Jak schudnąć z brzucha – Ćwiczenia oraz diety i spalacze tłuszczu

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha nazywany jest nadwagą lub otyłością trzewną. W niektórych przypadkach takie zjawisko jest bardzo groźne, gdyż może doprowadzić do rozwoju różnych chorób przewlekłych. Brzuch to także cześć ciała, w której, po ukończeniu pewnego roku życia, tłuszcz lubi się gromadzić, przede wszystkim u mężczyzn, choć i kobiety mają z tym problem. To właśnie dlatego tak wiele osób zadaje sobie pytanie: jak schudnąć z brzucha. Ci, którzy chcą poprawić wygląd swojej talii, niezmiennie stawiają na ćwiczenia, robiąc spore ilości brzuszków każdego dnia i dziwią się, że tłuszcz na brzuchu wcale nie znika. Dlaczego tak się dzieje? To właśnie postaramy się wyjaśnić w tym artykule.

Spis treści

Podobny artykuł: Najlepsze sposoby i produkty na odchudzanie

Jak schudnąć z brzucha – zasady podstawowe

Wiele osób błędnie myśli, że robienie brzuszków pomoże im schudnąć z brzucha. Tymczasem plaski brzuch robi się nie tyle na macie treningowej, ile w kuchni. Najważniejsza w procesie wyszczuplania sylwetki i redukcji tłuszczu, także z okolicy brzucha, jest dieta. Należy postawić na zdrowy, zbilansowany sposób odżywiania, który pomoże nam szybko i skutecznie schudnąć. Jak powinna wyglądać dieta na plaski brzuch? Wyjaśnimy to w późniejszym akapicie.

Drugą podstawową zasadą zbudowania ładnego brzucha jest aktywność fizyczna. Jednak nie, tak jak wydaje się wielu osobom, brzuszki, lecz ćwiczenia cardio. Trening brzucha jest skuteczny, jeżeli chcemy wzmocnić mięśnie w tej okolicy, jednak nie zapewni to wymaganego efektu wizualnego, jeśli wciąż pokrywać je będzie warstwa tłuszczu. Chcąc, aby nasz brzuch zachwycał ładną, zgrabną prezencją, musimy postawić najpierw na trening odchudzający, czyli ćwiczenia aerobowe, interwały, czy crossfit, które świetnie sprawdzają się w przypadku, gdy zależy nam na redukcji tłuszczu.

Dieta i ćwiczenia są najważniejsze i przeprowadzane w odpowiedni sposób, pomogą każdemu schudnąć z brzucha. Należy jednak pamiętać, że chcąc uzyskane rezultaty utrzymać, nie można odchudzania traktować jako pewnego procesu, a zmienić życiowe nawyki, a to oznacza, że nowy sposób odżywiania i przyzwyczajenie do regularnych treningów, powinny zostać z nami na zawsze.

Istnieje jeszcze kilka technik, które mogą wspomóc procesy zrzucania tłuszczu z brzucha, jednak najbardziej należy skupić się na dwóch wyżej wymienionych. W dalszej części artykułu zajmiemy się tymi aspektami, każdy przybliżając naszym czytelnikom i wyjaśniając najważniejsze zasady.

Co jeść aby schudnąć z brzucha?

Zasada numer 1 – zdrowa dieta, czyli co jeść, aby pozbyć się tłuszczu na brzuchu. Choć reguły odchudzania wydają się proste, praktyka bywa dla wielu osób trudna, głównie dlatego, że zmiana nawyków życiowych zawsze jest ciężka. A to należy wprowadzić, jeżeli chce się schudnąć i nową wagę utrzymać. Dieta, której celem jest pozbycie się tłuszczu z jakiejkolwiek części ciała, musi być dieta redukcyjną. Co to oznacza? Każdy człowiek, w zależności od wzrostu, wagi, płci i trybu życia, wykazuje indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne, które oznacza, ile kalorii należy spożywać, aby utrzymać daną wagę. Dzięki dostępnym w sieci darmowym kalkulatorom online każda osoba może w krótkim zasie obliczyć sobie własne zapotrzebowanie na energię każdego dnia. Osoby bardziej ambitne mogą zrobić to również z powyższego wzoru Harrisa-Benedicta:

Dla kobiet:
BMR = 655 + (9,6 × waga w kg) + (1,8 × wysokość w cm) – (4,7 × wiek w latach);

Dla mężczyzn:
BMR = 66 + (13,7 × waga w kg) + (5 × wysokość w cm) – (6,8 × wiek w latach).

Nieco dokładniejszy może okazać się wzór Mifflin-St Jeor:

Mężczyźni [9,99 x masa ciała (kg)] + [6,25 x wzrost (cm)] – [4,92 x wiek (lata)] + 5;
Kobiety [9,99 x masa ciała (kg)] + [6,25 x wzrost (cm)] – [4,92 x wiek(lata)] – 161.

Wartość, jaką otrzymamy z powyżej wymienionych wzorów, oznacza nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne w stanie spoczynku. Oznacza to, że tyle kalorii musimy przyjmować dziennie, jeżeli chcemy utrzymać daną wagę, gdy prowadzimy całkowicie siedzący lub leżący tryb życia. A przecież mało kto przez cały dzień nic nie robi, dlatego ilość, obliczoną z jednego z dwóch podanych wzorów należy pomnożyć jeszcze przez współczynnik aktywności fizycznej:

  • 1,2 brak aktywności, praca siedząca;
  • 1,3-1,4 niska aktywność (praca siedząca i 1-2 treningi w tygodniu);
  • 1,5-1,6 średnia aktywność (praca siedząca i treningi 3-4 razy w tygodniu);
  • 1,7-1,8 wysoka aktywność (praca fizyczna i 3-4 treningi w tygodniu);
  • 1,9-2,2 bardzo wysoka aktywność (zawodowi sportowcy, osoby codziennie trenujące).

Takim sposobem obliczamy CPM, czyli całkowitą przemianę materii, a więc ilość kalorii, jaką musimy spożywać, jeżeli chcemy utrzymać daną wagę, przy indywidualnym trybie życia. Jednak co zrobić, jeżeli chcemy wagę obniżyć?

Deficyt kaloryczny, czyli przyjmowanie mniejszej ilości kalorii, niż wykazuje to nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, jest niezbędny do tego, aby zrzucić tłuszcz. Po wykonaniu powyższych obliczeń, chcąc wiedzieć, ile pożywienia możemy jeść każdego dnia, wystarczy od otrzymanego wyniku odjąć 300-500 kcal. Takie działanie pozwoli nam na zdrowe, stopniowe odchudzanie, które nie spowoduje efektu jojo.

Trzeba pamiętać, że redukcja, o jakiej tu mówimy, nie będzie błyskawiczna. Chcąc zrzucić tłuszcz z brzucha w sposób bezpieczny, musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż prawidłowe zrzucanie wagi polega na chudnięciu ok. 1-1,5 kg na tydzień, a więc nie więcej niż 6 kg w miesiąc, co i tak stanowi dobre osiągnięcie.

Dieta na płaski brzuch – co jeść?

Wiemy już, ile jeść, teraz musimy dowiedzieć się, co należy jeść, aby zrzucić tłuszcz z brzucha. Teoretycznie, jeżeli będziemy trzymać się ustalonej ilości kalorii, efekt odchudzania powinien nastąpić i tak. Musimy jednak wiedzieć, że większość fast-foodów i niezdrowych przekąsek zawiera spore ilości kalorii w małej dawce pożywienia. Oznacza to, że trzymając się wyznaczonego limitu, zjemy tak naprawdę mało, a więc dalej będziemy głodni. Sprzyjać to będzie podjadaniu lub uporczywemu uczuciu głodu. Pierwsza opcja zaburzy całą dietę i da przeciwne efekty, natomiast druga zaburzy koncentrację i pogorszy samopoczucie.

Dlatego chcąc schudnąć z brzucha, najlepiej postawić na zbilansowaną dietę, opartą na odpowiednich proporcjach składników odżywczych, witamin, minerałów i błonnika. Takim sposobem łatwiej będzie nam spożywać zmniejszoną ilość kalorii, a jednocześnie utrzymać uczucie sytości i wciąż mieć energię do działania.

Białko

Białko w diecie redukcyjnej powinno pochodzić z chudego mięsa, jaj, ryb oraz nasion roślin strączkowych. Podczas odchudzania zaleca się spożywanie ok. 1,2-1,6 gram białka na 1 kilogram masy ciała. Proteiny stanowią bardzo ważny składnik diety redukcyjnej, ponieważ są dłużej trawione przez układ pokarmowy, a więc zapewniają uczucie sytości na dłużej, zapobiegając chęci na podjadanie między posiłkami.

Węglowodany

Na redukcji węglowodany wciąż stanowią główne paliwo energetyczne dla organizmu. Najlepiej spożywać węglowodany złożone, takie jak produkty zbożowe, czyli ciemne pieczywo, płatki owsiane, makarony, ryż, kasze. Oczywiście do diety można wdrożyć owoce i warzywa, ale najlepiej takie, które charakteryzują się mniejszą zawartością kalorii. Co więcej, na diecie redukcyjnej można nieco zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów na rzecz białka lub tłuszczów. Zaleca się, aby ich ilość nie przekraczała 50-60% dziennego zapotrzebowania na energię.

