrycznej w 2016 przy wzroście 166 cm ważyłam 96 kg schudłam do wagi 72 kg i stop. Mimo przestrzegania diety i dość dużego wysiłku rezultaty słabiutkie. Lekarz stwierdziła, że taki urok organizmu. 3 tygodnie temu lekarz endokrynolog przepisał Mysimb schodzę z wagi 78 kg- udało mi się zgubić w 3 kg. Widzę waga spada efekty uboczne są: jestem trochę otępiała, sporadyczne wymioty raczej po posiłku – są to niewielkie porcje występuje niechęć do jedzenia, słodyczy 0, i lekkie uczucie ciężkości w klatce piersiowej- tutaj lekarz zalecił zmniejszenie dawki w 3 tygodniu do 1 rano i 1 wieczorem. Mażę o wadze 67 kg. tyle wystarczy :0). Trzymam kciuki za wszystkich walczących z nadprogramowymi kg.
Inna pacjentka pisze:
Brałam to około 2 lata temu . W dwa miesiące schudłam 21 kilo , nie chciało się jeść więc łatwiej z wykluczeniem nie których rzeczy z diety. Oczywiście starałam się jeść dużo warzyw. Wzięłam tylko jedno opakowanie i zaznaczam ,że nie zwiększyłam dawek. Brałam jedną tabletkę dziennie , był efekt więc nie było potrzeby. Schudłam., a dzięki temu jedno opakowanie starczyło na dłużej. Polecam lek ,nie miałam skutków ubocznych. Z czasem oczywiście wróciłam do starych nawyków i po 2 latach przybrałam 10 kilo. Od jutra stosuje znowu, zobaczymy czy tym razem też się uda. Pozdrawiam.
Okazuje się, że wiele osób uznaje działanie Mysimba za bardzo mocne. Mało kto podejmuje się ostatecznej dawki 4 tabletek dziennie. Dla znacznej części pacjentów już jedna tabletka wykazywała wysoką skuteczność i stosunkowo małe niepożądane działania.
Stosowanie Mysimba, wiąże się w poważnymi skutkami ubocznymi. Przed podjęciem terapii powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Nigdy nie podejmujmy się brania tego leku bez porady specjalisty.
Cena Mysimba
Mysimba 8 mg + 90 mg 112 tab w chwili obecnej kosztuje w aptekach połączonych z portalem na terenie Polski, w między 370 zł a 599,99 zł. Jest to produkt drogi, przed jego zakupem musimy dobrze się z nim zapoznać i poważnie przemyśleć zakup i terapię, która trwa aż 16 tygodniu i powoduje wiele uciążliwych skutków ubocznych.
Gdzie kupić Mysimba?
Lek mysimba możemy nabyć w aptece. Preparat ten nie jest dostępny bez recepty i nie podlega refundacji. Wypełniając formularz pełniący rolę wywiadu zdrowotnego możesz uzyskać receptę online na produkt Mysimba. Lek wspomaga odchudzanie, jest przeznaczony dla osób, których BMI jest większe, niż 30.
Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.