Tłuszcze

W diecie redukcyjnej odradza się spożywanie produktów o wysokiej zawartości tłuszczów trans, jednak nie jest zalecane prowadzenie diety niskotłuszczowej. Składnik ten powinien w dalszym ciągu obejmować ok. 10-25% dziennego zapotrzebowania na energię. Oczywiście należy wiedzieć, jakie tłuszcze warto spożywać, wśród zdrowych źródeł wyróżniamy:

  • oleje roślinne tłoczone na zimno;
  • orzechy i nasiona;
  • ryby;
  • awokado.

Błonnik

W diecie redukcyjnej błonnik jest ważny, gdyż pomaga utrzymać dobre tempo przemiany materii i zapobiega zatwardzeniom. Pomaga także w utrzymaniu uczucia sytości na dłużej. Najwięcej błonnika pokarmowego znajdziemy w produktach zbożowych, owocach i warzywach. Na redukcji zaleca się zwiększone spożywanie błonnika pokarmowego nawet w ilościach 24-40 g na dobę.

Odpowiednie nawodnienie

Chcąc szybko schudnąć, należy spożywać odpowiednie dawki płynów, gdyż niedobór wody w organizmie może spowolnić procesy redukcji. Już zmniejszenie codziennej podaży wody o jedną szklankę dziennie może doprowadzić do spowolnienia przemiany materii nawet o 3%.

Na diecie redukcyjnej najlepiej pić głównie wodę mineralną, można spożywać także herbaty ziołowe, oraz herbatę czarną i kawę. W niewielkiej ilości do jadłospisu wdrożyć można także naturalne soki owocowe i warzywne. Nie zaleca się słodkich napojów gazowanych ani żadnych innych płynów, zawierających cukier i sztuczne barwniki.

Jak schudnąć z brzucha – trening

Odchudzanie poprzez samą dietę może być skuteczne, ale na pewno zajmie nam więcej czasu, a efekty nie będą tak dobre, ponieważ nie zbudujemy mięśni, które również czerpią energię z pożywienia, sprawiając, że redukcja następuje znacznie szybciej. Choć, jak już wcześniej wspomnieliśmy, plaski brzuch buduje się głównie dietą, nie można zapominać o regularnym treningu, który pomoże nam wzmocnić mięśnie i sprawi, że po zrzuceniu tłuszczu sylwetka będzie wyglądać atrakcyjniej.

Jakie ćwiczenia na płaski brzuch?

Planowanie treningu na płaski brzuch powinno być przede wszystkim skupione na pobudzeniu metabolizmu oraz stymulowaniu procesów spalania tłuszczu. Dlatego najskuteczniejsze będą tzw. treningi cardio oraz interwałowe, wykazujące najwyższą skuteczność w zakresie zrzucania nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Trening cardio

Jest to trening, polegający na utrzymaniu stałej intensywności ćwiczeń przez określony czas. Zaleca się, aby jedna jednostka treningowa cardio trwała ok.30-45 minut, w taki sposób spalimy najwięcej kalorii i przyspieszymy redukcję tłuszczu. Dla skutecznego odchudzania, nasze tętno przy treningu cardio powinno otrzymywać się na poziomie 60-70% tętna maksymalnego. Warto zwracać uwagę nie tylko na to, żeby nie było ono niższe, ale także, aby nie przekraczało tej wartości.

Trening aerobowy

Najlepiej wykonywać go ok. 3-4 razy w tygodniu, przynajmniej przez 30 minut. Tempo treningu oraz dobrane ćwiczenia powinny być dostosowane do indywidualnych możliwości osoby ćwiczącej. Przy treningu aerobowym nie tylko ważne jest tempo ćwiczeń (choć warto starać się trenować intensywnie), ile systematyczność jego wykonywania.

Trening interwałowy

Uznawany za najlepszy w redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ pozwala na uzyskanie długu tlenowego, co oznacza, że nasz organizm spala kalorie jeszcze do kilku godzin po zakończeniu ćwiczeń. Opisywany trening interwałowy polega na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń w maksymalnym tempie oraz ruchu w tempie umiarkowanym. Trening interwałowy nazywany jest często także treningiem HIIT (High Intensity Interval Training). Tego typu ćwiczenia należy wykonywać nie dłużej niż 25 minut i najlepiej nie częściej niż 3 dni w tygodniu. Warto pamiętać, że wiąże się on z dużym wysiłkiem dla organizmu, dlatego nie jest zalecany osobom, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły.

Trening brzucha a płaski brzuch

Wiele osób próbuje schudnąć z brzucha, nie robiąc nic więcej, tylko wykonując tradycyjne brzuszki. Tym sposobem jednak nie uda nam się zbyt wiele osiągnąć, gdyż nawet jeżeli wzmocnimy mięśnie, wciąż pozostaną one przykryte warstwą tłuszczu i nie będą widoczne. Nie oznacza to jednak, że ćwiczeń na brzuch nie powinno się wykonywać.

Mięśnie brzucha wzmacniają się podczas wykonywania wielu wariacji treningowych. Istnieje także sporo ćwiczeń na brzuch które pomogą wzmocnić cały nasz korpus, co sprawi, że gdy już uda nam się schudnąć, brzuch będzie lepiej wymodelowany.

Co ciekawe, na schudnięcie z brzucha zaleca się nie militarne, tradycyjne brzuszki, które większość osób tak uwielbia, a ćwiczenia typu deska czy mountain climbers, które wzmacniają nie tylko brzuch, ale także plecy i wspomagają stabilizację całego ciała. Wspomniane ćwiczenie mountain climbers i różne jego wariacje można wykorzystać zarówno w celu wzmacniania brzucha, jak i redukcji tkanki tłuszczowej.

Przysiady

Sit-ups, znany również jako crunches, są klasyczne ćwiczenia utraty wagi brzucha, że każdy jest zaznajomiony. Ćwiczenie to trenuje całą muskulaturę brzucha, a w szczególności mięśnie proste brzucha. Połóż się na plecach i zegnij nogi pod kątem 90 stopni. Alternatywnie, możesz podnieść nogi z podłogi tak, aby dwukrotnie utworzyły kąt prosty.

Ręce możesz położyć na skroniach lub za głową tak, aby łokcie były skierowane na zewnątrz, a wzrok ku górze. Używając mięśni brzucha, unieś plecy i ramiona i pozostań w tej pozycji przez krótką chwilę. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej bez opierania barków na podłodze.

Scyzoryk

Ćwiczenie to przypomina składanie scyzoryka i jednocześnie trenuje całą muskulaturę brzucha. Jest to zintensyfikowana wersja przysiadu i jeszcze bardziej pomaga w utracie wagi na brzuchu. W pozycji podstawowej połóż się plecami na podłodze i wyciągnij ręce i nogi bardzo długo. Następnie uwolnij ręce i nogi z podłogi o kilka centymetrów i utrzymaj tę pozycję unoszenia się.

Teraz wyciągnij ręce i nogi, unieś je w górę i wróć do pozycji wyjściowej. Należy unikać ruchów szarpanych. Ponieważ ten ruch może prowadzić do bólu pleców i napięcia, jeśli jest wykonywany nieprawidłowo, jackknife powinien być wykonywany dopiero po upływie pewnego czasu.

Podpora przedramienia

Podpór przodem, zwany też plank, jest niezwykle forsowny, a przez to niezwykle skuteczny w odchudzaniu brzucha. Aby to zrobić, połóż się na brzuchu na podłodze i podeprzyj się przedramionami. Teraz unieś całe ciało tak, aby tworzyło linię prostą i tylko przedramiona i czubki palców stóp dotykały podłogi.

Ciało musi być napięte przez cały czas trwania ćwiczenia. Utrzymaj tę pozycję przez określony czas. Upewnij się, że nie zrobisz pustego grzbietu lub kociego garbu. Aby zauważyć postępy, nie musisz trzymać podparcia przedramienia tak długo; ważniejsze jest prawidłowe wykonanie.

Jak schudnąć z brzucha – spalacze tłuszczu

Niektórzy, chcąc zrzucić nieco tłuszczu z okolicy brzucha, zanim jeszcze zabiorą się za dietę lub ćwiczenia, poszukują cudownego środka wśród popularnych spalaczy tłuszczu. I tutaj należy zaznaczyć, że nie ma dostępnego produktu bez recepty, który bezpośrednio wpłynąłby na utratę tkanki tłuszczowej, a wszystkie te „cudowne” naturalne suplementy, mogą jedynie procesy odchudzania wspierać.

Zawarte w suplementach na spalanie tłuszczu składniki to w większości wyciągi roślinne i substancje, sprzyjające zwiększeniu termogenezy oraz ograniczeniu lipolizy przez co, faktycznie tempo odchudzania może być szybsze. Jednak suplementy te skuteczne będą tylko wtedy, gdy połączymy je z dietą oraz systematycznym treningiem, nie zadziałają natomiast jako osobny środek, spalający tłuszcz.


Ranking produktów na Odchudzanie - Czerwiec 2023 r.

Czym są tabletki na odchudzanie oraz analiza.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 25.03.2024

Sen a odchudzanie

Właściwie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważny jest sen, i że trzeba się wysypiać, aby poprawnie funkcjonować. Okazuje się także, że gdy śpimy zbyt mało, procesy zrzucania tłuszczu mogą przebiegać znacznie wolniej. Po nieprzespanej nocy może dojść do zaburzeń różnych hormonów, między innymi leptyny i greliny, odpowiedzialnych za łaknienie i uczucie głodu. U osób, które śpią zbyt mało lub nieregularnie, często obserwuje się zwiększony apetyt, a ze względu na to, że w zmęczonym organizmie zwiększa się wrażliwość na insulinę, mogą występować także nagłe ataki głodu.

Zalecana długość snu wynosi 7-8 godzin na dobę. I oczywiście są osoby, które śpią mniej i świetnie się czują, jednak jest to kwestia indywidualna, a z pewnością nie powinno się sypiać mniej niż 6 godzin na dobę.

Relaks a odchudzanie

Nasz organizm najlepiej funkcjonuje wtedy, kiedy nie ogranicza go stres i inne zewnętrzne problemy. Oczywiście nikt nie jest w stanie całkowicie uniknąć sytuacji stresowych,a jednak każdy w miarę możliwości powinien starać się nadmierny stres zwalczać poprzez techniki relaksacyjne.

Przebywanie w nadmiernym stresie prowadzi do nadprodukcji kortyzolu, co może spowodować zwiększone odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wiele osób „zajada nerwy”, co oznacza, że w napiętych sytuacjach spożywa znacznie więcej kalorii niż normalnie. Co ciekawe otyłość brzuszna bardzo często obserwowana jest u osób na wysokich stanowiskach, których praca związana jest z dużą odpowiedzialnością, a więc i stresem.

Chcąc schudnąć z brzucha, powinniśmy każdego dnia relaksować się przynajmniej przez 30 minut.
Można to robić, stosując odprężające kąpiele z olejkami, a także wykonywać inne ćwiczenia relaksacyjne, takie jak joga, medytacja, czy spacery na świeżym powietrzu. Zaleca się także masaże oraz słuchanie relaksacyjnej muzyki. Pamiętajmy, że zazwyczaj odprężenia potrzebuje zarówno nasz umysł, jak i ciało.

Temat “pozbycia się tłuszczu z brzucha” dotyczy milionów obywateli Polski i nie tylko: Nawet jeśli nie mają Państwo ogólnej nadwagi, możliwe jest, że mają Państwo “problematyczną strefę” wokół brzucha – co nie tylko wpływa negatywnie na estetykę, ale jest również szkodliwe dla zdrowia.

Klasyczne diety zazwyczaj nie sprawdzają się, jeśli chodzi o ukierunkowaną utratę wagi w niektórych regionach ciała, a nawet ukierunkowane budowanie mięśni w okolicy brzucha niekoniecznie zapewnia miejscową utratę tłuszczu. Co zrobić, aby skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Jeśli już zrobiłeś trochę badań online, będziesz miał natknąć się na kilka metod, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha, które chcielibyśmy zbadać w nieco bardziej szczegółowo poniżej.

Nie wszystkie metody są równie skuteczne. Inne nie mają jeszcze naukowo udowodnionego działania. W naszej ocenie zawsze braliśmy pod uwagę doświadczenia, jakie mają inni użytkownicy.

Krem przeciw tłuszczowi z brzucha

Krem przeciw tłuszczowi z brzucha” nakładany jest na brzuch okrężnymi ruchami w czasie do 5 minut i zapewnia pobudzenie przemiany materii szczególnie w tym miejscu. Składniki takie jak kofeina usuwają wilgoć ze skóry w tych obszarach, co zapewnia dodatkowy efekt napinający – wiele kremów do twarzy działa również w ten sposób.

Wątpliwe wydaje się, że złogi tłuszczu znajdujące się wyraźnie pod spodem są atakowane w ten sam sposób i że można w ten sposób skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha. W trakcie naszych badań, jednak wybraliśmy produkt z konsekwentnie pozytywnych doświadczeń użytkowników, które rzeczywiście opisane pozbycie się tłuszczu z brzucha w ten sposób.

Ponadto, napinanie skóry jest również postrzegane jako pozytywne, dlatego stosowanie kremu przeciw tłuszczowi z brzucha, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha jest zdecydowanie zalecane.

Pozbywanie się tłuszczu z brzucha za pomocą pasów brzusznych

Pas brzuszny działa podobnie jak krem. Zwykle wykonany z twardego neobrain, stymuluje pocenie się w okolicy brzucha, szczególnie w połączeniu z ćwiczeniami. Pocenie się automatycznie zwiększa przemianę materii i powoduje utratę wody – a tym samym masy ciała.

Tutaj również poszliśmy w poszukiwaniu skutecznego pasa brzusznego i natrafiliśmy na maxiBurn Belt. Szczególnie jeśli chodzi o pozbycie się tłuszczu z brzucha w krótkim czasie, ten pas ma sens.

Dodatkowe ogrzewanie stymuluje przemianę materii, co w szczególności wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej w tym rejonie ciała. Dodatkowo wspomagane są mięśnie, co jest szczególnie pomocne dla osób mniej wytrenowanych. Dodatkowe ogrzewanie zmniejsza również ryzyko wystąpienia bolesnych skurczów mięśni.

Deficyt kalorii

Nawet jeśli wielu ludzi ma z tym trudności: Deficyt kalorii jest częścią pozbycia się tłuszczu z brzucha w każdym przypadku. Jeśli organizm nie zużywa więcej energii niż otrzymuje z pożywienia, utrata tłuszczu w okolicy brzucha nie nastąpi.

Deficyt kalorii nie powinien być jednak zbyt wysoki, ponieważ w przeciwnym razie organizm obniży swój metabolizm energetyczny i po zakończeniu diety pojawi się straszny efekt jo-jo. Deficyt kalorii wynoszący około 500 kcal dziennie jest uważany za idealny. Tutaj można stracić około pół kilograma tłuszczu z brzucha na tydzień.

Warunkiem wstępnym jest jednak obliczenie swojego metabolizmu energetycznego, do czego służą pomocne narzędzia dostępne w Internecie. Tutaj możesz od razu sprawdzić, jak wzrosłoby Twoje zużycie kalorii, gdybyś oprócz dostosowanej diety uprawiał sport.

Spalanie tłuszczu z brzucha za pomocą ćwiczeń

Jednym ze sposobów na osiągnięcie deficytu kalorycznego, który jest pilnie potrzebny, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha, jest po prostu jedzenie mniejszej ilości kalorii. Możliwe jest również ćwiczenie w celu zwiększenia wydatku energetycznego.

Oprócz dodatkowych kalorii zużywanych podczas ćwiczeń, automatycznie budujesz mięśnie, które spalają tkankę tłuszczową, nawet gdy odpoczywasz. Poprzez ukierunkowany trening mięśni brzucha, można również zapewnić, że mięśnie stopniowo stają się widoczne za tłuszczem brzusznym.

Jednak: ukierunkowane spalanie tłuszczu z brzucha nie jest możliwe również przez to. Oprócz klasycznego treningu mięśni brzucha przydatne są wszystkie ćwiczenia, w których utrzymujesz wysoki poziom napięcia ciała. Obejmuje to przysiady i pompki.

Pij wystarczająco dużo

Picie wystarczającej ilości płynów podczas diety ma sens z kilku powodów: po pierwsze, organizm potrzebuje energii, aby ogrzać płyny do temperatury ciała – co z kolei wymaga energii i wspiera Twoje wysiłki w pozbyciu się tłuszczu z brzucha. Po drugie, picie odpowiedniej ilości zwiększa wydajność metabolizmu.

Jeśli stracisz jeden procent wody w organizmie, Twoja wydajność metaboliczna również spadnie o około jeden procent. Aby jednak zapewnić, że efekt ten jest w Twoim najlepszym interesie, powinieneś zawsze pić napoje bezkaloryczne, takie jak niesłodzone herbaty lub woda.

Jeśli pijesz kawę, metabolizm jest dodatkowo stymulowany dzięki zawartej w niej kofeinie. Należy jednak pamiętać, że kawa ma również właściwości odwadniające i należy pić dodatkową ilość wody.

Czy zbyt dużo tłuszczu w brzuchu jest niezdrowe?

Jak już wspomniano we wstępie: tłuszcz na brzuchu jest nie tylko postrzegany przez większość ludzi jako nieatrakcyjny, ale jest również problematyczny z medycznego punktu widzenia. Powodem tego jest prosty fakt, że tłuszcz z brzucha otacza narządy wewnętrzne i tworzy pewne substancje przekaźnikowe, które zwiększają np. wydzielanie insuliny.

Nawet jeśli naukowcy nie mają jeszcze jasności co do dokładnych powiązań, tłuszcz w środkowej części ciała sprzyja chorobom takim jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, a następnie choroby układu krążenia – jest to dodatkowa zachęta, aby chcieć pozbyć się tłuszczu z brzucha. Oprócz tych możliwych chorób, zbyt dużo tłuszczu na brzuchu może również powodować niewygodną postawę, a tym samym prowadzić do problemów z kręgosłupem.

Jaki obwód brzucha uważa się za normalny?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, bo każdy ma nieco inną wrażliwość estetyczną. Z medycznego punktu widzenia można jednak przyjąć następujące wartości orientacyjne: Dla kobiet obwód talii mniejszy niż 80 cm jest uważany za nieproblematyczny, dla mężczyzn jest to 94 cm. Tutaj ryzyko chorób sercowo-naczyniowych z powodu tłuszczu brzusznego jest raczej niskie.

Jednak poziom krytyczny zostaje osiągnięty, gdy obwód brzucha przekracza 102 cm dla mężczyzny i 88 cm dla kobiety. Aby sprawdzić te wartości, możesz po prostu umieścić taśmę mierniczą na talii, najlepiej w połowie odległości między kośćmi miednicy a żebrami. Warto zapisywać te wartości, aby móc obiektywnie zmierzyć swój sukces w pozbywaniu się tłuszczu z brzucha – to daje dodatkową motywację.

Pozbądź się tłuszczu z brzucha – przepisy dietetyczne

Jak już wspomniano, konieczne jest stworzenie deficytu kalorycznego, aby skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha. Oczywiście, można jeść jak zwykle i po prostu zmniejszyć ilości. Jednak bardziej sensowne jest przygotowywanie lekkich posiłków, które mimo to zawierają wszystkie składniki odżywcze i sycą na jak najdłużej.

W Internecie można znaleźć wiele przepisów, które pomogą Ci osiągnąć ten cel bez konieczności zbytniego ograniczania się. Zdrowa żywność i wspaniały smak w żadnym wypadku nie wykluczają się wzajemnie. Jednocześnie, wypróbowując te przepisy, możesz poznać zupełnie nowe kreacje kulinarne – i być może rozszerzyć swoje menu w przyszłości.

Oczywiście, nie ma konkretnych pokarmów, które skutecznie pozbędą się tłuszczu z brzucha. Niemniej jednak, niektóre produkty spożywcze będą wspierać Cię w Twoich wysiłkach. Wszystkie warzywa, a zwłaszcza zielone warzywa liściaste, są zdrowe ze względu na wiele składników odżywczych i stosunkowo wysoką zawartość wodoru.

Gotowane ziemniaki, fasola i nasiona roślin strączkowych również zapewnią Ci sytość na długi czas bez spożywania zbyt wielu kalorii. Awokado i orzechy zawierają stosunkowo dużą ilość tłuszczu, ale są to zdrowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe – a te z kolei wspomagają Twoją dietę i stymulują metabolizm.

Więcej wskazówek, jak pozbyć się tłuszczu z brzucha

Aby pozbyć się tłuszczu z brzucha, należy poddać próbie swój styl życia: Poprzez niektóre, często mniejsze interwencje, można w znacznym stopniu przyczynić się do utraty obwodu na brzuchu. W szczególności połączenie różnych środków prowadzi do szybkiego, a przede wszystkim trwałego sukcesu.

Wysypiaj się

Zbyt mała ilość snu jest niezdrowa i sprawia, że tyjesz – co z kolei oznacza, że powinieneś upewnić się, że się wysypiasz. Prawdopodobnie jesteś najlepszym sędzią tego, ile snu potrzebujesz, ale dla osoby dorosłej powinno to być co najmniej 6-8 godzin na dobę. Ale dlaczego tak jest?

Mała ilość snu powoduje, że organizm zwiększa produkcję hormonu stresu – kortyzolu. Powoduje to utratę dodatkowej masy mięśniowej, zwłaszcza podczas diety, co zmniejsza obrót energetyczny i działa na niekorzyść celu, jakim jest pozbycie się tłuszczu z brzucha. Więc widzisz, połączenia do pozbycia się tłuszczu z brzucha są czasami dość skomplikowane.

Stosuj superfoods

Czy naprawdę istnieją superfoods, które szczególnie pomagają pozbyć się tłuszczu z brzucha? Termin ten odnosi się zazwyczaj do żywności, która posiada bardzo szczególną kombinację cennych składników odżywczych. Superfoods takie jak maca, jagody goji i quinoa nie pomogą Ci w magiczny sposób stracić tłuszczu z brzucha.

Jednak mogą one wnieść istotny wkład pośrednio: dostarczanie niektórych witamin jest niezbędne do utraty tłuszczu, a matcha, na przykład, również stymuluje metabolizm i zwiększa zużycie energii. Quinoa zapewnia długotrwałą sytość przy niskim poborze energii – idealna dla osób stosujących dietę.

Wskazówka: Poszukaj w Internecie superfoods, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha i łatwo włącz je do swojej diety. Często łatwo jest dodać superfoods do posiłków takich jak musli czy płatki kukurydziane.

Stosuj zrównoważoną i zdrową dietę

Jedno jest pewne: jeśli spożywasz więcej energii niż potrzebuje Twój organizm, Twoje pokłady tłuszczu będą się powiększać – co może być przyczyną dodatkowego tłuszczu na brzuchu. Z drugiej strony oznacza to, że zrównoważona i zdrowa dieta z lekkim deficytem kalorycznym jest absolutnie konieczna, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha.

Mnóstwo świeżych warzyw, najlepiej surowych, zapobiega łaknieniu i dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin, których organizm potrzebuje do efektywnego metabolizmu tłuszczów. Ponadto, błonnik pokarmowy pomaga stymulować trawienie.

W połączeniu z odpowiednią ilością płynów tworzy się podstawa skutecznej diety, która sprawia, że zapasy tłuszczu w całym ciele znikają i zapewnia dodatkowe dobre samopoczucie.

Zrzuć tłuszcz z brzucha dzięki codziennym ćwiczeniom

Deficyt kalorii niezbędny do utraty tłuszczu z brzucha można osiągnąć nie tylko poprzez odpowiednią dietę – ćwiczenia fizyczne również pobudzają metabolizm i zwiększają zużycie energii. Pojawia się pytanie: Jak możesz włączyć to ćwiczenie do swojego codziennego życia, jeśli nie masz zbyt wiele czasu? Bądź kreatywny:

Wykorzystaj przerwę na lunch na spacer, jedź rowerem do pracy, częściej korzystaj ze schodów zamiast z windy – a wielu podróży samochodem można w ten sposób uniknąć. Jeśli nie możesz znaleźć czasu lub motywacji, aby pójść na siłownię, możesz oczywiście kupić sprzęt fitness do własnych czterech ścian.

Zwłaszcza trening cardio jest skuteczny, jeśli chodzi o topienie własnych złogów tłuszczu. Zaletą jest to, że nie trzeba płacić za drogie członkostwo w siłowni lub podróżować na duże odległości, aby się tam dostać. Zwiększa to szansę, że będziesz ćwiczyć regularnie i w ten sposób rzeczywiście pozbędziesz się tłuszczu z brzucha.

Utrata tłuszczu z brzucha dzięki odpowiedniemu rozłożeniu składników odżywczych

Oczywiście, nie bez powodu należy unikać tłustych potraw, jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha. Na każdy gram tłuszczu, który spożywasz, musisz zaplanować około 9 kcal, czyli znacznie więcej niż 4 kcal na 1 g białka lub węglowodanów. Nie można jednak całkowicie zrezygnować z tłuszczów, ponieważ są one potrzebne do wchłaniania ważnych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Należy spożywać co najmniej 20 g tłuszczu dziennie. Przykładowo Niemieckie Towarzystwo Żywieniowe (DGE) nadal zaleca bazę z długołańcuchowych węglowodanów, na przykład z pełnego ziarna lub ziemniaków. Ten rodzaj węglowodanów potrzebuje więcej czasu, aby zostać rozłożony przez organizm. Polskie Towarzystwo Żywieniowe ma podobne zalecenia.

W rezultacie zapewnia to długotrwałą sytość i redukcję okropnego łaknienia. Równie przydatne są białka pochodzące z roślin strączkowych, ryb lub niskotłuszczowego mięsa. W ten sposób można zaspokoić swoje zapotrzebowanie na białko, co przeciwdziała utracie masy mięśniowej – bez spożywania dodatkowego tłuszczu.

Pozbądź się tłuszczu z brzucha za pomocą pasa wibracyjnego

Pas wibracyjny działa w ten sposób, że ciało musi dodatkowo walczyć z drganiami podczas normalnych ćwiczeń treningowych – co czyni te ćwiczenia bardziej wymagającymi i ma zużywać dodatkową energię. Dostawcy takiego sprzętu obiecują szybkie widoczne rezultaty w krótszych sesjach treningowych i ogólne wzmocnienie mięśni.

W zasadzie w ten sposób można też skuteczniej trenować, jeśli chce się zbudować mięśnie brzucha. Pośrednio zwiększa to również metabolizm energetyczny, co oczywiście jest pomocne w pozbyciu się tłuszczu z brzucha. Wskazówka: Po prostu wypróbuj pas wibracyjną. Teraz można łatwo kupić pas wibracyjny przez Internet.

Jednak, aby uniknąć dokonania złego zakupu, należy rozważyć kilka ważnych rzeczy. W naszym teście dużych płyt wibracyjnych przyjrzeliśmy się temu tematowi bardziej szczegółowo i wymieniliśmy kilka zaleceń dla Państwa. Podobnie jak w przypadku zmian w diecie lub innych ćwiczeń na zgubienie tłuszczu z brzucha, pożądane rezultaty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach regularnych treningów.

Ćwiczenia przeciwko tłuszczowi z brzucha

Jeśli już ćwiczysz, aby zmniejszyć ilość tłuszczu z brzucha, to naturalnie pojawia się pytanie, jakie ćwiczenia są odpowiednie do tego celu. Zasadniczo jest to oczywiście pomocne, jeśli wykonujesz trening wytrzymałościowy – niezależnie od tego, jaki. Jogging, jazda na rowerze, pływanie czy spacery – każdy z tych sportów skutecznie spala tłuszcz. Mięśnie brzucha można trenować przede wszystkim za pomocą przysiadów i wykroków, ale także przysiadów, podciągania i pompek.

Wszystkie ćwiczenia, które wymagają utrzymania napięcia ciała są z zasady pomocne. Często nie potrzebujesz nawet siłowni i możesz z łatwością wykonywać ćwiczenia przeciwko tłuszczowi z brzucha w domu. W sieci można znaleźć filmy i instrukcje, jak wykonywać te ćwiczenia. Prawidłowe wykonanie jest absolutnie konieczne, abyś nie zrobił sobie krzywdy.

Wskazówka: Próbny trening w studiu fitness jest często darmowy. Wykwalifikowany trener pokaże Ci, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. To pomoże Ci ocenić, czy będziesz cieszyć się takim programem treningowym, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha w dłuższej perspektywie. Podobnie jak w przypadku zmian w diecie, ćwiczenia na zgubienie tłuszczu z brzucha są skuteczne tylko wtedy, gdy są wykonywane regularnie przez dłuższy okres czasu.

Pozbywanie się tłuszczu z brzucha wraz z wiekiem

Być może już zauważyłeś: pozbycie się tłuszczu z brzucha w starszym wieku jest jeszcze trudniejsze niż w młodszych latach. Istnieją dwa główne powody takiego stanu rzeczy: U kobiet wraz z wiekiem zmniejsza się udział estrogenów na rzecz testosteronu. Wysoki poziom testosteronu, jednak, jest dokładnie to, co powoduje tłuszczu z brzucha, aby umieścić na.

Z drugiej strony, metabolizm energetyczny zmniejsza się naturalnie wraz z wiekiem, ponieważ zmniejsza się również ilość mięśni. W ten sposób w starszym wieku trzeba szczególnie restrykcyjnie dostosować dietę lub wykonywać dodatkowe ćwiczenia – co nie jest ułatwione przez ogólnie słabnącą wydolność organizmu. Ale jeśli pozostaniesz na piłce, możesz pozbyć się tłuszczu z brzucha nawet w starszym wieku.

Kiedy mięśnie brzucha stają się widoczne?

Kiedy zaczniesz trenować mięśnie brzucha, już po pierwszych jednostkach treningowych odczujesz rezultaty – szczególnie dla początkujących, bolesność mięśni jest nieprzyjemnym, ale zdecydowanie motywującym efektem ubocznym. Znacznie wzrasta również napięcie ciała, a skóra staje się jędrniejsza. Prawdziwy i widoczny przyrost mięśni można zauważyć po około 4-6 tygodniach regularnych treningów.

Należy jednak pamiętać, że u większości osób mięśnie w okolicy brzucha są ukryte pod dość grubą warstwą tłuszczu. Decydującym czynnikiem dla widoczności mięśni brzucha jest więc nie tylko sukces treningowy w budowaniu mięśni, ale również utrata tłuszczu brzusznego. Tylko wtedy, gdy szybko i skutecznie pozbędziesz się tłuszczu z brzucha, widoczne staną się również mięśnie leżące u jego podłoża.

Jeśli trenujesz około dwa razy w tygodniu, a także dostosujesz swój plan żywieniowy, wtedy wyraźne rezultaty będą widoczne po około 3-6 miesiącach. Tak więc wszystko sprowadza się do połączenia budowania mięśni i utraty tłuszczu.

Domowe sposoby na pozbycie się tłuszczu z brzucha

Chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha i nie polegać na drogiej siłowni czy skomplikowanej diecie? Można również skorzystać z niektórych domowych sposobów, aby zwiększyć spalanie tłuszczu, zwłaszcza w środkowej części ciała. Spróbuj pić zieloną herbatę regularnie, najlepiej codziennie. Pobudza to metabolizm i wspomaga wątrobę w spalaniu tłuszczu.

Efekt ten został nawet potwierdzony badaniami, ale należy pić około 4-5 filiżanek zielonej herbaty dziennie. Gotowy produkt raczej nie nadaje się do pozbycia się tłuszczu z brzucha, ponieważ zazwyczaj zawiera dużo cukru. Olej kokosowy zawiera tzw. trójglicerydy średniołańcuchowe, które są łatwo strawne i mogą być przekształcane przez wątrobę. Oznacza to, że tłuszcz nie jest magazynowany, a zamiast tego metabolizm jest stymulowany – idealny do pozbycia się tłuszczu z brzucha.

Jako zdrowa alternatywa dla konwencjonalnego oleju kokosowego, może być stosowany w wielu potrawach. Bardzo prosta wskazówka, która może być zaliczona do skutecznych środków domu do spalania tłuszczu z innych oczywistych powodów jest regularne i głębokie relaks. Relaksacja, na przykład w kontekście medytacji lub jogi, obniża poziom kortyzolu. Z tego samego powodu, dla którego należy się wysypiać, zalecane są ćwiczenia relaksacyjne.

Najczęściej zadawane pytania

W trakcie naszych badań na temat “pozbycia się tłuszczu z brzucha” natknęliśmy się na wiele ciekawych pytań, które często są podobne – co skłoniło nas do przefiltrowania najważniejszych pytań i odpowiedzenia na nie dla Ciebie. Poniżej możecie przeczytać, czego najbardziej obawiają się nasi czytelnicy.

Jak szybko można pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Zapewne znasz tę sytuację: nadchodzi ciepła pora roku, a Ty nosisz przewiewne ubrania w miejscach publicznych – to jeszcze jeden powód, aby szybko pozbyć się tłuszczu z brzucha. Jednak to, jak szybko będzie to możliwe, zależy oczywiście przede wszystkim od Twoich własnych wysiłków.

Czy konsekwentnie zmieniasz swoją dietę? Czy uprawiasz również sport? Jakie są Twoje predyspozycje genetyczne? Czy wystarczająco dużo śpisz? Trudno o ogólne stwierdzenia, ale po około dwóch tygodniach powinnaś zauważyć mniejszy brzuch.

Wskazówka: Aby śledzić swoje sukcesy i motywować się do działania, należy zmierzyć obwód brzucha za pomocą taśmy mierniczej i zapisać wyniki. W ten sposób można obiektywnie określić wyniki. Twoja masa ciała niekoniecznie jest właściwym instrumentem pomiarowym, ponieważ dodatkowy przyrost mięśni również zwiększa wagę.

Czy można pozbyć się tłuszczu z brzucha jako kobieta po 40-tce?

W zasadzie niestety jest tak, że rosnący poziom testosteronu u kobiet w średnim wieku powoduje odkładanie się dodatkowej tkanki tłuszczowej na brzuchu. Więc jeśli masz ponad 40 lat, nie będzie łatwiej pozbyć się tłuszczu z brzucha.

Nie jest to jednak niemożliwe, ale trzeba mocno walczyć o swoje sukcesy poprzez szczególnie ostrą dyscyplinę. Oznacza to, że długoterminowa zmiana diety jest zawsze dobrym pomysłem. Postaraj się włączyć ćwiczenia do swojej codziennej rutyny w taki sposób, abyś mógł je utrzymać przez dłuższy czas.

Ogólnie rzecz biorąc, siła przebicia jest tu niezbędna, ponieważ z wiekiem metabolizm zwalnia i sukcesy niestety nie są już tak szybko widoczne. Jednakże, jeśli podejmiesz odpowiedni wysiłek, utrata tłuszczu z brzucha jest możliwa nawet po 40 roku życia.

Czy można zgubić tłuszcz z brzucha bez ćwiczeń?

Być może uprawiasz sport, masz mało czasu lub jesteś fizycznie ograniczony – a mimo to chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha. Niestety, sport nie jest tutaj rozwiązaniem, aby pobudzić metabolizm. Dobra wiadomość jest taka, że nadal możesz stracić tłuszcz z brzucha.

Niektóre produkty, takie jak krem Baufweg lub pasy brzuszne, zapewniają miejscowe pobudzenie metabolizmu i zwiększenie przemiany energii. Dodatkowo, dostosowana dieta jest również silną dźwignią do osiągnięcia deficytu kalorycznego.

Twoje ciało nie będzie w stanie uniknąć utraty tłuszczu z brzucha – a tym samym przybliży Cię do celu. Deficyt kalorii nie powinien być jednak zbyt wysoki, aby uniknąć efektu jo-jo po zakończeniu diety.

Czy istnieje plan diety na pozbycie się tłuszczu z brzucha?

Jeśli szukasz w Internecie planu diety, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha, natkniesz się na wiele wyników – które jednak należy ocenić krytycznie. Należy wziąć pod uwagę, że należy zmienić swoją dietę tak, aby jeść mniej tłuszczu i węglowodanów prostych, takich jak cukier.

W miarę możliwości należy również unikać przetworzonej żywności, ponieważ zawiera ona dużo tłuszczu. Ważne jest jednak, aby utrzymywać deficyt kaloryczny. Można to jednak ustalić tylko indywidualnie, ponieważ należy wziąć pod uwagę również indywidualne zużycie kalorii.

Więc jeśli chcesz stracić tłuszcz z brzucha zgodnie z planem diety, musi on być stworzony dokładnie dla Ciebie. Dlatego sensowniej jest poszukać sensownych przepisów w sieci i na tej podstawie ułożyć sobie plan żywieniowy.

Czy trudniej jest stracić tłuszcz z brzucha będąc kobietą?

Ogólnie rzecz biorąc, pozbycie się tłuszczu z brzucha jest równie trudne dla obu płci. Mężczyźni są w gorszej sytuacji, ponieważ przechowują więcej tłuszczu z brzucha z powodu wyższego poziomu testosteronu. Kobiety zazwyczaj mają więcej problematycznych obszarów na udach i pośladkach.

Jednak ze względu na większą masę mięśniową u mężczyzn, utrata wagi jest dla nich na ogół nieco łatwiejsza. Podsumowując, można powiedzieć, że własny skład genetyczny odgrywa ważniejszą rolę w utracie tłuszczu z brzucha, niż ma to miejsce w przypadku porównywania płci.

Utrata wagi na brzuchu jest dobrym pomysłem nie tylko ze względów wizualnych. Tłuszcz na brzuchu jest aktywną tkanką, która sprzyja rozwojowi chorób takich jak cukrzyca czy choroby układu krążenia i dlatego jest szczególnie niezdrowy. Ale generalnie nie jest możliwe, aby stracić tłuszcz w wybranych obszarach. Diety nie są też zazwyczaj trwałe, gdyż często nie omija nas dobrze znany efekt jo-jo.

Przy odrobinie cierpliwości i dyscypliny plan można jednak wprowadzić w życie. Z ukierunkowanych ćwiczeń i właściwej diety, to jest na pewno możliwe, aby doprowadzić pewne obszary ciała do pożądanego kształtu. Pokażemy Ci wskazówki i triki, dzięki którym odchudzanie na brzuchu stanie się pasmem sukcesów.

Schudnij z brzucha dzięki tym poradom i wskazówkom

Według ekspertów, jedynym rozwiązaniem dla utraty wagi wokół brzucha jest ćwiczenie. Umiarkowane sporty wytrzymałościowe wspomagają utratę tłuszczu i jednocześnie budują masę mięśniową. Umiarkowany oznacza, że mimo iż intensywność jest uciążliwa, nadal można się dobrze bawić. Wiele osób uważa jednak, że szczególnie trudno jest zacząć.

Kilka wskazówek i trików ułatwi Ci rozpoczęcie odchudzania w okolicach brzucha. Zebraliśmy najlepsze wskazówki i porady dla Ciebie, w jaki sposób można uzyskać jędrniejszy i bardziej zdefiniowany brzuch bez ćwiczeń. A kiedy kilogramy zaczną spadać, Twoja motywacja i pewność siebie znacznie wzrosną, dzięki czemu będziesz mógł również zająć się sportem.

Pasy brzuszne wyszczuplające talię

Naszą pierwszą wskazówką, jak schudnąć w okolicach brzucha jest tzw. pas brzuszny, często nazywany również pasem do pocenia się lub pasem fitness. Szeroki pas biodrowy wykonany z elastycznego materiału, np. neoprenu, jest wiązany jak najciaśniej wokół brzucha. Wygląda jak gorset, ale jest to skuteczny sposób, aby pomóc Ci schudnąć podczas uprawiania sportu, codziennych czynności lub relaksu na kanapie.

Gruby materiał zapewnia miejscowy efekt sauny w temperaturze pokojowej, który jest zwielokrotniony podczas aktywności sportowej. Wytworzone ciepło i związane z nim pocenie się poprawia krążenie krwi i detoksykację tkanek w pożądanym obszarze. To zwiększa spalanie tłuszczu i wspiera budowę mięśni, dzięki czemu obwód brzucha może być znacznie zmniejszony.

Pas brzuszny może być z łatwością noszony w codziennych sytuacjach na początku i bezpośrednio zapewnia szczuplejszą talię. Jest to przydatna pomoc, która skutecznie wspomaga utratę wagi w okolicach brzucha.

Wyszczuplanie brzucha za pomocą kremu przeciw tłuszczowi z brzucha

Inną opcją dla utraty wagi wokół brzucha jest anti-belly krem tłuszczu. Wiadomo, że skóra jest największym organem ludzkiego ciała i jako taka potrzebuje wysokiej jakości produktów pielęgnacyjnych, aby pozostać zdrową i elastyczną. Składniki takie jak kofeina, krzem oraz wyciągi roślinne z żeń-szenia, kakao czy zielonej herbaty pomagają stymulować mikrokrążenie w skórze, hamują powstawanie nowych komórek tłuszczowych oraz napinają tkankę skórną.

Krem anty brzuch tłuszczu zapewnia piękniejsze, zdrowsze skóry w krótkim czasie i wspiera Cię w utracie wagi. Stosowany rano i wieczorem, redukuje dołeczki i nierówności skóry, zwiększając pewność siebie i motywując do utraty wagi w okolicach brzucha. Stosując go selektywnie do brzucha, anty brzuch krem tłuszczu również wspiera ukierunkowane utraty wagi w regionie brzucha.

Zrównoważone i zdrowe odżywianie

Zrównoważona i zdrowa dieta jest be-all i end-all utraty wagi wokół brzucha. Same ćwiczenia na nic się nie zdadzą bez odpowiedniej diety. Szczególnie nadaje się do tego żywność bogata w białko, ponieważ syci na długo, wzmacnia kości i dostarcza organizmowi ważnego wapnia.

Białka utrzymują masę mięśniową i w przeciwieństwie do węglowodanów i tłuszczu zużywają dużo energii podczas metabolizmu. Nie należy jednak obywać się bez węglowodanów i tłuszczu, ale łączyć dużo białka z małą ilością węglowodanów oraz olejów roślinnych i tłuszczów na płaski brzuch.

Ponieważ tłuszcz z brzucha jest wrażliwy na zmianę nawyków żywieniowych, powinieneś opracować plan diety lub zlecić jego opracowanie. Oprócz dużej ilości warzyw i owoców, w planie powinny znaleźć się szybkostrawne węglowodany i ważny błonnik pokarmowy. Jeśli dodatkowo będziesz reagować na uczucie sytości jedząc bez rozpraszania się, zapobiegniesz stresowi i zachciankom.

Według badań, nawet świadome jedzenie może pomóc Ci schudnąć w okolicach brzucha. Zmniejsz również porcje na swoim talerzu. Dzięki temu Twój mózg będzie myślał, że jesz więcej niż gdybyś miał duże porcje bezpośrednio na talerzu.

Utrata wagi poprzez stały deficyt kalorii

Aby utrata wagi na brzuchu działa, trzeba zmniejszyć procent tłuszczu w organizmie. Aby to zrobić, musisz stworzyć deficyt kaloryczny, czyli jeść mniej kalorii niż spożywasz. Nie ma jednak czegoś takiego jak idealny deficyt kalorii, ponieważ organizm każdego z nas reaguje inaczej. Umiarkowany deficyt kaloryczny wynosi od 300 do 700 kalorii dziennie. Jeśli, z drugiej strony, jesz zbyt mało kalorii, będziesz czuł się zmęczony i głodny, będziesz gorzej spał i nie schudniesz pod koniec dnia.

Aby organizm mógł wykorzystać istniejące rezerwy tłuszczu, warto znać swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Zależy to od takich czynników jak płeć, wzrost, wiek i inne czynniki indywidualne. Istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci obliczyć Twój idealny deficyt kaloryczny. Pomocni mogą być również trenerzy na siłowni.

Dodatkowo, im więcej masy mięśniowej posiadasz, tym wyższe będzie Twoje dzienne zapotrzebowanie. Dlatego też należy dokonać pomiaru składu ciała, aby poznać swój organizm.

Regularne ćwiczenia w życiu codziennym

Nawet niewielkie zmiany w codziennym życiu pomagają schudnąć w okolicach brzucha: częste spacery i stanie, nawet w pracy, a także większa aktywność fizyczna pięciokrotnie zwiększą dzienne zużycie kalorii w porównaniu z siedzeniem. Dlatego nie zawsze intensywne uprawianie sportu musi wpływać na poprawę zdrowia i wspomagać odchudzanie.

Częstsze spacery, a nawet wchodzenie po schodach czy praca na stojąco mogą zmniejszyć ilość tłuszczu na brzuchu. Pozytywnym efektem ubocznym jest to, że w pozycji stojącej oddycha się lepiej niż w siedzącej, dzięki czemu można rozpocząć dzień ze świeżą i czujną głową. Po pracy, regularne ćwiczenia pomagają również zredukować stres i stworzyć niezbędną równowagę dla organizmu.

Dlatego świadomie poświęć czas na przejście pewnych odległości lub wstanie po pewnym czasie podczas pracy.

Sport, aby schudnąć w okolicach brzucha

Jak już wspomniano, nie trzeba uprawiać intensywnego sportu, aby schudnąć na brzuchu. Ważne jest to, że spala się dużo energii, a więc i kalorii. Dla sportowców amatorów szczególnie przydatne są więc nordic walking, jazda na rowerze, pływanie czy gimnastyka w wodzie. Te sporty są łatwe dla stawów, zwiększają metabolizm i trenują mięśnie.

Ponadto, nie są konieczne żadne większe przygotowania, a sporty można uprawiać w różnych porach. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu w ciągu dnia, możesz po prostu częściej jeździć rowerem lub chodzić pieszo do piekarni, korzystać ze schodów zamiast z windy lub zająć się ogrodnictwem.

Aby wspomóc utratę wagi w okolicach brzucha, dobrym pomysłem jest dodatkowy trening siłowy, zwłaszcza ćwiczenia na mięśnie brzucha. Możesz albo wykonywać ukierunkowane ćwiczenia w domu, niektóre z nich są bezpłatne, albo poprosić trenera o odpowiednie ćwiczenia, aby zbudować mięśnie brzucha następnym razem, gdy pójdziesz na siłownię.

Pij dużo płynów

Aby picie dużej ilości płynów przyniosło pożądany efekt, należy oczywiście unikać napojów słodzonych i pić wodę bezkaloryczną. Woda jest prawdziwym cudownym lekarstwem, jeśli chodzi o utratę wagi wokół brzucha. Woda, jako niezbędny środek transportu, jest niezwykle ważna dla człowieka.

Zapewnia, że ważne składniki odżywcze docierają do komórek, a produkty odpadowe są usuwane z organizmu. W ten sposób nawet przyspiesza metabolizm. Ponadto, woda zapewnia uczucie sytości dzięki swojej objętości, dzięki czemu automatycznie zjadasz mniej kalorii podczas jedzenia, ponieważ jesz mniej.

Ważne jest, aby pić regularnie, a nie tylko wtedy, gdy organizm odczuwa pragnienie. Regularne picie napojów zmniejsza również zapotrzebowanie na słodycze i cukier. Zaleca się picie co najmniej jednego do dwóch litrów płynów dziennie.

Jeśli z trudem przychodzi Ci picie wody, możesz również przestawić się na niesłodzoną herbatę, która zarówno mrożona, jak i ciepła, jest idealnym towarzyszem, który pomoże Ci pić dużo.

Wystarczająca ilość snu i odpoczynku pomaga schudnąć wokół brzucha

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Chicago, faktycznie możliwe jest przespanie swojej drogi do szczupłości. Chociaż sen nie ma bezpośredniego wpływu na utratę wagi wokół brzucha, to jednak decyduje o tym, czy masa mięśniowa lub nielubiany tłuszcz są tracone. Zapotrzebowanie na sen zależy od takich czynników, jak wiek, stan zdrowia i ogólna rutyna snu.

Pewne rytuały przed snem również pomagają zasygnalizować organizmowi, że powinien teraz przejść na tryb odpoczynku. Ten spokojny i spokojny sen wspomaga przemianę materii, a tym samym może prowadzić do utraty wagi w dłuższej perspektywie.

Dlatego ostatni posiłek przed snem powinien być zjedzony co najmniej trzy-cztery godziny wcześniej. Unikaj również korzystania z telefonu komórkowego w łóżku, ponieważ niebieskie światło oszukuje organizm, myśląc, że się obudziłeś.

Unikaj alkoholu

Największym grzechem na odchudzanie w okolicach brzucha jest alkohol. Już po jednym drinku organizm jest zajęty rozkładaniem toksyny komórkowej, więc metabolizm tłuszczu jest prawie całkowicie zatrzymany. Napoje alkoholowe, takie jak piwo, wino czy koktajle, zawierają również dużo cukru, który powoduje, że poziom insuliny szybko rośnie i równie szybko spada.

W rezultacie wchłaniane są dodatkowe kalorie, które spowalniają efekt spalania tłuszczu. Ponadto wysokie spożycie alkoholu prowadzi do stłuszczenia wątroby i obciąża przede wszystkim żołądek, ponieważ alkohol powoduje zachcianki, zwłaszcza po tłustych potrawach. Alkohol jest więc pod wieloma względami dużym problemem podczas odchudzania w okolicach brzucha.

Stres utrudnia utratę wagi brzucha

Stres zwiększa produkcję hormonu stresu – kortyzolu, który prowadzi do zwiększenia apetytu i ostatecznie do zwiększenia ilości tłuszczu na brzuchu. Może również wywoływać zachcianki i sprzyjać rozwojowi różnych chorób. Szczególnie kobiety, które już mają szerokie biodra, mają tendencję do jeszcze większego przybierania na wadze na brzuchu.

Aby zmniejszyć stres i promować utratę wagi w okolicach brzucha, pomocne mogą być spokojne sporty, takie jak joga i spokojny sen. Regularna rutyna i regularne spotkania pomagają również zmniejszyć stres lub zapobiec jego powstawaniu. Dlatego unikaj stresu, kiedy tylko jest to możliwe i planuj swoją codzienną rutynę z wyprzedzeniem, korzystając z kalendarza spotkań.

Jaki jest prawidłowy obwód brzucha?

Obwód brzucha to obwód ciała mierzony w połowie odległości między dolnym żebrem a grzebieniem kości biodrowej. Dobrym punktem odniesienia jest pępek. Pomiar obwodu brzucha jest pośrednią metodą określania tkanki tłuszczowej.

Chociaż obwód brzucha uwzględnia jedynie płeć, a nie wiek, wzrost czy inne indywidualne parametry, daje on wskazówkę, czy utrata wagi w okolicach brzucha może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Zmierz ją stojąc przed lustrem, najlepiej na czczo przed śniadaniem, tak aby uzyskać dokładną wartość.

Dla kobiet obwód talii do 80 cm, dla mężczyzn do 94 cm jest nieszkodliwy. Jeśli masz ponad 88 cm u kobiet lub 102 cm u mężczyzn, masz znacznie zwiększone ryzyko wystąpienia chorób takich jak cukrzyca czy choroby układu krążenia.

Dlaczego tak trudno jest schudnąć w okolicach brzucha?

Nie jest możliwe, aby schudnąć na brzuchu w jednym punkcie i dlatego sam trening mięśni brzucha jest mało przydatny w walce z tłuszczem brzusznym. Spalanie tłuszczu jest złożonym procesem, który nie może być skoncentrowany na konkretnych regionach ciała, ale zachodzi w całym organizmie. Wymaga to odpowiedniej diety i treningu wytrzymałościowego.

Jednak tłuszcz na brzuchu znika łatwiej niż na biodrach czy pośladkach. Bardzo dobrze reaguje na ćwiczenia i przy odrobinie cierpliwości można się z nim skutecznie uporać. Ponieważ najpierw spalane są węglowodany, a dopiero po chwili atakowane są złogi tłuszczu, niezbędne jest umiarkowane uprawianie sportów wytrzymałościowych. Wiele osób kończy swoją sesję sportową zanim jeszcze metabolizm zdąży się rozkręcić.

Czy istnieją różnice między kobietami i mężczyznami?

Kto tego nie wie: jeśli mężczyzna zdecyduje się zrzucić kilka kilogramów, to po krótkim czasie znikają one z jego ciała, podczas gdy kobiety muszą walczyć o każdy gram. W rzeczywistości istnieją decydujące różnice, które sprawiają, że łatwiej jest mężczyznom schudnąć w okolicach brzucha. Na przykład, mężczyźni mają zasadniczo więcej masy mięśniowej, a kobiety więcej tłuszczu. Ponieważ mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz, mężczyźni mają znacznie wyższy metabolizm.

Ponadto, tłuszcz jest inaczej rozmieszczony w organizmie. U kobiet znajduje się głównie na biodrach i pośladkach jako ważny magazyn dla ciąży, podczas gdy mężczyźni noszą swój tłuszcz głównie na brzuchu. Ten tłuszcz z brzucha jest wyraźnie niezdrowy, ale łatwiej go zredukować niż np. poduszkę tłuszczową na biodrach czy pośladkach. To dlatego mężczyźni chudną szybciej i łatwiej niż kobiety.

Jakie produkty spożywcze pomagają schudnąć w okolicach brzucha?

Ponieważ poziom insuliny odgrywa istotną rolę, pokarmy zawierające błonnik i podnoszące poziom cukru we krwi w sposób kontrolowany są szczególnie przydatne w odchudzaniu okolic brzucha. Istnieją również pewne pokarmy, które są uważane za spalacze tłuszczu, ponieważ automatycznie zwiększają metabolizm po ich spożyciu.

Zawierają one określone składniki, takie jak enzymy czy L-karnityna. Szczególnie polecane są zielone warzywa, takie jak brokuły lub fasola, chleb pełnoziarnisty, ryby i jaja. Podobnie, zwracaj uwagę na zdrowe tłuszcze, które można znaleźć w awokado, orzechach lub oliwie z oliwek, a unikaj nasyconych kwasów tłuszczowych, które można znaleźć w mięsie i kiełbasie.

Dobrym zamiennikiem cukru w kawie lub płatkach owsianych jest cynamon. Przyprawa ta jest dobra na trawienie i stymuluje spalanie tłuszczu, zapewniając jednocześnie słodki smak w ustach.

W którym momencie można zobaczyć mięśnie brzucha?

Procent tkanki tłuszczowej w organizmie osób o normalnej wadze wynosi 20 do 25 procent dla mężczyzn i 30 do 35 procent dla kobiet. Aby mięśnie brzucha były widoczne, procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie musi być znacznie poniżej wartości średnich. Dla mężczyzny magiczna granica wynosi około 12 procent, dla kobiety od 18 do 22 procent, w zależności od struktury skóry i typu ciała. Dlatego osoby o normalnej wadze powinny przez co najmniej rok odchudzać się w okolicach brzucha i jednocześnie ćwiczyć, aż do momentu, gdy pożądane mięśnie brzucha staną się widoczne.

Oczywiście, im więcej tkanki tłuszczowej, tym dłużej organizm potrzebuje na to czasu. Jednak sama głodówka nie pomoże, bo mięśnie brzucha będą wtedy widoczne, ale nie zdefiniowane. Sześciopak w sześć tygodni jest więc iluzją i jest możliwy do osiągnięcia tylko przez osoby, które są już wytrenowane.

Odchudzanie z brzucha w starszym wieku

Po czterdziestym roku życia zmniejsza się zużycie energii przez organizm. Zmniejsza się masa mięśniowa, a zwiększa ilość tłuszczu w organizmie. Z powodu tych zmian, wielu ludzi ma trudności z utratą wagi. Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie temu procesowi są ćwiczenia.

Ćwiczenia to najskuteczniejszy sposób na ujędrnienie sylwetki. Wielką zaletą starości jest to, że największe stresy i napięcia związane z rodziną i pracą są już za nami, więc jest czas na sport osobisty. Sporty, które nie obciążają stawów, takie jak pływanie, jazda na rowerze czy spacery, są odpowiednie dla utraty wagi w okolicach brzucha.

Lekki trening siłowy jest również korzystny dla ciśnienia krwi, metabolizmu i układu sercowo-naczyniowego. Zaletą tych sportów jest to, że nie wymagają one dużego przygotowania ani sprzętu sportowego.

Najczęściej zadawane pytania

W trakcie naszych badań często natrafialiśmy na te same pytania, które ludzie zadawali na ten temat. Ponieważ utrata wagi na brzuchu dotyczy wszystkich grup wiekowych i obu płci i jest często omawiana, odpowiedzieliśmy na najważniejsze pytania.

Jak szybko schudnąć na brzuchu bez ćwiczeń?

Jeśli koniecznie chcesz schudnąć na brzuchu do konkretnej daty, najlepiej jest całkowicie unikać węglowodanów przez ostatnie dziesięć dni. Oznacza to, że należy całkowicie unikać makaronu, ziemniaków, ryżu, musli i chleba, aby osiągnąć szybki sukces w utracie wagi na brzuchu.

Jak już wspomniano, organizm najpierw czerpie z zapasów węglowodanów, zanim zaatakuje złogi tłuszczu. Jeśli organizm nie otrzymuje więcej węglowodanów, jest zmuszony do rozłożenia zapasów tłuszczu.

Jakie jest najlepsze ćwiczenie na schudnięcie w okolicach brzucha?

Jak już wspomniano, utrata wagi na brzuchu działa tylko poprzez dodatkowy trening wytrzymałościowy. Żaden sport nie spala tyle kalorii, co jogging. Jednak ten rodzaj sportu jest mniej odpowiedni dla początkujących, ponieważ ciężar ciała wywiera duży nacisk na stawy. Pływanie i jazda na rowerze to alternatywy, które są łatwiejsze dla stawów.

Podczas gdy jazda na rowerze wzmacnia mięśnie nóg, pływanie wzmacnia mięśnie jako całość. Dla cięższych osób pływanie jest szczególnie dobrym sposobem na uzyskanie dobrej kondycji ciała. Wyporność wody oznacza, że nie musisz dźwigać całego ciężaru ciała podczas ćwiczeń.

Czy można łatwo schudnąć za pomocą tabletek?

Środki hamujące apetyt, tzw. anorektyki, pomagają schudnąć w okolicach brzucha. Tabletki te wpływają na mózg, informując ośrodek głodu, że jedzenie nie jest konieczne. Tabletki powinny być zawsze przyjmowane w połączeniu ze zrównoważoną dietą i umiarkowanym wysiłkiem fizycznym.

Tabletki te działają jednak tylko w czasie, kiedy są przyjmowane. Dlatego oprócz tabletek należy zmienić dietę, aby osiągnąć długotrwały sukces. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia znanego efektu jojo, ponieważ organizm będzie miał większy apetyt ponownie po tym.

Jak długo trwa odchudzanie?

Początkowo waga pokaże jeden lub dwa kilogramy mniej już po kilku dniach. Dzieje się tak dlatego, że kiedy chudniesz na brzuchu, twoje ciało najpierw zużywa węglowodany z wątroby i mięśni, co oznacza, że tracisz również wodę. Utracone kilogramy odzwierciedlają więc początkowo tylko utraconą wodę, a nie rozłożony tłuszcz.

Tłuszcz, z drugiej strony, jest atakowany dopiero później i ma wartość kaloryczną około 7000 kilokalorii na kilogram. Oznacza to, że nawet przy diecie zerowej, spalenie jednego kilograma tłuszczu zajęłoby trzy dni. Utrata wagi wokół brzucha jest więc długotrwałym procesem, który wymaga dużo cierpliwości i dyscypliny.

Czy są jakieś urządzenia, które pomagają w odchudzaniu okolic brzucha?

Na początku trening mięśni brzucha jest szczególnie trudny, ponieważ mięśnie te są zbyt słabe, aby utrzymać ciężar własnego ciała. Istnieje kilka elementów wyposażenia, które ułatwiają wykonywanie ćwiczeń. Należą do nich wałek do brzucha lub trener brzucha, które są bardzo łatwe w użyciu, nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie są bardzo skuteczne.

Oba urządzenia wspomagają wykonywanie ćwiczeń na brzuch. Redukują one ciężar własny użytkownika podczas ćwiczeń i zapewniają prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, tak aby nie dochodziło do nieprawidłowych postaw.

Analiza

Ukierunkowana utrata wagi na brzuchu nie jest możliwa. Spalanie tłuszczu to złożony proces metaboliczny, na który wpływ ma niezliczona ilość czynników. Istnieją jednak pewne wskazówki i triki, które mogą pomóc w osiągnięciu zadowalających rezultatów. Dzięki skutecznemu programowi treningowemu, który powinien składać się z kombinacji treningu siłowego i wytrzymałościowego, dużej dyscypliny, cierpliwości i odpowiedniej diety, możesz stracić tłuszcz na dłuższą metę. Szczególnie ukierunkowany deficyt energii może zapewnić niezwykłe rezultaty podczas utraty wagi wokół brzucha.

Na temat pozbycia się tłuszczu z brzucha, ostatnie pytanie brzmi: Co naprawdę można zrobić, aby stracić tłuszcz, zwłaszcza w środkowej części ciała? Nasze badania wykazały, że nie istnieje żaden indywidualny środek, który zapewni, że spalisz tłuszcz tylko na brzuchu.

Ćwiczenia na brzuch wzmacniają tamtejsze mięśnie, ale nie ma to bezpośredniego wpływu na utratę tkanki tłuszczowej. Jest to więc połączenie różnych środków, które należy podjąć: Odpowiednia dieta z umiarkowanym deficytem kalorycznym ok. 500 kcal dziennie w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi sprawi, że po krótkim czasie zaczniesz chudnąć.

Dobrą wiadomością jest to, że organizm zacznie najpierw redukować złogi tłuszczu w okolicy brzucha. Jeśli cierpisz z powodu zbyt dużej ilości tłuszczu z brzucha, powinieneś pójść tą drogą: Eksperci medyczni ustalili również, że tłuszcz z brzucha znacznie zwiększa ryzyko chorób układu krążenia – to jeszcze jeden powód, dla którego warto szybko pozbyć się tłuszczu z brzucha.

Jak schudnąć z brzucha – podsumowanie

Tłuszcz w okolicy brzucha to częsty problem panów po 40-tce, aczkolwiek coraz częściej dotyka osób młodych. Główną przyczyną osadzania się nadmiernej tkani tłuszczowej w tej okolicy, jest nieprawidłowa dieta oraz brak aktywności fizycznej.

Nadmierna masa ciała to nie tylko defekt estetyczny, a poważny problem zdrowotny, który może prowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób. To właśnie dlatego porady, jak chudnąć z brzucha, warto wziąć do siebie i traktować je poważnie, ponieważ im szybciej zaczniemy działać, tym łatwiej będzie nam schudnąć.

Istnieją dwie główne zasady skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej: zdrowa dieta i systematyczna aktywność fizyczna. Reguły te powinny być przyjęte jako stały nawyk, a nie tylko dążenie do uzyskania wymaganej wagi. Pamiętajmy, że powrót do starych przyzwyczajeń po zakończeniu diety to krótka droga do efektu jojo, a więc ponownego przybrania na wadze.

Podsumowując poruszony temat można śmiało dojść do wniosku, że do osiągnięcia potrzebny jest nam jedynie zdrowy styl życia który najlepiej jest prowadzić systematycznie. Oprócz diety i aktywności fizycznej, procesy redukcji tłuszczu z brzucha można wspomagać odpowiednią suplementacją. Warto postawić również na odpoczynek, a więc stosowną dawkę snu i techniki relaksacyjne, które pomogą odprężyć ciało i umysł, redukując stres, dzięki czemu wszystkie procesy w ciele zaczną sprawniej przebiegać. Więcej wydajnych sposobów na odchudzanie z brzucha można odszukać pod adresem https://www.healthline.com/nutrition/20-tips-to-lose-belly-fat pod którym opublikowano pozostałe szczegóły. Właściwości można również odszukać na https://www.webmd.com/diet/features/the-truth-about-belly-fat w tym badania i inne informacje.

Alicja Król

✓ Zweryfikowany
Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

Autorem artykułu jest Alicja Król

Absolwentka medycyny w zawodzie dietetyki. Dietetyka i zdrowe jedzenie nie jest mi obce. Trening personalny w temacie odchudzania i układania jadłospisów to jest to co lubię. Publikuję aktualne recenzje i opinie opublikowane na różnych forum i portalach społecznościowych.

✓ Zweryfikowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *